Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét lennék, mert nem...

Szemét lennék, mert nem szeretném ha anyum pasija velünk karácsonyozzon? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval még otthon élek és a testvérem is. 21 vagyok, egyetemista. A szüleim néhány éve váltak el, azóta mindig egy kicsit máshogy telik a karácsony.

Idén úgy alakult, hogy a testvérem meg a párja nem nálunk lesznek szenteste (tavaly így volt), hanem a párjáéknál, így édesanyám és én ketten lennénk. Ezzel eddig semmi baj.


Anyumnak egy ideje van egy barátja. Nem akarok a részletekbe menni, mert felesleges, meg nyilván nem én vagyok benne a kapcsolatba és nem látom át teljesen, de elég jó a kapcsolatunk, sokat szoktunk ilyenekről beszélgetni és tkp. ő is bevallotta nekem amit amúgy is sejtettem hogy részéről marmint anyám részéről, ez nem olyan komoly. Szóval nem egy olyan kapcsolat amitől ő egy teljesen közös életet akarna. Nem én találtam ki, ő mondta nekem.


A barátjat egyébként en speciel nem igazán kedvelem, teljesen mindegy, hogy miért szerintem rendkívül idegesítő tud lenni, abszolút nem szimpatikus. De elfogadom, hogy van, jönnek-mennek, nem az én dolgom, nem kell vele foglalkoznom.


Amire viszont elég érzékeny vagyok az a karácsony. Ugyanis az illető szeretett volna nálunk lenni szenteste. Én már elég korán megemlítettem anyumnak, hogy én nem szeretném az otthonomban a szentestét egy számomra idegennel tölteni (vagyis ezzel a férfival, akinek egyébkent szinten van családja, testvére, anyja stb). Én úgy gondolom, szimplán mert így nőttem fel, hogy a szentestét én a családommal szeretném tölteni, azokkal akikkel komfortosan érzem magam, akik fontosak nekem. Nem zavar ha más nem így tölti, nem is érdekel, de nem szeretnék ilyenkor egy vadidegent itthon kerülgetni. Főleg hogy ők mar karacsonyoztak meg még fognak is kettesben.


Úgy tűnik egyébként hogy nincs harag, de többször tett anyum olyan megjegyzéseket ahol a sorok között olvasva ez valamennyire zavarja. Hiába kerdeztem rá konkrétan, tagadta.


Ugyanakkor azt nem értem, hogy ha őt ez zavarja, akkor nekem (meg másoknak is) miért állítja hogy ez nem komoly kapcsolat? Hiszen ha nem komoly, akkor miért probléma?


Komolyan szemét vagy önző vagyok, amiért a szentestét nem egy idegennel (akit egyébkent nem is kedvelek) akarom tölteni, hanem a családommal? Vagyis hát idén csak vele, de ez végülis mindegy.

Tudom, hogy nem egy életprobléma és tudom, hogy sokaknak gyerekesnek tűnhet a dolog. Szimplan annyi, hogy számomra ez a szeretteimről szól. Fordított esetben, én ezt elfogadnám.



2021. dec. 24. 10:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#9 miért lenne kiszúrás? Előtte itt volt, utána itt lesz.
2021. dec. 24. 12:31
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

nem értem minek teszel fel ilyen kérdést ha utána meg részletezed hogy kinek miért nincs igaza. te nem akarod elfogadni a helyzetet és ennyi, ez is az önzőségedre vall. anyád nem a te tetszésed alapján fog mással ismerkedni, hadd döntse el ő kivel jön össze.

neki is közölnie kéne a pasijával hogy nem akar tőle semmi komolyat, mert lehet a pasi azt hiszi hogy lesz valami, közben lehet csak áltatja...

és tényleg majd a házastársadnak mondod szenteste hogy ugyan menj már el itthonról mert a családi ebéd az csak a családé és ő nem a család része?

milyen begyepesedett gondolkodásod van

gyanítom hogy te pontozol le mindenkit, mivel kb mindenki válasza 50% körüli vagy az alatti, holott igazuk van.

2021. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam senkit.


Azt is leírtam, hogy azt gondolom vannak bizonyos szintek. Nyilvánvalóan egy házastárs más. De mivel nem szeret mindig mindenki mindenkit, azt gondolom összekényszeríteni embereket nem bölcs dolog.


Semmi közöm ahhoz, hogy kivel ismerkedik, ez így van, ezt nem is állítottam. Ezzel nincs is bajom. Nem kedvelem, de elfogadom, hogy van.


Annyi volt a kérésem felé, hogy szenteste (1 este) ne itt legyen.

2021. dec. 24. 13:20
 14/23 Skorpió87 ***** válasza:
78%

Egyébként én is így látom a dolgokat, hogy nem ott kellene lennie a férfinek, a Szentestét igenis a családja körében tölthetné. Hát akkor belőle is ennyit kér a családja, nem véletlenül...

Ha nem komoly kapcsolat, akkor a pasi csak azért van ott Anyudnál, hogy ne egyedül üljön otthon. Anyud meg mégis jól érzi magát vele, de ez tényleg így gáz, hát ki tudja, lehet mégis akár komolyabbá válhat a dolog... Majd kiderül utólag, de szerintem nem véletlen, hogy ez így alakult.

Nekem sem jutna eszembe a Szentestét egy olyan pasival töltenem, akivel nem tervezek különösebben semmit, inkább a gyerekemmel tölteném nyilván, ha volna. :)

2021. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Undok vagy.
2021. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

csak gyanítottam, nem mondtam h te voltál

és írtam fentebb h átérzem a helyzeted, viszont ebbe szerintem nincs beleszólásod, hanem anyud dolga.

letudod a közös vacsorát, vagy nemtom mit terveztek, elvonulsz egy másik szobába és vhogy bírd ki.

2021. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
Majdnem minden egyes kommentednél leírod,hogy ez nem komoly kapcsolat,és neked ő idegen. Te ezzel csak magadat akarod nyugtatni,mert te is tudod,hogy anyád nem így gondolja. Ja,hogy neked nem ezt mondja? - szerintem fél megmondani az igazat neked,mert ismer. Tudja,hogy mennyire féltékeny lennél,ha bevallaná neked,hogy valakit rajtad kívül is dzszeret
2021. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%

#17: 👍👍👍



Aztan meg 10-15 ev múlva azcilyen gyerek arról ir ki kerdest, h rajta lóg az anyja, mert nincs senkije...


Szrintem is fel az anyja megmondani neki az igazat, mert feltekenysegi rohama lenne a csajnak...

2021. dec. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nincs azzal bajom, hogy mást is szeret.

Ilyenkor pont ez az, hogy nem elvonulni szeretnék hanem a szeretteimmel lenni:)


De egyébként nincs itt, ez már rég eldőlt hogy így lesz.


Egyébként elfogadom, hogy önző vagyok. Igen. Mondjuk a legtöbb ember az.:)

2021. dec. 24. 17:14
 20/23 anonim ***** válasza:
96%
Tökmindegy, akkor anyukád haverja... Ha odamegy, odamegy, mi vele a bajod tkp?
2021. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!