Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet az ilyet(maradéktal...

Hogy lehet az ilyet(maradéktalanul) feldolgozni?

Figyelt kérdés

Az anyámról van szó.

Sajnos nagyon szenvedek miatta.

Nem a szó szoros értelemben,de szerintem az egész életemre kihat.

(38 éves vagyok)

Szerintem sosem szeretett,gyerek fejjel úgy fogalmaztam ezt meg magamban hogy az apám miatt.Persze ezt hallgattam/hallgattuk mindig hogy az apám mekkora szemétláda,ő meg mekkora ász hogy feláldozta értünk az életét.(tény hogy apám is egy rakás sz@r sajnos)

Sosem volt túl jó a kapcsolatunk anyámmal ez évek óta egyre romlik.

Nála azok a szabályok hogy csak a gyerek keresheti a szülőt,ha ez nem igy van,mindjárt jön a támadás.

Nekem négy gyerekem van,minden kérkedés nélkül gyönyörüek és okosak.

Egy hónapja szültem de még nem látta az unokáját.

Nem is akarja.A három lányom se érdekli évek óta.

Senki nem érdekli csak saját maga,az hogy tele nyomja magát frontinnal,erre meg rámegy az 500-forintos bor.

Évek óta kreál betegségeket magának,valojában semmi baja nincs.

Egy időben mikor kerestem(mert ugye ez a szabály) egy órás telefonbeszélgetésben 58 percig siránkozik hogy neki mennyire rossz,aztán ez olyan szinten lehozott az életről hogy nem kerestem egy ideje.

Ennek értelmében letiltott a facebookról mert hogy mekkora rakás szar vagyok hogy nem keresem.

Mikor örülök hogy lyuk van a popsimon.

Mégis mindennap fáj és nem tudom túltenni magam hogy ilyen gyönyörü unokái vannak és nem érdekli.

Őszintén mondom hogy rohadtul fáj,hogy az én gyerekeim nem tudják mi az hogy nagyszülő és sosem fogják tudni.

Sajnos az apuka részéről nincsenek szülők.

Bevallom irigylem azokat akinek ott van szülés után a mama és segit.

Nem csak a szülés mondatja ezt velem,úgy érzem nem tudom feldolgozni hogy ekkora patkány az anyám.

Egy dolog van előttem hogy sose legyek olyan mint ő.


2021. dec. 4. 11:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a problémákat csak úgy lehet feldolgozni, hogy megismered magad, és elfogadod magad, saját önmagad előtt. A gyengeségeidet, a vágyaidat, a társadalmi értékedet, az értékedet mint ember. De ezeket honnan tudnád, ha nem ismered magad? Hogy tudnál valamit megérteni, ha azt sem tudod ki vagy valójában? Megszülettél, ezzel már nincs mit tenni. Ugyan olyan hús vér ember lettél, mint bárki ezen a földön, tehát a képességeid is ugyan addig nyúlnak. Minden ami veled történik, megtörtént, vagy meg fog történni mással is, ezért bizonyos szempontból nem vagy egyedülálló, ergo a problémádra VAN megoldás. Itt nincs varázsszer, ezt magadban kell tisztába tenni. Az intelligenciád egyedülálló emberként, és képes arra, hogy olyan következtetéseket vonhass le, amik kihatással lesznek az egész hátralévő életedre, de ezeket a válaszokat keresni és kutatni kell, de ha kérdésed sincs, akkor válaszod hogy lenne? Ismerd meg magadat és mérlegelj.
2021. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek az lenne a megoldás, ha valaki kicserélné az anyját egy másik személyiségre ugyanabban a testben.
2021. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
38 évesen már nagyon is idős vagy ahhoz, hogy még mindig kamaszként viszonyulj anyádhoz. Már RÉG kapcsolatmegszakításhoz kellett volna folyamodnod. Mivel egyedül sehogy se megy neked a dolog, keress egy pszichológust, aki segít neked beszélgetések által feldolgozni, hogy ilyen az anyád.
2021. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló viszonyom volt.

Ugyan ez az alapsztori,annyival kiegészülve,hogy mikor 9 éves voltam,hozzáment,az osztályfőnökömhöz -_-

Született egy gyerek-váltak.

Húgom konkrétan én neveltem.

Majd mikor 18évesen szülinapom után 1 nappal,kiakadt,hogy ..dehát ..ő mindent megtett értem,én meg egy hálátlan k*va vagyok stb. De nem érdekelt,és megszakítottam vele mindent. 1 ev múlva keresett(ami igencsak meglepett),hogy amúgy élek-e még. Nagyon ritkán beszélünk,de nincs igazán jó kapcsolat vele.

De így távolról,hogy tudom,akkor rakom le a telefont amikor úgy érzem,egész más,mint amikor ha nem tetszett valami,megvert..

2021. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Lesz*rom tabletta, napi 3*2 darab.
2021. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

"A kapcsolatot megszakitottam"

Mégis azt írod, hogy

"a kapcsolatunk anyámmal ez évek óta egyre romlik"...

Akkor tehát romlik, vagyis még mindig megvan azért a kapcsolat, vagy már nincs meg, lapoztál?


"De azért azt még azért hozzátette,hogy mekorra sz@r vagyok és mindent neki köszönhetek.

Szóval mindig mindig ez a hánytorgatás."

Van még kapcsolat vagy már nincs? Ha már nincs, akkor nincs hánytorgatás sem - aminek legalább lehet örülni, mert nem lehetett valami jó, amíg folyamatosan az ment...


"Nem rá vágyom,vagy hogy fogalmazzak,hanem egy normális anyára aki imadja a gyerekeimet."

Igen, én is így érzem, hogy nem is rá vágysz, hanem arra, hogy más legyen a helyzet, mint ami, vagyis hogy normális anyád lehessen, a gyerekeidnek meg normális nagyanyjuk...


Ha még nem szakadt meg a kapcsolat teljesen, akkor csak úgy javulhat, ha kezelteti magát.


Ha viszont már lezártnak tekinted valóban, akkor pedig:

1.) Ne rágódj rajta, hogy mi volt régen! Arra figyelj, ami van: a gyerekeid, a családod. Önmagában ez is milliószor több, mint ami millióknak jut az életből, még akkor is, ha nagyszülők nincsenek a képben.

2.) Nézz körül, hátha van a környezetetekben (rokonságban, szomszédban, munkatársak között, stb.) valami idős házaspár, vagy egyedül élő idősebb személy, akivel jól kijöttök, mert akkor szépen lassan akár átveheti(k) ő(k) a nagyszülői szerepet. Most, karácsony előtt direkt jól fog esni neki(k) némi figyelmesség, ha a gyerekek pl. rajzolnak valami képet X néninek/bácsinak ajándékba, stb. Nem kell mindjárt ajtóstul rontani a házba és meghívni ő(ke)t szentestére, de kezdjetek el barátkozni idősebb emberekkel, ha azt szeretnéd, hogy valami a te gyerekeidnek is jusson az ilyesféle kapcsolatokból. Ha nem is a vér szerinti nagyszüleik, azért nagyon sokat kaphattok mind az egészből.

2021. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Csak hogy tiszta legyen.

Én évek óta lezártnak tekintem.Bevallom sokszor külső ráhatás miatt,például az öcsém hatására,kerestem.

Ő mindig azt mondja hogy akár milyen az anyánk,persze neki fele ennyi szenvedést nem okozott mint mondjuk nekem.

Tudni kell hogy szintén négyen vagyunk testvérek,3 lány egy fiú itt is.

Mindig az öcsém volt a liblingje,ennek ellenere az öcsém nagyon jo ember,jobban szeretem őt mint a családombol bárkit.

Mindig szoros volt a viszonyunk,azt hozzá tenném hogy sokszor rajta volt anyám hogy ennek keresztbe tegyen,és összeugrasszon minket.

Ez nem sikerült szerencsere neki.

Nekem attól is hányingerem van hogy mondjuk ha velem beszél mindig szidta a húgomat vagy a nővéremet,az öcsémet a fent leirtak miatt nekem sosem.

Aztán kiderült hogy a nővéremnek és a húgomnak meg engem.

Undoritó.

Én is kaptam verest bőven,intézetbe voltunk évekig persze annak is apám az oka.

Ha ezt felmerjük hozni,rögtön rákontrázott hogy ooo mi az a fél év amit ott voltatok.

Persze nem vagyunk hülyék,óvodás koromba kerültem oda,és az első három osztályt ott jártam.

Lehet számolni ,neki mikor mondtam hogy ez kicsit több félévnél mondta hogy elirták.

Az igazat megvalva volt kapcsolat de felületes.

Idén meghalt a nőverem nyáron,emiatt is beszéltünk.Ők egyébként 3 éve nem beszéltek.

Szivem mélyén örülök annak hogy megszakadt a kapcsolat vagy végleg megfog.

Tudom hogy ő nem fog keresni.

Egyébként honapok óta ‘err vágytam’.

Pozitivumot nem adott csak lehúzott.

Igazából az erdekes hogy semmi nem történik(vita,balhé) ö belém áll,egy héttel az unokája születése után.

Ezt nem tudtam hova tenni.

Ha az életemben ilyen lesz,biztosan rohanni fogok a gyerekemnek segiteni.

2021. dec. 4. 15:55
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

"semmi nem történik(vita,balhé) ö belém áll,egy héttel az unokája születése után.

Ezt nem tudtam hova tenni."


Ne foglalkozz vele, csak akkor és annyira, amikor és amennyire mindenkinek úgy jobb.

2021. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan, miért csak ebben a kategóriában van szóköz nélküli kérdés, napi több is????
2021. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Talán mert ugyanaz a kérdező?...
2021. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!