Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért készül állandóan meghalni?

Miért készül állandóan meghalni?

Figyelt kérdés

Apukám már 35 éves kora óta halni készül. Azóta már eltelt 20 év, azóta is ezt csinálja, de nem értem hogy miért.

Nem tudom mi ennek a pszichológiai háttere, de mindig is furcsálltam az ilyesfajta viselkedést.


Mindig amikor valami baja van, elkezdi mondani: “ha esetleg bármi történne velem, akkor…” - ez a mondat elhangzik minden hónapban minimum egyszer.

Már konkrétan minden le van egyeztetve, hogy mi történik ha tényleg bekövetkezik a baj. Még az örökség is le van beszélve.


Szóval miért készülnek halni ezek az emberek?



2022. jan. 8. 08:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nem készül meghalni, csak előrelátó. Eszembe jutott a kérdésed kapcsán az a 37 éves nő, akit tegnap, kora reggel ütött el egy autó Budán. Meghalt.

Szerinted gondolt ő arra, mikor hajnalban felkelt és elindult a dolgára, hogy ez lesz az utolsó útja és már az aznap estét sem éli meg?

Azt akarom ezzel mondani, hogy soha nem tudhatod, mikor kopogtat a kaszás és a családtagok, hátramaradók miatt jobb mindent előre megbeszélni.

Ez nem jelenti azt, hogy szeretne meghalni.

2022. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Két oka lehet:


1. a szívével lehetnek gondok, csak titkolja (kardiológusnál járt.)

2. szeretethiánya van, sajnáltatja magát (pszichoszomatikus tünet.)


Kommunikációs zavarok bőven lehetnek családokban. Hétköznap a családsegítő szolgálat - területileg illetékes tud segíteni valamelyest.


Stresszes a munkája? Pihen eleget? Édesanyáddal milyen a kapcsolata? Együtt vannak még a szüleid? A lelkisegély szolgálatot - 116-123 - ingyen és nonstop hívhatja, ha szüksége lenne rá. Akár írhat is nekik online.


Rajzolj neki egy piros szívecskét és írd oda: "szeretlek apukám"! Naponta egyszer elég! Majd szól, ha szüksége lesz több odafigyelésre. Észre fogod venni a jelzéseket.


Sok sikert kívánok nektek! :)

2022. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

Mert depressziós. Olvass utána a depressziónak. Első, egy egészséges lelkű 35 éves fiatalembernek (és még további 20 éven át fenntartva) nem témája a saját halála, maximum végrendelkezik és leírja, hogy a családja mi hol talál.

Nem figyelhető meg nála állandó szomorúság, energiátlanság, érdeklődés hiánya, elégedetlenség, önostorozás?

2022. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Dédmamám is halni készült 40 éven keresztül. Szerintem nem kell vele foglalkozni, vannak ilyen emberek.
2022. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyám is ilyen. 20 éve "haldoklik", főleg akkor, ha nem értünk vele egyet, vagy valaki valamit nem úgy csinál, ahogyan ő azt elképzeli, esetleg kritikát kap. Világ életében sajnáltatta magát.
2022. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez inkább egy buta berögződött megszokás. Anyósom(jóban vagyunk)41 éves volt mikor megismertem, év végén köszöntöttük 84. születésnapját.

Én 43 éve hallgatom a nagy betegségei miatti halál előtti állapotát.

2022. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
A te anyád, 5-ös (és esetleg a 6-os anyósa) nem haldoklik, hanem nárcisztikus. Semmi köze a kérdező apjához. Nem igaz, 4-es, hogy nem kell komolyan venni, egyszercsak tényleg megteszi, és akkor lehet ostorozni önmagunkat, hogy mért nem láttuk.
2022. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

NEm meghalni készül, hanem teljesen okosan még életében elrendezi a dolgait.

Én 44 vagyok, van a bankban haláleseti rendelkezés, stb.

Az én apukám hirtelen halt meg nyáron, fogalmunk nem volt, mit szeretett volna, hova temessük, a szülei közelébe vagy oda, ahol élt...

2022. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
20 éven át, 8-as? Nem tűnik fel a kérdésből? A haláleset előtti rendelkezés maximum 1 napot igényel!
2022. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Mert fütyül rá, hogy esik ez nektek. Én, én, én. Velem foglalkozzatok, rám figyeljetek!
2022. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!