Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet az ilyet(maradéktal...

Hogy lehet az ilyet(maradéktalanul) feldolgozni?

Figyelt kérdés

Az anyámról van szó.

Sajnos nagyon szenvedek miatta.

Nem a szó szoros értelemben,de szerintem az egész életemre kihat.

(38 éves vagyok)

Szerintem sosem szeretett,gyerek fejjel úgy fogalmaztam ezt meg magamban hogy az apám miatt.Persze ezt hallgattam/hallgattuk mindig hogy az apám mekkora szemétláda,ő meg mekkora ász hogy feláldozta értünk az életét.(tény hogy apám is egy rakás sz@r sajnos)

Sosem volt túl jó a kapcsolatunk anyámmal ez évek óta egyre romlik.

Nála azok a szabályok hogy csak a gyerek keresheti a szülőt,ha ez nem igy van,mindjárt jön a támadás.

Nekem négy gyerekem van,minden kérkedés nélkül gyönyörüek és okosak.

Egy hónapja szültem de még nem látta az unokáját.

Nem is akarja.A három lányom se érdekli évek óta.

Senki nem érdekli csak saját maga,az hogy tele nyomja magát frontinnal,erre meg rámegy az 500-forintos bor.

Évek óta kreál betegségeket magának,valojában semmi baja nincs.

Egy időben mikor kerestem(mert ugye ez a szabály) egy órás telefonbeszélgetésben 58 percig siránkozik hogy neki mennyire rossz,aztán ez olyan szinten lehozott az életről hogy nem kerestem egy ideje.

Ennek értelmében letiltott a facebookról mert hogy mekkora rakás szar vagyok hogy nem keresem.

Mikor örülök hogy lyuk van a popsimon.

Mégis mindennap fáj és nem tudom túltenni magam hogy ilyen gyönyörü unokái vannak és nem érdekli.

Őszintén mondom hogy rohadtul fáj,hogy az én gyerekeim nem tudják mi az hogy nagyszülő és sosem fogják tudni.

Sajnos az apuka részéről nincsenek szülők.

Bevallom irigylem azokat akinek ott van szülés után a mama és segit.

Nem csak a szülés mondatja ezt velem,úgy érzem nem tudom feldolgozni hogy ekkora patkány az anyám.

Egy dolog van előttem hogy sose legyek olyan mint ő.


2021. dec. 4. 11:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

"Egy dolog van előttem hogy sose legyek olyan mint ő."

Na, ez kiindulási pontnak nagyon jó. Valószínűleg nagyon jó kis családot fogsz összehozni . Fogd fel ugy, hogy mindennek ára van. A ti jó kis családotoknak az az ára,hogy anyáddal egy rakás kaka a kapcsolatod. De sokat tanulhatsz belőle.

2021. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

"Senki nem érdekli csak saját maga,az hogy tele nyomja magát frontinnal,erre meg rámegy az 500-forintos bor.

Évek óta kreál betegségeket magának,valojában semmi baja nincs."


Dehogynem. Beteg.

2021. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Ahhoz hogy jó nagymama legyen, nem csak gyökeresen meg kellene változnia, hanem hosszú folyamat során rendezni veled a kapcsolatotokat. És még az is kéne hogy meggyógyuljon a függőségből, és hogy egyáltalán akarja tartani a kapcsolatot veletek.

Csak azért, hogy a csodás gyerekeidnek legyen egy VALAMILYEN nagymamája, szerintem nem érdemes feltépni a régi sebeidet. Lépj tovább, van elég bajod szerintem enélkül is.

2021. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Ne keresd! Azt az egy órát, amíg rinyálna azt töltsd a saját gyerekeiddel vagy menj el pszichológushoz! Attól, hogy a vérrokonod még nem kell vele kapcsolatot tartani
2021. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Hú, de jó lenne a bedrogozott nagymama a gyerekeid mellett. Erre vágysz?
2021. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
1, mitől lenne más a kérdező? Egy rakás idegennek panaszkodik, milyen szar neki. Az anyjának egyedül, több gyerekkel jó eséllyel tényleg nehéz volt.
2021. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne akarj kapcsolatot tartani egy ilyen emberrel. Apámmal ugyanígy vagyok, egy pokol vele az élet. Xanaxra iszik ő is, elképzelheted akkor...


Szerintem ezt nem feldolgozni kell hanem elengedni. Az ilyen ember sosem fog megváltozni, és szerintem ne lássák a gyermekeid egy alkoholista-drogfüggő "ámokfutását". Nem tudna úgysem nagymamaként részt venni az életetekben. Apám is leszarja tesóm gyerekét, csak a pia. Mindig azt mondja hogy neki csak ennyi maradt. Én sem foglalkozok már vele, háziorvosunk szerint a természet hamarosan elrendezi ezt a problémát. Te is hagyd anyukádat szerintem.

2021. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megszakítanám vele a kapcsolatot. Hidd el, meg fogsz könnyebbülni, kérdező.
2021. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehet az ilyet(maradéktalanul) feldolgozni?

Az anyámról van szó."


Már ennyiből tudni lehet, hogy a válasz az: maradéktalanul biztos, hogy sehogy, hiszen a saját anyádról van szó.

2021. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A kapcsolatot megszakitottam miután elképedve láttam ezt a facebook tiltást,nem tudtam mire vélni.

De azért azt még azért hozzátette,hogy mekorra sz@r vagyok és mindent neki köszönhetek.

Szóval mindig mindig ez a hánytorgatás.

Nem nagyképüségből de egy szöget nem kaptam tőle soha,és nem is fogadtam el semmit.

Pont emiatt hogy ő mennyit segitett.

Nem rá vágyom,vagy hogy fogalmazzak,hanem egy normális anyára aki imadja a gyerekeimet.

2021. dec. 4. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!