Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenkit ennyire infantilizál...

Mindenkit ennyire infantilizál az anyja?

Figyelt kérdés

23 éves (lány) vagyok, de úgy érzem 13-nak kezel. Vesz nekem egy új ruhát, és csak azért felutazna 300 km-t, hogy fel tudjam próbálni és megnézhesse. Ilyenkor általában 5x végig kell benne fordulnom, és erről beszél fél óráig. Nekem egy ruha se jelent ennyit, ezzel én nem töltenék 2 percnél többet. Ha otthon vagyok is folyton kérdezgeti ennék vagy innék-e, és általánosan azt érzem gyerekként kezel, és ez annyira kellemetlen. Komolytalan kislánynak érzem magam ilyenkor. Ha ezt szóba hoznám, vérig sértődne.

Mit lehet tenni ezzel a dologgal...? Nyilván nem akarom megbántani, de kellemetlen.


2021. aug. 14. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Felnőttként, határozottan kell viselkedned, akkor felnőttként fog kezelni.
2021. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nehezen viseli,hogy felnőttél és függetlenedtél tőlük.
2021. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez egyáltalán nem ritka sajnos. Édesanyádnak belső szükséglete, hogy gondoskodhasson rólad, különben rossz szülőnek, feleslegesnek érezné magát. Megpróbálhatod rávenni, hogy inkább a saját életére fókuszáljon. Dönthetsz úgy is, hogy ráhagyod, esetleg vehetsz neki egy kölyökkutyát.
2021. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Ez a baj, hogy a saját életében nem fókuszál semmire. Dolgozik, aztán otthon ülnek nagyjából mindig, ritkán van valami programja.
2021. aug. 14. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Anyukád is olvassa a Gyakorit, és mindenkit lepontozott. :)
2021. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Hát a ruhák miatt én is küzdöttem anyámmal, de rendesen, ő is vásárolt volna nekem mindent. Sajnos annyira különbözik az ízlésünk, hogy ez nem volt egy jó dolog. Nem vett ronda vagy botrányos cuccokat, csak olyanokat, amikben én nem éreztem jól magam. 25 éves koromra értem el azt, hogy max. zoknit vegyen nekem. Szívem szerint ezt se engedném, de hadd legyen ennyi öröme. Amúgy van vagy 40 pár zoknim miatta...


Mióta megszületett a lányom, azóta neki vásárol. Mivel a gyerek örül minden ruhának, ezért nekem sincs bajom ezzel. Sőt, mióta mondtam nekik, hogy nyugodtan menjenek együtt shoppingolni, azóta teljes a boldogság részükről. (A gyerek most 8 éves.) Sokszor nem is vesznek semmit, csak plázáznak.

2021. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem ismeri az oldalt, úgyhogy valaki más szorgoskodott. :)
2021. aug. 14. 16:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Van igen, de azért nem ez lesz a gyerekszülést motiváló tényező :D
2021. aug. 14. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk ha a szüleimnél vagyok, én nem bánom, hogy anya gondoskodni akar rólam. Ő ezt élvezi, én meg nem érzem magam kevesebbnek tőle. Persze ő nem zavaró módon csinálja, ha ötpercenként kérdezgetne, azzal tényleg az agyamra menne.


Egy ruhapróbáért nem utaznék többszáz kilométert. Majd ha arra járok, akkor. Egy felnőtt nőnek, mint az anyukám, legyen ennyi türelme. Venni azt vesz, amit akar, ha tukmálós lenne, akkor lehet, hogy elfogadnék olyat is, ami nem tetszik, de pillanatok alatt a ruhagyűjtő konténerbe kerülne. Ha jót vesz, amit használni tudok, azt örömmel elfogadom. Mondjuk az én anyukám föl szokott hívni, ha lát valamilyen jó ruhát és kérdez, és nem tukmál semmit.

2021. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

6-os vagyok, na nekem se ezért lett gyerekem... Sőt, addig még volt jópár köröm anyámmal. Az utolsó az esküvőm előtt, amikor mindenképp rá akart beszélni egy ruhára...

A lányomat 30 évesen szültem egyébként. Nem gondoltam volna akkoriban, hogy anyámmal majd ennyire kézenfogva járnak ruhát vásárolni. :)

2021. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!