Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinetek is idegestől anyám...

Szerinetek is idegestől anyám vagy más anyja is ezt csinalja ? Mi baja van ????

Figyelt kérdés

Egész életemben ezt csinálta hogy pl neki valamelyik barátnőm nem tetszett akkor már en vele nem lehetek joban, holott osztálytársam volt... délutánonként amikor vártuk a buszt a parkban voltunk addig és mindig féltem szinte szorongtam hogy anyám mikor jelenik meg kocsival és lát meg vele. Én meg nem akartam egyedül ülni meg olyanokkal barátkozni az ő kedvéért akikkel nem éreztem jól magam soha. Pedig ezt joparszor próbáltam de nem ment. Tiltott csomo mindenkitől aztán ha mégis veluk voltam valamiért délután egybol otthon kaptam a fejmosást. A telefonomat rendszeresen elvette minden hulyeseg miatt és sokszor át is nézte az összes beszélgetésemet... Rohadtul idegesített. A lábamat nem borotválhattam le vagy 15 eves koromig en meg szégyelltem inkabb 30 fokban is hosszu nadragba mentem iskolába. Folyton ezt csinálta apámmal együtt, annyi hogy apám külföldön dolgozott és még most is mai napig ott dolgozik. Most már én 20 éves vagyok de még mindig nem állt le anyám. Szerencsére a telefonomat nem veszi el már🙃 nem is hagynám. De pl a menstruációmat o külön követi egy telefonos alkalmazásban ez is rohadtul idegesuto mikor kérdezget hogy megjött e már nekem meg ilyenek,ha meg megmondom hogy hagyjon beken ez nem az ő dolga nem ra tartozik fel van háborodva.Egy időben eléggé összevissza jött meg nekem pontosabban párszor késett egy hetet meg hasonlók és ő folyamatosan faggatott hogy nekem van e barátom stb célozgatva arra hogy nem e vagyok terhes 😂😂😂 és most jon az legundorítóbb része.... Elhitette velem hogy majd a laborba beadja a vizeletet hogy nézzék meg hátha van valami bajom és ezért késik, de rájöttem később összeállt a kép hogy ő amugy terhességi tesztet csinált sunyiban🙂🙂🙂 azt hiszi szerintem hogy nem jöttem rá mert nem szóltam neki semmit erről. Már egyszerűen semmir nem mondok el neki és ő ezen csodálkozik de egyszerűen hozzaszolni sincs kedvem már az ilyen hulyesegei miatt. Ja és visszatérve... amikor késett nekem hallottam hogy telefonban elmondta apámnak is hogy nekem késik meg ilyenek. Ettől nagyon kiborultam. Most is késik egy hete de nekem ninxs mitől félnem tudom hogy nem vagyok terhes ezért nem is foglalkozok vele, majd csak megjön xd de ő csak szarakodik velem folyamatosan. Mit lehet csinalni ezzel a helyzettel???? Már úgy érzem nem bírom sokaig. Valaki segítsen!

20/L



2021. nov. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
91%
Tanult tehetetlenség az, amiben vagy. Ha meglenne rá a módod, akkor sem tudsz kiszakadni otthonról. Majd mindig mondod, hogy hú, elköltözöl, de sosem mered megtenni. Ha így folytatod, öregkorodban is anyád csicskája leszel. Vagy elköltözöl, vagy ez lesz.
2021. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
93%

Költözés AZONNAL. Ilyenek mellett még a híd alatt is jobban jár az ember...

Ha van lehetőséged, költözz a barátodhoz, anyádat pedig minden szinten tiltsd le. A húgoddal pedig -bár ezt így rossz kimondani- ebben a történetben ne foglalkozz. Ha ott vagy, ha nem, anyád őt is meg fogja nyomorítani, így csak a magad mentésével foglalkozz.


Ha meg 20 éves létedre felpofoz, irány a rendőrség, jelentsd fel tettleges becsületsértésért.

2021. nov. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%
Anyám is valami hasonló volt ő pl nem akart dolgozni csak eltartatni magát, főzésen kívül semmit nem csinált. Nekem kellett mindent vigyázni a tesóimra vinni őket oviba meg etetni, mikor kicsik voltak pelenkázni. Mivel nem volt férfi így fát vágni és ehhez hasonlók. Meg dolgozni is csak én dolgoztam abból meg kaján kívül semmit se láttam. Tudom, hogy nehéz nekem is az volt, de egyszerűen nem bírtam. Aztán elköltöztem rohadt nehéz volt, mert nem csak saját magamra gondoltam, ha nem,hogy mi lesz a 2 húgommal. De muszáj volt különben idegroncs lettem volna. A húgaimat úgy segítettem, hogy raktam nekik félre pénzt és mikor nagyobbak voltak meg kapták. Plusz küldtem anyámnak is, de utána ő is rá jött, hogy meg kell mozdulnia, mert már nem vagyok ott. Szóval Hiába vagy ott nem tudsz tenni semmit anyád ellen. Ha ott vagy ha nem a húgoddal is ugyan azt fogja csinálni, de legalább nem veri őket. Szóval szerintem te is költözz el. Vagy ha tényleg annyira érdekel külföld akkor próbáld meg.
2021. nov. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%

20 évesen titkolni a párodat,gyere le jóisten :D

állj a sarkadra szerintem

2021. nov. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
90%
Összes iratodat és legszükségesebb személyes tárgyak összepakolásával barátodhoz költözés lehet megérné mielőbb.
2021. nov. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
93%

Költöz el minnél előbb!

20 evés vagy!

Addig menj míg tudsz!

2021. nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
92%
Készítsd elő a költözést. Először legyen egy hely, ahová mehetsz, pl barátod. Aztán csoportosítsd úgy át cuccaidat, hogy könnyű legyen elrakni. Ha lesz egy időpont, amikor a család megy valahova, hosszabb időre, vagy akár egy napra, arra a napra rendeld meg a költöztetőket. Tegyél úgy, mintha velük mennél, de "beteg" leszel az utolsó pillanatban, otthon maradsz. Amint kihúzták a lábukat, barátoddal dobáljátok dobozokba, bőröndökbe a cuccaidat, aztán a költöztetőkkel pakoljátok a teherautóba a bútorokat, és már léphetsz is le. Előzetesen, apránként is sok mindent át tudsz vinni a barátodhoz, így időt spórolsz. A bútorokat is gondold át, hogy mind kell e. Lehet, hogy elég lesz egy kis furgon, úgy egyszerűbb. Utána szünetelteted a kapcsolatot anyádékkal, aztán idővel, ha megtanulja tisztelni a határaidat, adhatsz neki egy esélyt. Arra vigyázz, hogy legyen elég anyagi tartalékod, gyűjts pénzt, ne legyél kiszolgáltatott helyzetben, a barátoddal szemben sem.
2021. nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is hasonlóak voltak a szüleim, én 18 évesen vidékre mentem továbbtanulni, így kolis lettem, onnan meg azt mondtam amit akartam, már kész tények elé voltak állítva. xD 20 évesen már együtt laktam a barátommal a koliban, saját szobánk volt, 23 évesen pedig már az unokájukat vártam :D

Ha otthon maradok, tuti apácát nevelnek belőlem, nem lehetett mellettük élni, nem hagytak élni. És mindig hova mész mit csinálsz, sötétedéskor már merni se mondtam akár h a boltba kimegyek, mert majd mész holnap.

Valóban furcsa, hogy 20 évesen nem lehet színt vallani a barátodról, de közben értem is, nekem se tudtak mindig mindent. Egyszerűen amíg együtt él velük az ember, jobb nem feszegetni a húrokat, elkerülni a konfliktusokat. Van egy fiúbarátom, régi osztálytársam. 30 évesen se mondja még el a szüleinek, hogy végre van barátnője. Otthon él a szüleivel, és dugiban találkozik a barátnőjével. Idősebb a barátnője, nem szeretné hallgatni az anyjától, hogy miért így meg miért úgy. Pedig 30 éves, azt csinál amit akar. De mivel nem akar otthonról még elköltözni, így inkább elkerüli a feszkót, és nem mondja el. Szerintem sose fog elköltözni, de mindegy. :D

Még fiatal vagy, mikor úgy érzed, hogy eljött az önállósodás ideje, akkor külön mész, aztán kész. Én inkább meglapulnék, meg hagynám a kontrollt, amíg nem érzem tutira, hogy nem fogok 1 év múlva visszköltözni hozzájuk :D

Velem megesett, tapasztalat.. xD De ha a barátoddal költöznél össze talán az lenne a legjobb, mert egyedül mindent... azért az jó nagy felelősség meg teher ám, nem anyagilag, vagy hát úgyis, de azért teljesen más magad koordinálni mindent. Kettesben azért a tennivaló is kevesebb ami egy főre jut. Na, hát sok sikert, anyud szemében még kislány vagy, ez van, majd egyszer rájön, hogy már rég megnőttél. :)

2021. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
61%
Gusztustalan egy nő. Amint tudsz lépj le és soha ne nézz vissza.
2021. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
43%

az valahogy senkinek sem jut eszébe, hogy meg kéne beszélni anyukával a dolgot? nem rögtön borítani mindent?

nekem a leírás alapján csak kontroll mániás, de nem rosszindulatú. tudom, hogy így felnőve ez nem tűnik egyszerűnek, de attól lesz valaki felnőtt, hogy képes elmondani a problémát és megoldást keresni először közösen.

2021. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!