Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljon olyankor a...

Mit csináljon olyankor a gyerek, ha az anyja azért nem szereti, mert a gyerek az apjára hasonlít?

Figyelt kérdés

Anyum pl tegnap leszidott a mamámnak (ki tudja hányszor csak mamám mindig elhallgatja ezeket), hogy olyan a szemem, mint az apámnak (elváltak már iszonyat régen és anyum gyűlöli őt), olyan “erőszakos” vagyok, mint az apám apja vagy olyat is mondott, hogy “ennek a gyereknek nem lehet parancsolni”…

20 éves leszek, mindent egyedül végzek már, belejöttem a felnőtt életbe és nem tűröm, hogy valaki irányítson. Akit helyre kellene rántani, az az anyám, mivel ő az alkoholista állat. Napi szinten iszik és ribiskedik.

Nem tudok már vele találkozni, különösen ezek után. Valahogyan mindig éreztem azt, hogy a családtagjaim nem tudnak teljesen szeretni engem, amiért külsőre hasonlítok az apámra. Nagyon frusztráló, pedig tetszik a kinézetem. De így már nem tudom.



2021. okt. 11. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

"az anyja azért nem szereti, mert a gyerek az apjára hasonlít"

Ezt valami objektív módszerrel mutatták ki, vagy csak a gyerek érzi így?...


"belejöttem a felnőtt életbe és nem tűröm, hogy valaki irányítson"

Ha így lenne, nem írtad volna ki a kérdést...


"Akit helyre kellene rántani, az az anyám, mivel ő az alkoholista állat. Napi szinten iszik és ribiskedik."

Vállalod a feladatot? Ha nem, akkor mi a kérdés? Lelépsz, és a saját dolgoddal foglalkozol, nem azzal, hogy az anyád szerint kire hasonlítasz.

Ha viszont vállalod, akkor megintcsak tökmindegy, hogy kire hasonlítasz őszerinte: tudod, hogy mi a dolgod - az, hogy segíts neki abbahagyni az ivást, ne azon filózz, hogy kire hasonlítasz őszerinte.


"Nem tudok már vele találkozni, különösen ezek után. Valahogyan mindig éreztem azt, hogy a családtagjaim nem tudnak teljesen szeretni engem, amiért külsőre hasonlítok az apámra. Nagyon frusztráló, pedig tetszik a kinézetem. De így már nem tudom."

Így már nem tudod, hogy tetszik-e a kinézeted? Hát akkor változtasd meg: vágasd le vagy növeszd meg a hajadat, fesd át más színűre, ha göndör, egyenesítsd ki, ha egyenes, pöndörítsd be, stb.


"belejöttem a felnőtt életbe"

Nem, még nem jöttél bele. De majd lassan belejössz. Az az első szabály, hogy mindenkinek pont ugyanannyi joga van az élethez: neked is, másoknak is. De nem vagy köteles senki mással sem foglalkozni, ha nem akarsz - mint ahogy veled sem köteles foglalkozni senki. Ahol nem jó neked, onnan bármikor odébb állhatsz, és kereshetsz egy nyugodtabb, boldogabb környezetet, hogy ott élj.

2021. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos vannak ilyen anyák, én is ilyen családból jövök. Tényleg segít a távolság, lehet hogy anyukád ennek hatására megváltozik, rájön hogy mégiscsak a húsa és vére vagy.

Ha nem változik a helyzet, akkor ideje tényleg megszakítani a kapcsolatot.

Nálunk is folyton állt a bál, soha nem lehetett igazam, én voltam a hülye, olyan mint apám....Idővel úgy alakult hogy külföldre költöztem, családom lett, azóta javult a kapcsolatunk, én megbocsátottam Neki és rendszeresen látogatom, tudom, érzem hogy szívből szeret.

Bocsánatot kért, de az is igaz, hogy több éves terápia vár még rám, amíg ki tudom gyomlálni magamból a berögződött szidalmakat.

(Most a közvetlen munkatársam viselkedik pontosan ugyanúgy, én pedig minden nap megvívom a belső harcot magammal és a belém nevelt de TÉVES!! sémákkal)

2021. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1# pontosabban kellett volna fogalmaznom: lassan, de biztosan belejövök a felnőttes életbe. Elnézést.
2021. okt. 11. 19:35
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Az elején azt hittem, hogy gyerek vagy, max tini. Érzelmileg még ott vagy. "Alkoholista állat", ilyet meg nem ír le és mond az ember az anyjáról, ha annak tartja, ha nem. Így-úgy, de felnevelt B+.
2021. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó ezért legyen hàlàs? Valahogy csak felnevelte.... lehet borosüveggel a kezben es öt pasi oldalàn.
2021. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

"ezért legyen hàlàs?"

Igen, ezért: az életért. Az élet esély a boldogságra. Mind küzdünk mindenféle nehézségekkel, akkor is, ha szerető szülőket dobott a gép, de nem kell belenyugodnunk, hogy ha eddig nehéz volt az élet, már sose lehetünk boldogok. A kérdező is lesz még boldog, ha ő is akarja.

2021. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Az írásod alapján talán van némi alapja hogy utál anyád...
2021. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

látom itt sem létezik jó válasz. És csodálkoztok hogy lassan már csak a teollok maradnak, ha a normális embereket elüldözitek innen....

2-es

2021. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

"látom itt sem létezik jó válasz...

2-es"


Ketten értékelték eddig. Ketten. Az egyikük hasznosnak tartotta, a másik nem. Mondjuk huszan olvasták. Abból egy tartotta annyira nem hasznosnak, hogy szavazott is. Plusz olvasták még azok, akik regisztráció nélkül olvasták, mondjuk 50-en. Mi a gond? Önértékelési zavar?

2021. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2%
Ezzel kb semmit se elhet.
2021. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!