Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell gyereket vállalni...

Miért kell gyereket vállalni ha utána nem akarnak vele foglalkozni az emberek?

Figyelt kérdés
Annak mi értelme van hogy a gyerek délután 2 től este 9 ig tabletezik a hét minden napján. Kicsit nagyobb lesz akkor meg a számítógép elé dobják csak ne legyen láb alatt. Ha nem ér rá vele foglalkozni akkor minek van 2-3 gyereke valakinek?

#gyerekvállalás #A gyerek csak tabletezik
2021. nov. 19. 15:00
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
96%

#3 jó nagy balf@szok, ha azért a taknyos 10 millióért megéri nekik még egy gyereket bevállalni. Nagy az isten állatkertje.


Sokaknál látom én is ezt a tabletes buzulást, de ott igazából a szülő is ugyanazt csinálja. Csomóan rá vannak függve a netre meg a közösségi média platformokra. Én ebben látom a dolog rákfenéjét, mert például 7 évesen már mi sem anyánkkal akartuk tölteni anno az időnk nagy részét, hanem inkább a kortársainkkal játszottunk lent a játszón, vagy kint az udvaron. Vagy a környéken. De kisebb korunkban is inkább a tesómmal játszottunk, mint hogy a felnőtteknek kelljen szórakoztatni minket. Akkoriban még ez volt a jellemző. Most a teló meg a tablet.

Úgy tervezem, hogy majd annyit fogok foglalkozni a gyerekemmel, amennyit lehet, de ugyanakkor szeretném, hogy önállóan is képes legyen lefoglalni magát. (Nem az internetre/tévézésre gondolok.)

2021. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
93%

#10


Felszinesen ismered a jelenlegi helyzetet, a mai gyerekek mást tudnak, és persze nem azokat csinálják mint amiket az "infokorszak előtt", engem párom nővérének a hatéves kislénya akasztott ki amikor azzal jött, hogy ő imádja a Pennyvise bohócot, mert mindenkit megesz és hogy a 9 éves nővérével már a második részt is megnézték...

2021. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 Alain Delon ***** válasza:
79%
Mert társadalmi elvárás, aminek meg akarnak felelni.
2021. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
94%

Ok, de régen meg más volt társadalmi elvárás, a régi generáció kicsúzlizta az ablakot, meg egymást kergette kint bottal, de bebújt az ágy alá meg maga alá pisált ha este elindult a nulladik típusú találkozások, vagy az x akták.


Mai gyerek meg se rezdül egy láncfűrészes horrorra...

2021. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
78%

Mellesleg a másik oka ennek a "tabletjelenségnek", hogy nincs pénz másra.


Nincs pénz mindennap mozira, játszóházra, kalandparkra, uszodára, és nem lehetsz reggeltől estig a játszótéren vele.

2021. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
90%

Azt még megértem, ha valaki az első gyerek után rájön, hogy ez mégsem neki való (hisz nem olyan rózsaszín az egész, mint amilyennek előtte az ember elképzeli), bár akkor is kötelessége szeretettel gondoskodni róla. Ennyivel tartozik neki, ha már világra hozta.


Azt viszont sehogy sem fogom fel, hogy minek vállalnak több gyereket is azok, akiknek nincs hozzá kedvük, pénzük, idejük. Csak szegény gyerek életét keserítik meg.

2021. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
71%

"Mert társadalmi elvárás, aminek meg akarnak felelni."


Oztán ki nem sz.rja le azt az elvárást bazzeg?

2021. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
85%
Tudod hányszor voltam gyerekkoromban az általad felsoroltakhoz hasonló helyeken? Egyszer sem. És mégis le tudtuk foglalni magunkat tévé meg videójáték (ezek voltak akkoriban) nélkül. Nem ártana szerintem megtanulni a mai gyerekeknek sem, hogy a szüleik nem azért vannak, hogy 0-24 őket szórakoztassák. Amíg pici, addig nyilván figyelsz rá egyfolytában, de itt most nem erről van szó.
2021. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
65%

#15

Nincs azzal baj, ha a gyerek időnként tabletezik, de ne ez legyen minden nap a program. Akinek nincs pénze a gyereket moziba, játszóházba, színházba vinni, az arra is gondolt már, hogy hogy fogja fizetni neki az egyetemi tandíjat / a megélhetését az egyetem alatt, vagy majd ha betölti a 18-at, elzárja az addig se nagyon létező pénzcsapot és menjen a gyerek a dolgára, boldoguljon, ahogy tud? Wow, ezek aztán mintaszülők, ilyennek érdemes gyereket csinálnia.

2021. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
90%
Meg most nem azért, de egy tablet árából kijön 25 színházi látogatás, vagy játszóház, vagy 30 könyv, vagy akármi, ami értelmesebb, mint egész nap a képernyőt bámulnia :D
2021. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!