Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki nárcisztikus szülő mellett...

Aki nárcisztikus szülő mellett nő fel,annak torz képe alakul ki a szeretetről?Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm,elmondása alapján az anyja nárcisztikus személyiség.


Röviden,állandóan cseszteti mindenért,ha valami elromlik,ő a hibás.

Lehordja mindennek.

Később elnézést sem kér,tehát nem arról van szó,hogy hirtelen felindulásból kiejt olyanokat a száján,amiket nem gondol komolyan,mert később nem kér bocsánatot,sosem kér bocsánatot semmiért.


Ennek ellenére a gyereke szerint nekik nagyon jó a kapcsolatuk,és ajándékot vesz neki a születésnapjára,mert hát mégis csak az anyja.


Na,már most szerintem egy ilyen embert nem lehet szeretni,legalábbis én nem tudnám.

Az ilyen gyerek azért érez szeretet a szülő iránt,mert sérült?Nem alakul ki normális képe a szeretetről?


2021. dec. 18. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Párom anyja is ilyen. Csak ő felnőtt fejjel értette azt meg, hogy valóban az anyja ilyen személyiség. De a maga eltorzult és toxikus módján szereti. Mióta ezzel tisztában van a párom sokkal jobban tudja ezeket a hisztiket lekezelni és megbocsátott neki. De ugyanakkor megtanulta a hülyeségeit nem felvenni, felismeri a játszmáit amikből már az elején kiszáll és meghúzza a határait. Szereti, mint az anyját, elfogadja hogy ő ilyen, ráhagy dolgokat. Mégis tartja vele a kapcsolatot, vesz neki ajándékot, felhívja és ha kell segít neki.


Más meg húszas évei elején jön rá, hogy az egész élete el lett baszva miattuk, megszakít minden kapcsolatot velük és soha többet a környékre se néz. Valaki menekül, valaki beleáll. Én mindkét oldalt meg tudom érteni.

2021. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
És megint egy nárcisztikus szülő (nem, még mindig nem az ennyitől)
2021. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

> szerintem egy ilyen embert nem lehet szeretni,legalábbis én nem tudnám.


Miért vagy ebben olyan biztos?


A szeretet nem azt jelenti, hogy az illető személyiségének és viselkedésének minden aspektusát kedvelned kell. Hiszen senki nem tökéletes sajnos, mindenkinek vannak jellemhibái, kinek kisebbek, kinek nagyobbak. De még ezekkel együtt is lehet az illetőnek szerethető oldala. Tehát nem fekete-fehér ez az egész, nincs két véglet, hogy valaki mindig normális és "szerethető", vagy állandóan toxikus és elviselhetetlen.

2021. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen torz képe lesz, igen.
2021. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom,ha valaki engem folyton csesztetne,nekem nem lenne jó.


Nekem ezután ajándékot venni képmutatás lenne.

2021. dec. 19. 00:28
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez akart lenni a mai történet, még mindig ugyanugy nem hasznal szoközöket ez lebuktatja.
2021. dec. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Gyermeki ösztön. Több olyan embert ismerek akiket nárcisztikus szülő nevelt, de mivel a szülei akkor is szeretik, haragszanak rájuk, fáj nekik, mert nem kaptak szeretetet, de mégis csak a szüleik. Szülőktől pedig nehéz érzelmileg elválni, hisz mindig ők voltak ott, vérvonal.
2022. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem, csak félnek, nehogy kihasználják a szeretetéhségüket, amit a szülők okoztak. Nehezen bíznak, de ha elnyerik a bizalmukat ők szeretnek a legjobban
2022. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Van néhány nő (ami azért vicces, mert pont az anyám a nárcisz. Mondjuk, nem kevés munkába került.), akikért konkrétan az életemet adnám. Amúgy másokat képes vagyok úgy otthagyni, mintha soha nem is ismertem volna őket, akár évtizedes ismeretség, tucatnyi közös élmény után is.
2022. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!