Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogy lehet jól lereagálni?

Ezt hogy lehet jól lereagálni?

Figyelt kérdés

Varosi lány vagyok. Anya 4 éves korom ota nevelőapámmal van együtt, ő az én "apám".

Nevelőapám egy 20km-el arréb levő faluból szarmazik, rengeteget jártam ott vele, nagyszülők is ott voltak.

Építőiparban dolgozik, általában abból a faluból vitt embereket mindig dolgozni. Így ismertem meg exemet is, nevelőapám révén.

6 évig voltunk együtt (17től 23 éves koromig)

Az utolsó évünkben elkezdett drogozni, inni, nem vetette meg az erőszakot velem szemben. Különváltak útjaink. Nevelőapám nagyjából tudta is az okát.

Szakítás után még zaklatott, fenyegetett menjek vissza hozzá.


Azóta eltelt pár év. Mostmár férjnél vagyok, van 2 gyerekem. Anyáék leköltöztek a faluba.


Nálunk a családban minden évben az a szokás, igy november táján venni egy disznot, a család összegyűlik (kb 15-20fő) és egy toros napot tartani.


Szombatra esik idén ez a nap.


Mig exemmel voltam együtt, mindig ő volt a böllér, szakmája részben.

Szakítás után egy falubeli bácsi jött viszont mindig.


Ma beszéltem anyával a szombatról, hogy lesz. Közölte az a bácsi nem ér rá, így nevelőapám exemmel beszélte le.

Mi mennénk ferjemmel, gyerekekkel, ez a hagyomány. De így semmi kedvem. A mai napig nem bocsátottam meg exemnek amit tett velem. Emellett ha mindenki inni fog, félek elszabadulnak az indulatok. Férjem tud a multunkról.

Ha nem megyünk, a család sértődik meg. Nagy dilemma


2021. nov. 4. 14:43
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%
Próbáljatok más böllért találni. De viszont, ha a család úgy sértődik meg, hogy tudják, hogy bántott, akkor magukra vessenek.
2021. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%

Nem nagy dilemma. Ha nem akarsz ne menjél. Ha a család meg akar sértődni akkor tessék csinálják.


Ne vidd gyerekeidet egy disznóvágási verekedésbe csak hogy ne sértsél meg senkit.


Ha nem akarsz túl nagy konfliktust akkor mondd hogy beteg a gyereked.

2021. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
84%

Nevelőapád tudott arról, hogy exed szakítás után zaklatott, fenyegetett? Hogy drogozott, ivott, erőszakos volt veled?

Hogy hívhatta oda ezt az embert?


Két megoldást vázolok fel, férjeddel válasszatok közülük.


1. Nem mentek és bevállaljátok a sértődést. Megmondjátok a nevelőapádnak, hogy ez neki köszönhető. Ill. kérdőre vonjátok, hogyan lehetett ilyen böszme. Nem igaz, hogy mást nem lehetett volna keresni.


2. Lemegy a férjed, esetleg a gyerekek is (habár a gyerekeknek pont nem való a sok részeg, indulatos ember látványa), de te semmiképpen. És a férjed (ha kérdezik) mindenki füle hallatára kerek-perec megmondja, hogy azért nem jöttél, mert félsz attól az embertől, aki zaklatott, bántott annak idején.


Amúgy jó hülye rokonság az, amelyik ilyen helyzetben nem melléd áll. Anyukádról is megvan a véleményem, hogy nem szólt rá a párjára, hogy ne azt a férfit hívja.

2021. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
92%
Még ők sértődnének meg? Inkább az a sértő, hogy a mocsok exedet hívják. Neked inkább van okod megsértődni.
2021. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%

Amikor az én nagyszüleimnél volt disznóvágás, akkor sosem volt ott a hentes egész nap. Reggel megölték szegény állatot, feldarabolta és ment Isten hírével,a többi munkát csinálta a család. Ahol minden éven van, ott gondolom nem újdonság mit kell csinálni. Úgyhogy nem igazán értem.


Amennyiben nálatok nem így lenne, és az ex egész nap ott dekkolna, akkor én tuti nem mennék a helyedben.

2021. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
96%

Én támogatlak, hogy vagy bújj ki alóla, vagy mond meg kerek-perec nem mentek egy ember miatt. Vagy csak akkor mentek, amikor már feldolgozott mindent az ex.

Ja és a fogópálinka, meg a kés egy ilyen ember kezében kész életveszély, volt már ilyenre sajnos példa, szóval ha tudod kerüld el ezt a helyzetet!

2021. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
12%
Lemennék és keresztül néznék rajta. Felnőtt nő vagy, férjed van, gyerekeid.
2021. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
97%
Tehát odahívnak valakit, aki bántalmazott téged, de megsértődnek ha nem mész? Akkor sértődjenek. Soha eszembe nem jutna a bántalmazóját rászabadítani egy családtagomra.
2021. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, majd írd meg, végül hogyan döntöttél!
2021. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
85%
Vágjátok le az exedet!
2021. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!