Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mártsam be a legjobb barátnőme...

Mártsam be a legjobb barátnőmet a szüleinél? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk. Már kb 2 éve beszélget egy nálunk idősebb sráccal (21), kavartak is párszor, de közben a srácnak végig barátnője volt. Nem egy, hanem több, és minden szakításnál a barátnőm abban reménykedett, hogy na majd vele fog összejönni legközelebb. De ez sosem így lett...

Most a srác elhívta Pestre, hogy találkozzanak, merthogy ő ha itthon van, nem ér rá (ja, mert jön vele a barátnője mindig).


Tőlünk Budapest több, mint 200 km, az utolsó vonat este 7-kor indul Pestről ide. A srác 8-kor akar vele találkozni, de azt már előre mondta, hogy kb 10-ig ér rá, mert utána a barátaival lesz. A barátnőm így is akar menni és hogy utána akkor még sétálgat a belvárosban, vagy beül valahová még, meg felül valamelyik éjszakai járatra és zenét hallgat, ő ezzel elvan az első vonat indulásáig. De ettől már nekem van szekunder szégyenem, hogy ennyire szalad utána. Már az is, hogy ő utazik sráchoz, meg a srác képes felrángatni innen azért, hogy "megigyanak valamit", mikor tudja, hogy nem tud hol aludni és haza sem tud jönni Pestről a barátnőm. Ráadásul tudjuk, hogy azért nem mehetnek a sráchoz, mert a barátnőjével lakik... Undorító az egész. A barátnőm közben oda és vissza van, hogy elhívta találkozni és hogy nem fogja lemondani, meg lehet a srác meggondolja magát majd és lemondja a haverjait, aztán vele lesz egész este. Közben meg szerintem csak unatkozik és kell valaki, aki kitölti az üresjáratot.


Mondtam azt is, hogy beszéljünk a bátyámmal és esetleg menjen fel vonattal, mi meg később érte megyünk, még az üzemanyagot sem kérné el tesóm. De hogy nem, mert mi lesz, ha a srác mégis ráér egész este, akkor minket hiába rángatott volna fel és nem akar ugráltatni. Meg hogy a tesómnak osztálytársa volt ez a srác és utálja, a szülei sem szeretik és nem akarja, hogy fejmosás legyen ebből otthon.

Sosem voltam még Pesten éjszakai járaton, vagy egyedül egész este, de szerintem nem veszélytelen egy fiatal (és csinosabb) lány számára. Féltem nagyon, szerinte meg csak az ördögöt festem a falra, mert nyáron, mikor tele van minden turistával, ugyan ki támadná meg... De hajnal 4-5-kor már nincsenek tele a helyek egyáltalán, az első vonat meg reggel 6-kor indul.


Nem tudom, mit csináljak, mert tudom, hogy nagyon várja ezt a talit és teljesen többet gondol bele, mint a srác.

Én lennék az alibije, hogy a szüleimmel kimegyünk a nyaralónkhoz és ő is kint alszik velünk.


De közben meg a szülei annyira végtelen rendes emberek, hogy szerintem ha eléjük állna és elmondaná ezt, az apukája még azt is mondaná, hogy akkor ő elviszi és haza is hozza majd. Ezért nem értem, miért akar nekik hazudni.

Nem szeretik a srácot, oké. Én sem szeretem, de attól még nem akarom, hogy ő meg egyedül kódorogjon Pesten egész éjszaka.

Vagy túlaggódom és tényleg nem lesz semmi baja azon kívül, hogy hulla fáradtan jön haza?


2021. aug. 10. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
98%
Nem vállalod az alibi szerepét. Persze, ennek az lesz a vonzata, hogy nem lesz tovább a barátnőd.
2021. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim válasza:
93%
nagyon naiv a barátnőd , szerintem ennek nem lesz jó vége de ha pofára ejti a srác abból biztosan tanulni fog
2021. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
98%
Az emberek zöme csak a saját rossz tapasztalataiból képes tanulni és az a "más kárán tanul az okos" mondás nagyon kevés emberre igaz.
2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
1%
Ne aggódj, bízz a barátnőd ösztöneiben. Legyél alibi.
2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
86%
Én vagy elmondanám a szüleinek, vagy utána mennék kocsival. Nem tudom, pontosan hova akar Pesten belül menni, de hajnalban egyedül nem minden környék olyan mókás. Aztán ha valami történik vele esetleg, akkor ott van egyedül és senki sem tudja hol tartózkodik.
2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
97%

Ne vállald be, hogy hazudsz miatta, mert ha ne adj' isten történik vele valami, akkor sosem mosod le magadról, hogy asszisztáltál ehhez!


A barátnődnek elment az esze teljesen, ami ebben a korban "normális", de annyi agya lehetne, hogy tudja hol a határ.


Pest pedig senkinek nem veszélytelen, a 11.kerületben az egyik haveromat is összeverték 5-en 2 éve, mert nem adott cigit.


Legalább te ne legyél hülye, ne szolgáltass alibit neki max akkor, ha elmentek érte a bátyáddal. Vagy így vagy sehogy, ezt én megmondanám neki a helyedben.


Én is voltam 17, csináltam meredek dolgokat, de ez baromi nagy felelőtlenség.

2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
98%

Nehéz erre bármit írni. Teljesen el van vakulva. Szép szóval nem is biztos, hogy el lehet érni, hogy megjojjon az esze.


Én a naivitasomat kB 25 évesen nőttem ki, de 200 km-t még én se utaztam pasi miatt.

2021. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
95%
A barátnőd mindig ilyen végtelenül ostoba volt?
2021. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:
Naiv és szerelmes is... A srác már rengetegszer átvágta, folyamatosan felültette, hazudott neki, de aztán mindig úgy állította be, hogy a barátnőm a hibás és a hülye.
2021. aug. 10. 12:34
 10/84 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a barátnődnek fogalma sincs arról, mik történhetnek vele egy ismeretlen városban. Biztos, hogy nem lennék alibi. Megmondanám neki, hogy mennyél akkor, de ha apád/anyád felhív, rám ne számíts. Egyébként te is elgondolkodhatnál, milyen barátnő az ilyen. Majd ha neadjisten történik vele valami, akkor te majd nyugodt szívvel tükörbe tudsz nézni, bele tudnál nézni a szülei szemébe? Biztos, hogy nem falaznék ilyenhez, de nem is kérném senkitől, ha hülye vagyok az az én dolgom, és nem rántanék senkit magammal.
2021. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!