Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét lennék, mert nem...

Szemét lennék, mert nem szeretném ha anyum pasija velünk karácsonyozzon? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval még otthon élek és a testvérem is. 21 vagyok, egyetemista. A szüleim néhány éve váltak el, azóta mindig egy kicsit máshogy telik a karácsony.

Idén úgy alakult, hogy a testvérem meg a párja nem nálunk lesznek szenteste (tavaly így volt), hanem a párjáéknál, így édesanyám és én ketten lennénk. Ezzel eddig semmi baj.


Anyumnak egy ideje van egy barátja. Nem akarok a részletekbe menni, mert felesleges, meg nyilván nem én vagyok benne a kapcsolatba és nem látom át teljesen, de elég jó a kapcsolatunk, sokat szoktunk ilyenekről beszélgetni és tkp. ő is bevallotta nekem amit amúgy is sejtettem hogy részéről marmint anyám részéről, ez nem olyan komoly. Szóval nem egy olyan kapcsolat amitől ő egy teljesen közös életet akarna. Nem én találtam ki, ő mondta nekem.


A barátjat egyébként en speciel nem igazán kedvelem, teljesen mindegy, hogy miért szerintem rendkívül idegesítő tud lenni, abszolút nem szimpatikus. De elfogadom, hogy van, jönnek-mennek, nem az én dolgom, nem kell vele foglalkoznom.


Amire viszont elég érzékeny vagyok az a karácsony. Ugyanis az illető szeretett volna nálunk lenni szenteste. Én már elég korán megemlítettem anyumnak, hogy én nem szeretném az otthonomban a szentestét egy számomra idegennel tölteni (vagyis ezzel a férfival, akinek egyébkent szinten van családja, testvére, anyja stb). Én úgy gondolom, szimplán mert így nőttem fel, hogy a szentestét én a családommal szeretném tölteni, azokkal akikkel komfortosan érzem magam, akik fontosak nekem. Nem zavar ha más nem így tölti, nem is érdekel, de nem szeretnék ilyenkor egy vadidegent itthon kerülgetni. Főleg hogy ők mar karacsonyoztak meg még fognak is kettesben.


Úgy tűnik egyébként hogy nincs harag, de többször tett anyum olyan megjegyzéseket ahol a sorok között olvasva ez valamennyire zavarja. Hiába kerdeztem rá konkrétan, tagadta.


Ugyanakkor azt nem értem, hogy ha őt ez zavarja, akkor nekem (meg másoknak is) miért állítja hogy ez nem komoly kapcsolat? Hiszen ha nem komoly, akkor miért probléma?


Komolyan szemét vagy önző vagyok, amiért a szentestét nem egy idegennel (akit egyébkent nem is kedvelek) akarom tölteni, hanem a családommal? Vagyis hát idén csak vele, de ez végülis mindegy.

Tudom, hogy nem egy életprobléma és tudom, hogy sokaknak gyerekesnek tűnhet a dolog. Szimplan annyi, hogy számomra ez a szeretteimről szól. Fordított esetben, én ezt elfogadnám.



2021. dec. 24. 10:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon nehéz ez a helyzet..

Nem vagy szemét.

Én két éve élek külön a férjemtől, másfél éve van egy barátom, de még be sem mutattam a gyerekeknek, de már sokat beszéltem nekik róla.(14 és 18)

A férjem sem az övét.

Szóval próbáljuk a gyerekeink kis lelkét megóvni, de a magunkét is

Szóval teljesen normális hogy Anyuddal kettesben szeretnéd tölteni a szentestét

(Lehet nem mondd igazat, hogy nem komoly kapcsolat, de lehet még ő sem biztos az érzeseiben)

Szóval neki se egyszerű ez a helyzet

Támogasd anyudat, de mondd el ha valami zavar (pl ezt)

Kitartás

49N

2021. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy anyukádnak komolyabb ez a kapcsolat, vagy komolyabbá szeretné tenni.
2021. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit arról, hogy a karácsony a szeretet ünnepe...


Egyébként a pasi is tud arról, hogy anyudnak ez nem komoly kapcsolat? Vagy ahogy a többiek írták, lehet, hogy csak téged akart ezzel megnyugtatni.

Az meg nem kifogás, hogy ő számodra egy idegen. Itt a nagyszerű lehetőség, hogy jobban megismerd. Valamiért mégiscsak megtetszett anyudnak. Csak vannak neki is jó tulajdonságai.

2022. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!