Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan fiatal felnőtt...

Van itt olyan fiatal felnőtt akit nem tàmogattak a szülei miutàn elköltözött otthonról? ( sem pénzzel, sem kocsit és lakàst nem vettek neki) Hogy alakult az életetek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Jelen, lakástakarékot kezdtem fizetni, majd megismerkedtem a férjemmel, és ő is fizetett LTPt. 5 év múlva lejárt, vettünk fel hozzá hitelt és így lett házunk. Addig albérletben laktunk. Autónkra spóroltunk. 2 gyerekünk van. 32 évesek vagyunk.
2020. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Engem se támogattam a költözés után, előtre viszont lakhattam otthon, amíg keveset kerestem. 27 évesen jöttem el otthonról. Egy szobát bérelek és mellette próbálok félretenni saját lakásra.
2020. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Úgy mint az átlagos fiataloknak. Elkezdtem dolgozni, abból lett kocsi lakás stb.
2020. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem elég kevés ember van akit lakással vagy kocsival tudnak támogatni a szülők.

Én normális, középosztálybeli családból származom. Legalábbis oda sorolom magunkat. Szüleimnek van egy mini vállalkozásuk (nem túl nagy profittal). Van saját házuk (faluban), 2 kocsijuk. Amire szükségük van, meg tudják venni.

Engem mégsem tudnak sem lakással, sem kocsival támogatni. Pénzt sem azoktak adni. De nem is fogadnám el tőlük. Tipikus falusi dolgokkal "támogatnak" pl lekvárok, tojás, befőttek...

5 éve, 18 évesen költöztem el otthonról. Albérletben élek párommal, havonta rakok félre kb 30 000 ft-ot, saját lakást nem hiszem hogy tudok majd venni, de hitelfelvételre egyszer majd elég lesz.

2020. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Lakás, kocsi?

Fizették a sulit, csak ennyi támogatás.

Az albérlet kaja már nekem kellett.

2020. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Minket egy forinttal nem támogattak egyetem alatt sem.

Sőt, a diákhitelből is folyamatosan kunyeráltak (nem fogtak fel, az nem plusz pénz, hanem adósság).

Most lesz egy éve hogy párom befejezte az egyetemet és el tudtunk albérletbe költözni, azon vagyunk hogy a diákhitelt ki tudjuk fizetni, aztán nagyjából 2 év múlva végzek én is a sulival és kimegyünk külföldre pénzt gyűjteni lakásra.


Nem rekedt meg az élet segítség nélkül sem, persze rosszul esik az embernek, nem kellemes egyetem mellett eltartani magad és készülni a vizsgákra, ők nem fogják fel a súlyát.

Viszont ha elszánt és szorgalmas valaki akkor szülői támogatás nélkül is lábra áll.

2020. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Átlag alatti anyagi helyzetű családban nőttem fel, értelemszerűen nem támogattak se lakással, se kocsival. Pénzzel addig igen, amíg egyetemre jártam, de nagy részt akkor is tanulmányi ösztöndíjból és szociális támogatásból éltem. Nagymamám halála után örököltem egy keveset, a vidéki lakását adtuk el, és mind a 10 unokája között egyenlően osztottuk el a pénzt. Most 30 éves vagyok, szabadúszóként dolgozom. 1-2 éven belül terveztem lakást venni, az önerő már összegyűlt, de nem tudom, lesz-e belőle lakás, mert lehet, hogy fel kell élnem a járvány miatt.
2020. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem vettek semmit. Albérletben laktam, vettem autót, kimentem osztrákokhoz buszozni és tudtam félrerakni.

Évi 2szer megyek külfölre, sportolok, van gyerekem, kutyám. Párommal most állunk házvásárlás előtt.

N27

2020. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
Jelen. Konkrétan érettségi után közölték hogy csá. Egyetem miatt elköltöztem koliba, mellette éjszakánként dolgoztam és igyekeztem a lehetőségekhez mérten jól tanulni, ösztöndíjakat pályázni. Így elég minimál színvonalon de sikerült végeznem, utána elkezdtem dolgozni, jelenleg albérletben élek a párommal és lakásra gyűjtünk.
2020. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelen, az első fizumnak is azért örült hogy akkor már nem kell adnia. De előtte gimiben is ha nyertem egy kis pénzecskét valami versenyen (nem dobálóznak ám középiskolásoknak veszett nagy összegekkel) arra már az volt a válasz hogy na akkor ez 2 havi zsebpénzednek felel meg szóval 2 hónapig nem kapsz. Funfact a bérletet és a tampont is zsebpénzből kellett vegyem. Érettségi után hozzám vágott mondat: nem te leszel az első aki diákhitelt fog fizetni 30 évesen is.

Keményen dolgozok, állandóan tanulok, 1 diploma 2 szakma, 4 nyelvvizsga + következő diploma úton van. Heti kb 60 órát dolgozok, de jól is keresek vele. Kívülről nézve szerintem nem normális hogy egy állat módjára hajtom magam hogy aztán se időm se energiám ne legyen elkölteni a pénzt. Az utolsó garasra is ráülök néha, aztán meg két kézzel szórom, mert megérdemlem, mert kárpótlás amiért régen nem volt, stb.

Egyébként szerintem minden másban átlagos életem van :)

2020. ápr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!