Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is olyanok a szülei,...

Másnak is olyanok a szülei, hogy bár megtehetnék, mégse támogatják anyagilag miután elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés
Az ismerősi körömben azt látom, hogy mindenkinek segítenek a szülei, ahogy tudnak, de az én kezem teljesen el van engedve. Albérletet fizetek évek óta, önerőben nem segítenek, pedig van még egy lakásuk. Egyszer megszorultam, kértem kölcsön 50 ezer forintot kb 3 hónapra, de nem adtak, nem értem a dolgot. Más rokonoknak folyton segítenek. Amúgy dolgozom kb 8 éve szünet nélkül, egyáltalán nem vagyok megbízhatatlan.
2021. dec. 15. 17:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
57%
Én soha nem kértem ilyen támogatást, inkább fordítva megy a dolog. Ha nem tudod magad eltartani, ne költözz külön.
2021. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Nem fogok 40 éves koromig otthon maradni,és el tudom magam tartani, ez extra dologra kellett volna, amit tudok nélkülözni csak jól jött volna a segítség. És mondom, nem azokról beszélek, akiket nem tudnak támogatni a szülei, hanem akit tudnának, csak nem akarnak. Az én köreimben a szülők lakással, olcsó albérlettel, autóval segítik a gyerekeiket, mert tudják, hogy manapság drágább a lakhatás mint az ő idejükben, amikor könnyű volt lakáshoz jutni. Amúgy én se várom el, csak sokan csodálkoznak, hogy van még egy lakásuk, mégsem lakhatok ott még úgy se hogy fizetnék érte, csak nyilván kevesebbet, mint a piaci ár. Egyszer kértem azt az 50 ezret, de nem adtak, és ez kicsit rosszul esett.

Amúgy meg jó a kapcsolatunk, amíg velük éltem, akkor is jó volt, ezért se értem.

2021. dec. 15. 17:37
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
És amikor megkérdezted őket, hogy miért, akkor mit mondtak?
2021. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Mert hogy felneveltek, az épp elég volt. Bár sosem voltak nagy igényeim, én mindig megértettem hogyha valamit nem kaptam meg.
2021. dec. 15. 17:52
 5/41 anonim ***** válasza:
21%

"Nem fogok 40 éves koromig otthon maradni"


Akkor keress jobban fizető munkahelyet.

Ha magadnak nincs elég, akkor hogyan akarsz gyereket?

2021. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Van már gyerekem, azért kellett az a koszos 50 mert nem akartam kivenni állampapírból a megtakaritasomat. Eppen sok dolog jött ossze, ott bent meg 200 ezrenként van a penz, tudom, gondolhattam volna rá hogy legyen kisebb tétel is de nem volt.


Ne rugózzatok ezen, hogy nem tudok megélni, meg tudok. Lesz is lakásom 5 éven belül, de nem miattuk.


Továbbra is az a kérdésem, hogy van más is, akit bár megtehetnék, nem támogatnak a szülei. Mert a környezetemben nincs ilyen hogy ülnek a lakáson, azt szó nélkül megkapják a gyerekek. Mint ahogy nekem is az a célom hogy tudjak egy önerőt adni a fiamnak.

2021. dec. 15. 18:04
 7/41 anonim ***** válasza:
60%
Hát én mondjuk nem értem miért kellene a külön élő gyerekemet anyagilag támogatni. Külön él, elvileg önálló, nagykorú felnőtt, nem? Vigyázok az unokája, ha van és szükség van rá, segítek a nagytakaritasban, hasonlók, de anyagilag miért kellene nekem őt tamogatni?
2021. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Gábor117 ***** válasza:
25%
Vannak ilyen szülők. Sajnos. Egyedüli gyerek vagy? Hány éves mit dolgozol
2021. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Nem is rendszeres támogatásra gondoltam, hanem h segítik lakáshoz jutni, ha egyértelműen megtehetik, meg ha 3 évente egyszer előfordul egy ilyen ügy 50 ezer forinttal, akkor érezze h vannak mögötte.


Ismerőseim a szüleik, szuleik ismerosei lakásában élnek, friss jogsival autót kaptak, lakaskasszat gyujtenek nekik, stb. Nincs egy olyan ismerősöm se, aki ne a szülei segítségével jutott volna lakashoz. Gyűjtöttek nekem is lakaskasszat, de az tabu téma hogy hova lett az a pénz, de nem is izgat.


Amúgy tényleg ennyire egyedülálló dolog ez, hogy a szulok nem segítik a gyereküket, miközben tudnák, hogy nem is tudtok erre ugyanilyen példát mondani?

Egyébként megoldom az életem, csak kivancsi vagyok van-e más ilyen rajtam kívül.

2021. dec. 15. 18:16
 10/41 anonim ***** válasza:
52%

Külön élsz, van munkád, saját családod, félretett pénzed. Mégis miért kéne támogatniuk? Ez teljesen nonszensz.

Felénk inkább a kirepült gyerek szokta segíteni a szüleit ha megteheti, nem fordítva.

2021. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!