Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám ki akar rakni itthonról...

Apukám ki akar rakni itthonról, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 16 éves vagyok, viszont apukám rendszeresen hangoztatja, hogy amint betöltöttem a 18. életévemet, kidob itthonról. Nem cigizek, nem iszok, nem drogozok, szóval semmi illegálisat nem csinálok (ha ez számít itt valamit) viszont ettől függetlenül ő ezt megteheti? Vagy hogyan működik ez az egész dolog? jelenleg 10. osztályos vagyok, szóval 19 évesen érettségiznék. Illetve nekem milyen lehetőségeim vannak?

Elmondása szerint ha nem etet, akkor a gyámügy elvisz engem. Ennek mekkora a valóságalapja?


(Anyukám nem él velünk, ő külön lakik, viszont a fizetéséből nem tudna engem is eltartani, így ez nem opció, hogy hozzá költözöm.)



#Gyámügy #kirúgás #apuka #kirakás itthonról
2021. nov. 12. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha gyerek utálata van, azzal nem tudsz semmit tenni. Lehet embergyűlölő is (anyud is rájött?).

Az ilyen ember a szemetesbe való, csak magának való.


SK-ban úgy tudom hogy 25 éves korodig el kell látnia, ha külön is leszel akkor is fizessen tartást. De ezt inkább egy szociális munkás tudná megmondani MO-ról.

2021. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
felnőttként jogilag kirakhat, addig nem.
2021. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%

Elöször is, hiába töltöd be a 18. évedet, amíg nem végzel az adott iskolai évvel, addig nem tehet ki.

Másrészt ha nappalin tanulsz, akkor az elsö végzettség megszerzéséig köteles rokontartást fizetni utánad.

Ezen kívül ebben az esetben neked szociális okokból jogosult leszel kollégiumra is.

2021. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Próbálj úgy viselkedni, hogy ne rakjon ki. Annak azért oka van, ha ilyet mond valaki. Anyádat azért készítsd fel, hogy hozzá akarsz költözni, attól még kereshetsz pénzt, hogy nála laksz. Akár már diákként is.
2021. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Mit mond, miért akar kirakni? Valami indoka csak van rá
2021. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#7 Sosem voltam vele jóban, anyámat is elüldözte maga mellől, de ha részletesebben érdekel, ezt a posztot is én írtam, itt mindent megtalálsz: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
2021. nov. 12. 19:16
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
"A tesóimmal tejesen másképp bánik mint velem. " Hoppá, hoppá. Akkor azért itt van valami. Van egy olyan érzésem, hogy nem bontottad ki az igazság minden részletét. Mindegy is, készülj az önálló életre. (Értem ez alatt anyádhoz költözést, és besegítést az ottani költségekbe)
2021. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
A gyámügy valóban elvihet, őt meg előveszik fiatalkorú veszélyeztetéséért.
2021. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Egy biztos, én azért sürgősen keresnék diákmunkát.
2021. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát már ne is haragudj, anyád se semmi. Nincs az a nyomorúságos helyzet, ahova ne vinném magammal a gyerekem, ha ilyen az apja, akkor inkább nem eszek egy falatot se, csak neki legyen.
2021. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!