Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mit tehetnék, az...

Nem tudom mit tehetnék, az idegeimre megy az egész, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Anyám halálos beteg. Nem vetíti úgy ki, de mindíg csinál valamit..


Sokszor megjegyzi hogy "örülnél te még annak ha én... " meg "visszasírod te még ha majd nem leszek"..


ezzel próbál rámhatni lelkileg..


meg hónapok óta dolgozok.. minden nap.. nem ismerkedek, nem találkozgatok senkivel.. ketten élünk ő sem barátkozik senkivel, nem ismerkedik, nincsenek barátai..


Tegnap is elmertem menni találkozni egy régi ismerősömmel munka után, kikapcsolódni kicsit, nem gondoltam volna hogy 2 óránál tovább kintleszek, de végül hosszabra nyúlt.

Persze írt h mizu válaszoltam.. aggódik, megértem.. de nem írtam vissza 1,5 órán keresztül és már hív.. ezt 2x eljátszotta..

Amikor hazaértem persze kaptam az ívet.. ma meg játszotta hogy mennyire szarul van.. flegmázott végig.. telljesen kikészít lelkileg.. ő nem dolgozhat a betegsége miatt, én kidolgozom a belem aztán egy nyugis pár órám sincsen, legszívesebben elköltöznék, de nem akarom magárahagyni a beteg anyámat mert nincs más neki.. saját magát nem tudná fennttartani.. de ez így nem állapot.. :(

holnap is találkoznék egy ismerősömmel de játsza hogy rosszúl van h aggódjak érte.. régebben is mikor ott aludtam a volt páromnál direkt nem köszönt el este hogy aztán azon aggódjak... én meg sajnos túl lelkis vagyok..


21/L


2022. jan. 9. 02:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
Éjjel fél 3 kor jutott mindez eszedbe?
2022. jan. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azóta örlődök.. telljesen magam alatt vagyok, utálom magam amiért fájnak ezek a dolgok, de mégsem szentelhetem az egész életem erre.. egy örök körforgás az egész életem. Lelkileg nyomást gyakorol rám hogy megfeleljek neki, ha valami nem tetszik egyértelmű hogy játsza a rosszulléteit.. ő sem várhatná el tőlem hogy melón kívűl utcára se menjek.. nem bulizok.. nem csinálok semmi rosszat, tényleg ritkán mozdulok ki. de ha mégis akkor mindíg ez van.. és besokaltam.. semmi magánéletem nincs.. csak keresem a pénzt hogy fenttartsam magunkat, közbe elvárná hogy még itthon elvégezzem az összes házimunkát, főzést, takarítást. Kinti dolgokat, bevásárlást alapból én csinálom én megyek póstára ami itt van egy köpésre ő is megtehetné, de nekem kell hétvégén korán felkeljek hogy mindezt elvégezzem.. És ha beszélek vagyis beszélnék vele erről csak a támadás jön.. de itthagyni nincs lelkem nekem is csak ő van. itt vannak a háziállataim.. amúgy sincs hova menjek.. még csak pár napra sem hogy kicsit észre vegye magát.. Nemtudom miért teszi ezt velem.. telljesen alárendeltnek érzem magam.. Szinte folyamatosan bánt, a szobámban van egész nap, ide kupizik, mégis én kapom meg hogy mekkora szemétdomb van a szobámba mikor szinte itthon se vagyok munka miatt.. lekiabálni meg nem akarom.. Még a végén tényleg baja lenne és akkor soha nem tudnám magamnak megbocsájtani.. De így életem sincs.. nem látom értelmét az egész életemnek. Telljesen a nyakamra nőtt, Ha itthon vagyok is az én szobámban hesszel ugyanúgy van hogy itt alszik a szobámban, ha chetelek valakivel tudni akarja kivel és mit.. ha fekszek mellette az ágyon van hogy képes odadőlni hogy elolvassa az üzenetemet csak mert kíváncsi h kivel beszélek ennyit.. egyszerűen nem tudom hovatenni.. És annyi bekamuzott rosszúlléte volt hogy már hinni se tudok neki.. csak azt akarja hogy körülötte sürögjek forogjak kiszolgáljam.. ha próbálok nem úgy foglalkozni vele csak mégjobban mondja.. Ez egy olyan szituáció amiből nem tudok kimenekülni.. Szinte beleőrülök nem tudom mit tehetnék.. ha egyáltalán lehetne tenni bármit is.. tartozom neki mert felnevelt és mert van hol laknom.. De ez iszonyat nehéz
2022. jan. 9. 03:10
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
Láttad a leleteit, nem csak hazudja a nagy betegséget? Mi az a betegség, amit ő halálosnak nevez?
2022. jan. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Állj a sarkadra, és mondd azt, hogy nem attól hal meg, hogy te találkozol valakivel, és jól érzed magad. Te is ugyanúgy számítasz, nem csak ő, neked is kell legyen életed. Egy embernek akkor sincs joga energiavámpírnak lennie, ha meg vannak számlálva a napjai, mindenkinek meg vannak számlálva napjai.


És hát ismerkednek kéne, hogy kitörj ebből a körből. A jövődet nem teheti tönkre, azt ne engedd. A jövő generáció mindig fontosabb, mint a lelépő.

2022. jan. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

Hát, ha elköltözni nem akarsz, akkor miről beszélünk? Ebből az lesz hogy majd 30 évesen is ott fogsz élni vele.


Dehogyis halálos beteg anyukád - láttad a leleteit??? - egyszerűen csak tudja hogy sakkban tarthat.


Én mondjuk már rég leléptem volna egy ilyen embertől.

2022. jan. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
62%
Hasonló az én anyám is, mondjuk neki nincs “halálos betegsége” de engem is folyton terrorizál, próbál sakkban tartani szinte ugyan ezekkel a kijelentésekkel “mi lesz velem ha már nem lesz” én 30 éves férfi vagyok mai napig anyámmal élek, szintén kidolgozom a belemet, 2x hitelt vettem fel neki, elöszőr 290.000Ft-ot hogy eltudjunk költözni, aztán 490.000Ft-ot hogy egy önkormányzati lakást újítsunk fel, amit olyan embernek adott oda akinek nem kellet volna, lenyúlta az összes pénzt a felújító ember. De nem csak ennyit hanem közel 2millió forintot, akkor szintén 2milliót meg kölcsön adott 3-4 évvel ezelőtt amit mai napig nem kapott vissza és nem is fog. De most itt egy regényt írhatnák, én is dolgozom mint egy hülye biztonsági őrként, mai napig semmit se értem el, totál kilátástalannak érzem az életemet. Szerencsére öngyilkossági gondolataim nincsenek (még) mert még viszonylag fiatal vagyok, előttem az élet. De anyám amiket művel, az nagyon durva. 2012-ben átadta a sajàt lakásunk tulajdoni jogát egy vad idegen embernek mert 10millió ft-os jelzálog volt, rá 8 évre el is vesztettük a lakást mert az emberke ráterhelt egy 20millió ft-os adótartozást. Én voltam okolva hogy miattam nem vesztettük el a lakást mert nem irattuk magamra a tulajdoni jogot mert hogy nem volt 3 hónapos munkaviszonyom, könyörgöm, biztonsági őrként dolgozom legtöbb cég 3 havonta változtatja a cég neveket. De tényleg sorolhatnám még itt miket megcsinált az anyám.
2022. jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Az en anyam is ezeket mondja halálos betegség nelkul

Ebben nőttem fel, szepen szorongok is.

De tok erdekes, hogy nagynenrm pedig a halálos agyan is azt mondta a fianak, hogy nem lesz semmi baj, nyugi..(arra utalva, hogy hat o onnan kijon még)

2022. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

Azért árnyalná a képet, hogy ha leírod, hogy mi az a halálos betegség, és mennyi van neki hátra.

Őt is meg lehet érteni, ha mondjuk csak hónapokat jósolt neki az orvos, te meg inkább bulizni akarsz, amíg ő egyedül van otthon. Nincs senkije rajtad kívül: élete utolsó hónapjait azzal tölti, hogy ül otthon, és várja, hogy meghal. Ez így nagyon kegyetlen! Ha neked lenne maximum egy éved, te mivel töltenéd?

2022. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
#8, valószínűleg nem halálosan beteg - bár a kérdező eltűnt -, ez a fent vázolt "haldoklom" pusztán egy jól bevált, és gyakori érzelmi zsarolás.
2022. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

nincs konkrét idővallum megadva neki, értágulatai vannak, voltak műtétjei ezzel kapcsolatban nem is egy, de nyakamat tenném rá hogy rákontrázgat..

mindig azzal kell foglalkozni h vele mi van, ha csak megmerek szólalni hogy fáj a torkom ő egyből.. "nekem is fáj/fájt tegnap". Konkrétan mondhatnék random dolgokat egyből az lenne hogy neki is.

Hónapokig nem volt semmi megjászott baja, most hogy mennék kicsit kikapocsolódni pár órát most folyamat jajgat..

2022. jan. 9. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!