Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimmel egy háztartásban...

Szüleimmel egy háztartásban élek és nem egyezünk a pénzügyekben. Én várok el sokat?

Figyelt kérdés

Hármunk közül én keresek a legtöbbet mert eljárok a szomszédos nagyvárosba. Onnan bevásárolok ha kell valami, igazából bármit mondanak megveszem és nem kérem el az árát. Ha éppen szükség van rá beszállok a havi kiadásokba, fizetem az éves nyaralás felét és az egyéb szórakozásokat is én szoktam. (mozi, belépőjegy stb)

Ezzel nincs semmi baj, örülök, hogy tudok nekik segíteni,ők nem szokták kérni, csak tudom mire van szükség. Viszont most nekem van egy nehezebb hónapom és nem akartak adni maguktól (40 ezerről van szó). Így most kimondtam, hogy nekem kellene, mert enélkül nehezen vágok neki ennek az időszaknak(napi dolgokra kell) és adtak, de most én vagyok a rossz, hogy kértem, kiabálás stb. Örülök, hogy kaptam, de ilyenkor meg rosszul érzem magam, hogy mertem kérni, pedig tudom, hogy pár héten belül ennél többet rájuk fogok költeni.

(van megtakarításunk, de ahhoz nem nyúlunk napi dolgok miatt)

Nálatok ez hogy működik ha együtt éltek? Mennyire támogatjátok egymást?

24/N



2022. jan. 10. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Mi támogatjuk a gyerekeinket mindenben. Nem kell beszállniuk a rezsibe, mert azt azért mi sem akarjuk hogy 30+ éves korukig itt ragadjanak. Persze ünnepekkor, stb a családi ajándékozások, nyaralások árai itt is elosztódnak.


Ha a szüleid szegények, érthető a reakció. Ha nem, akkor ők ilyenek és sajnos így jártál. :S Szerintem ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.

2022. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

A pénzdolognak a számokhoz, a matematikához van köze, ami azt jelenti, számon kell tartani pontosan a havi kiadásokat. Egy füzetbe kell rögzíteni, hogy mikor és mire mennyit költöttél, hogy mindenki tisztában legyen a helyzettel, mert a memória sokszor

szelektív tud lenni, amiből meg viták, veszekedések kerekedhetnek.

2022. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Támogatom a #2-est, nem tudom, miért lett lehúzva.

Igenis fel kell fektetni egy afféle "elszámolást", akár excelben is, hogy pl.

10-én

wc-papír 1800

kenyér 430

felvágott 960

...stb. Tehát a napi költés tételesen leírva. Profibbak a blokkot is megtartják fél évig. (...pl. anyám, de ő valós füzetbe ír mindent).

És pontosan, amikor jön a "de én tartalak el" vagy hasonló szöveg, ha kér valamit az ember, az orra alá lehet dugni a könyvelést.

Igen, sértődésre adhat okot, meg anyagiasságnak tűnik, de bizony így lehet néhány ember agya tengelyét a helyére billenteni.

2022. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
De mitől lett nehezebb hónapod? Lehet, hogy az a bajuk, hogy elszórtad a fizetesed, úgy, hogy te keresel a legjobban?
2022. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
De én nem értem, ha olyan a fizud, hogy ebben a hónapban alap dolgokra nem futja, akkor megtakarítás helyett miért mozira még nyaralásra költesz?
2022. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Ezután én nem fizetném nekik a szórakozást és a nyaralásnaknis csak a rám eső részét.
2022. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Én esküszöm őszintén mondom, hogy ha szép vagy, csinálnék egy onlyfanst a helyedben
2022. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Decemberben egy összegben megkaptam az ehavi fizetést is és igen, már oda van kb. De nem csak magamra költöttem.
2022. jan. 10. 20:45
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

Akkor ez jó lecke, hogy tanuld meg jobban beosztani, és tegyél félre is.

Előfordulhat bárkivel, ne rágódj rajta, ezt is meg kell tanulni. De a szüleidet is meg lehet érteni.

2022. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#5

Szerintem mindenkinek vannak nehezebb hónapjai, megtakarításunk is van, de én azért is dolgozom hogy élményeket is szerezzek. Egy wellness hétvége, egy tengerparti nyaralás olyan dolgok ami szerintem örök emlék az egész családnak. A mindennapi munka mellett szükség van erre is. (de lehet ez a bajom, hogy ilyenekre szeretek költeni :))

2022. jan. 10. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!