Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak mondott ilyet az...

Másnak mondott ilyet az anyja? Hogy viselted?

Figyelt kérdés

1. Kislány voltam, és rajtam volt a növekedés, hormonok miatt a megnövekedett étvágy.

Ő erre közölte velem, hogy ne egyek, mert nem fogok kelleni egy fiúnak sem.

Soha addig nem jöttek szóba köztünk a fiúk, kinézetem se volt kritizálva,gondtalan kisgyerek voltam.

És persze, elhíztam így is, pedig sportoltam is, és gátlásaim lettek, stb....


2. "majd meghalok, ne félj, miattad halok, a sírba viszel..."ezekkel érvelt, amikor volt valami kamaszvita. Vagy csak úgy valami, hogy ezzel érje el, amit akar.

De volt, hogy el is futott otthonról, kétségbe esve kerestük tesómmal, de csak a teraszon bujkált a sötétben, de azt a látszatot keltette, hogy lelépett...



Volt, akinek mondtak ilyet, és normális ember tudott lenni?


2021. nov. 14. 12:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez az a szülő típus akit legszívesebben fejbe rúgnék.
2021. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy próbálkozott előtte finomabban, vsak az nem hatott és nem is maradt meg benned.
2021. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is sok ilyet mondott nekem, meg a nagyanyám is. Biztosan egymástól tanulták. Én megpróbálom elkerülni az ítélkezést és a gonoszságot.

Sajnos nem mindenkinek való a szülőség, főleg, ha emberileg is eleve rosszak voltak.

Persze lehet normális embernek lenni ettől, de ahhoz túl kell rajtuk lépni.

Szerencsére az én családom pozitív irányba változott azzal, hogy már egyikőnk sem él szüleinkkel. Úgy látszik, mi voltunk nekik az egyik nagy stressz forrás. Azóta sokkal felhőtlenebbül társalgunk.

Ha a te anyád nem képes változni, fel kell töltened az életed más emberekkel, akik szeretnek téged. De legfőképpen te szeresd magadat!

2021. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyád toxikus és érzelmi zsaroló. De nem attól híztál el, hogy akkor ezt mondta neked. A felnőttkori súlyodért kizárólag te vagy a felelős. Ezért nem hibáztathatsz mást. Anyádra haragudhatsz, mert lelki sebeket okozott neked, de hogy ezt hogy dolgozod fel, kizárólag rajtad múlik. Élhetsz úgy, hogy tovább lépsz és összerakod az életedet, meg élhetsz úgy, hogy minden kudarcodért anyádat hibáztatod és folyton a múlton rágódsz. A döntés a tiéd.
2021. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nem kell foglalkozni vele.
2021. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

1. Én nagyon túlsúlyos voltam mindig is. Genetika mellett, semmiféle mértéket nem tanultam meg, emiatt mai napig nem tudok kontrolt szabni. Volt, amikor lefogytam (lelki okok miatt nem tartott sokáig). Amint elkezdett látszani egy kis súlyvesztés egyből ment a pánik, hogy te jó ég, ez nem jó, egyél rendesen. Persze, addig ment a mennyit eszel, meg fogynod kellene.

Volt, hogy nyaralás közben egy jó kis reggelizés közben szólt rám, hogy fejezzem be az evést, nem ehetek többet (már 20on pár éves voltam, szerintem nem volt olyan sok, főleg egy nyaraláshoz képest). Nagymamám is kiskoromban állandóan tömött, majd kamaszként, amikor ebédnél teljesen natúr csirkemell adagját meglátta már elkezdte, hogy ezt mind meg akarom enni. Meg hajlamos volt úgy beszélni anyumhoz, hogy mintha ott se lennék (közöttük ültem), egész ebéd alatt ment az "ezt mind meg tudja enni?" stb.

Így gyönyörűen zugevő lettem felnőtt koromra, amire eddig több pszichológussal se találtam meg a megoldást.


2. Nálam olyanok hangoztak el, hogy miután összevesztünk, hogy "most úgy felment a vérnyomásom tőled, hogy balesetet fogok okozni" vagy "úgy felhúztál, hogy ha most árokba hajtok véletlenül és meghalok, arról te fogsz tenni". De csak szimpla kirándulásnál is jött, hogy neki úgy fáj a lába, biztos trombózisa lesz és le fog állni a szíve, mert így megjárattam.

Ezek pont jók voltak arra, hogy folyamatosan aggódom miatta, ha nem veszi fel a telefont, akkor már mindent is bevizionálok, elkezdem minden lehetséges módon elérni. Előfordul, hogy beugrik, hogy nem írt semmit pár órája, sokszor elkap az érzés, hogy történt vele valami (pl. le/elesett) és már órák óta nem él.


Lehet másnak mondtak cifrábbakat, súlyosabb dolgok történtek velük és nem hatotta meg őket, de az én személyiségemnek elég volt, hogy életre szóló problémákat okozzanak.

2021. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem neaggódj.Ha felismerted ezt a helyzetet; és kívülről rá tudsz nézni, az már jó. Tehát mintha te lennél egy kívülálló személy, aki harmadikként meg tudja figyelni; hogy mi zajlik.
2021. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!