Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként zavarna, ha a 19...

Szülőként zavarna, ha a 19 éves lányotok egy hatévvel idősebb férfival járna, akiről csak ennyit tudtok?

Figyelt kérdés

A lányod elmondása alapján kedves, rendes, tőle szinte csak pozitívat, vagy semleges információt hallottál a srácról, de mivel friss a kapcsolat mostanában nem várható, hogy be legyen mutatva.


Viszont van pár dolog, ami neked így látatlanban nem szimpatikus, ezek közül van amit a lányod is említett, van, amit máshonnan tudsz. A pasi a legjobb barátjának az udvarán lakik egy lakókocsiban, az apjával. A lányod tulajdonképpen úgy ismerte meg, hogy a srác legjobb barátja az a lányod legjobb barátnőjének a párja, az, akinél lakik a lányod barátja, és ott találkoztak, amikor a lányod meglátogatta a barátnőjét. Egyébként a srác befejezte az iskolát, tehát van érettségije, meg szakmája, illetve dolgozik jelenleg, bár nem a szakmájában. Illetve tudod róla, hogy dohányzik, és alkalmanként, pár havonta, ha szűk társaságon belül buli van, akkor fogyaszt alkoholt. Illetve a közösségi oldala alapján leszűrtétek, hogy bizonyára gyerekes, mert számítógépes játékokkal játszik és valami japán rajzfilmeket néz.


Titeket zavarna a hat év korkülönbség és amit tudtok róla? Ha zavarna megmondanátok a lányotoknak?


2021. dec. 2. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Lényegtelen, hogy zavarna e. Amíg nincs valami erős gond sok közöm nincs hozzá.
2021. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Hát az igaz, hogy nem vagyok szülő, még felnőtt se, csak egy 16 éves gyerek, de igazság szerint engem zavarna az, hogy alkoholt fogyaszt és dohányzik.

Az se hangzik túl jól, hogy a legjobb barátjának az udvarán lakik egy lakókocsiban, az apjával.

Játékokkal és japán rajzfilmekkel én is foglalkozok, szóval az nem nagyon zavarna.


De ezeket így összevetve nekem nem nagyon tetszene, ugyanis nem lehet valami jó anyagi háttere, ha meg van a szakmája, és nem abban a körben dolgozik, illetve házuk sincsen.


Ezzel se lenne baj, de hogy még dohányzik és alkoholt is fogyaszt...


Szerintem több a negatív, mint a pozitív tulajdonság ezen részről.


Úgyhogy a válasz, zavarna.

2021. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem zavarna, 6 ev az semmi. A dohanyzas sem zavarna es a bulizas sem, fiatal, most kell szorakozni, nem 50 evesen. Attol, hogy valaki cigizik meg nem rossz ember. Amugy is minden fiatal kiprobalja, valoszinuleg a lanyod is. Az meg, hogy ilyen csaladba szuletett arrol nem tehet, nyilvan nem jokedvebol lakik az apjaval egyutt egy lakokocsiban. Ha azt latnam a gyerekemen, hogy boldog, nem zavarna. Bovebb velemenyt meg akkor tudnek mondani, ha megismernem.
2021. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
6 év nem sok de azért jó lenne ismerni.
2021. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
99%

Nem sok a hat év, ha az életstílusával van problémád akkor azt mondd és ne a körkülönbségre kend.

Szerintem egyébként nincs gond az életstílusával, 25 évesen hova legyen még saját lakása? Legalább valamilyen szinten önálló, hogy nem teljesen a szüleivel lakik.

A japán rajzfilmeken nagyot nevettem, animének hívják őket és a nagy részük kifejezetten felnőtteknek készült. Számítógépes játékok szintén, attól, hogy valaki elmúlt 18 nem kell minden szórakozást eldobnia magától és kizárólag teát hörpölve klasszikus zenét hallgatni.


Ennyi alapján kifejezetten szimpatikus a fiú és örülnék, ha a lányom ilyennel járna.

2021. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, elsiklottam felette, hogy a lakókocsiban az apjával lakik. Azt hiszem ez nem a srác sara, hanem egyedül az apját minősíti.

Előző voltam

2021. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 gömbicica ***** válasza:
68%

Nincs benned bizalom, nyomoztál a gyereked után.

Igazándiból nem azt jelentette be a gyerek, hogy anyukám holnap esküvő és 9 hónap mulva nagymama leszel.

Járnak.

Ha az általad felsoroltak mellett a kapcsolatuk patent, akkor miért kellene bele piszkálni?

A gyermeked nagykoru 19 éves.

Vannak dolgok amit egy szülő nehezen tud, vagy a későbbiekre vonatkozóan NEM TUD feldolgozni, (megtapasztaltam, de azt is, hogy én tudom a rövidebbet huzni a történetből, igy tehát nem érdemes)


Helyedben én maradnék csendes szemlélő, és a gyerekemet biztositananám arról, bárhogy, bármikor, bármi töténhet számithat Rád.

2021. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Hat év nem sok. A fiatalember dolgozik. Az, hogy dohányzik és időnként iszik nem jelenti azt, hogy feltétlenül rossz ember. Japán rajzfilmek és számitógépes játékok? Szerintem ebben sincs semmi kivetnivaló. Fiam és vejem is játszanak (egy csapatban sokszor), pedig már harmincon is túl vannak. Van aki filmeket néz, van aki olvas, van aki minden este bulizik. Ők játszanak. (ha kártyáznának, vagy más szerencsejátékot űznének, esetleg fogadásokra költenék pénzüket jobb lenne?)Lányod nagykorú, szerintem nem kellene beleavatkoznod a kapcsolatába.
2021. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Lakókocsiban? Mi ez? Valsmi amerikai limonádé?
2021. dec. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Ezt a lakó kocsis dolgot nehéz elképzelni. Engem is kissé frusztrálna ez a tudat. Nem maga az, hogy szegényebb körülmények között lakik, hanem az, hogy egy lakókocsiban valaki telkén. A többi teljesen normális és ahogy írtad le is érettségizett, dolgozik is, ebből azt gondolom, hogy valószínűleg nem egy link alak. Normális, hogy lenyomozod amit csak lehet, én is ezt tenném. Beleszólni viszont felesleges lenne, már elég idős a lányod, hogy kiválassza a párját.
2021. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!