Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem tudják...

Egyes szülők miért nem tudják felfogni, hogy jobb nélkülük élni és saját háztartást vezetni?

Figyelt kérdés

Édesanyám eléggé nárcisztikus szülő, az évek során megtanultam kezelni de így is sok traumát okozott a lelkembe.

4 hónapja vásároltam egy lakást és 1 hónapja beköltöztem. Már a lakásvásárlás óta állandóan ezt hallgattam, hogy milyen rossz lesz nekem ott, nem lesz ott ő, bokáig koszban fogok járni (ezt kiskorom óta hallgattam, és az eredménye az lett, hogy takarítás mániám van), és hasonló kedves mondatok.

Elköltöztem és az életem sokkal nyugodtabb lett. Szeretek magamra főzni, mosni, stb.

Ezt ő nem hiszi el, hiába próbáltam kedvesen elmagyarázni.

Nem tudom miért zavar, hogy nem hiszi el, de nagyon idegesít.. Próbálok minél kevesebbet beszélni vele, de nem veszi észre magát..


Segítsetek megérteni ezt az egészet, mi zajlik vakon a fejében, mit tegyek? Magyarázkodni nem akarok és nem is fogok többet, de tényleg nagyon idegesítő.


23/N


2021. nov. 9. 10:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

A válaszra én is nagyon kiváncsi lennék, mert nagyon-nagyon hasonló helyzetben vagyok, mint te.

Mi 1 éve költöztünk saját házba a férjemmel és a kisfiammal, nálunk is ment ám a lelki terror a költözés miatt, illetve hogy úgyse tudom nélküle megoldani stb.

Hát de, nagyon jól boldogulok, és már azt sem veszem magamra, hogyha belép a házba egyből keresi a port és hogy mibe tud belekötni :) ( én is rend mániás vagyok sajnos nagyon )

Most már kezd így egy év után jobb lenni a helyzet, de állandó nyomás alá vagyok téve így is közel 50 km távolságból..

2021. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mi egész közel lakunk egymáshoz, de nem jön át. Többször nem-et mondott, mert hogy ő "nem kíváncsi erre a kuplerájra, ami nálam van"
2021. nov. 9. 10:42
 3/29 A kérdező kommentje:
Nagy gond lehet a fejedben, ha nem látod a kérdést. Nem csak olvasni kellene, hanem értelmezni is. Sok sikert hozzá!
2021. nov. 9. 10:55
 4/29 anonim ***** válasza:
4%
az nem kérdés, amire a válasz annyi, hogy nem tudjuk, csak, mert. Valódi kérdés esetleg?
2021. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem jön át, mert "nem kíváncsi erre a kuplerájra, ami nálam van", akkor én sem mennék hozzá és ha kérdi miért, ugyanazt válaszolnám szóról szóra, mint amit ő mond. Érezze át kicsit jobban, amit ő maga is csinál veled.

Keményíts be egy kicsit, mert egész életedben a nyakadon fog taposni. Kontrollmániás lehet. Nem értem énsemmiért ilyen konokul hülyék egyes szülők. Mintha nem tudná továbbgondolni a dolgot, hogy mi is lesz ennek akövetkezménye...

2021. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
Azért csinálja, hogy kontrolláljon. El akarja veled hitetni, hogy ő annyira fontos, hogy nélküle nem tudnál boldogulni az életben. Tudat alatt retteg az elhagyástól, saját maga jelentéktelenségétől, hogy ő nem fontos. Ezért nyomatja ezt a lelkiterror szart. El akarja veled hitetni, hogy nélküle életképtelen vagy. Idegesíti, hogy nincs rá szükséged. Sajnos nagyon sokan csinálják és pont az ellenkezőjét érik el vele.
2021. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos egy elmebeteg gondolatvilágába nem tudom beleélni magam. Ugyanis normális esetben egy normális ember bizonyos életkorban a saját lábára áll és önálló életet kezd. Aki ezt másképp gondolja, azzal vmi baj van a toronyban.
2021. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudja hogy megvagy nelkule, de nem tetszik neki. Azert ilyen mert azt akarja hogy annak a balfeknek hidd magad, aminek beallit. Most nem nelkulozhetetlen es ez zavarja.
2021. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. nov. 9. 11:26
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Szia kerdezo!

A legfobtosabb , hogy gratulaljak , hogy kitudtal torni a "hatalma" alol!

Azert mondja ezeket a dolgokat neked, hogy elhitesse veled, o belkulozhetetlen! Magahoz akar lancolni.


5# valaszolonak :

Azert mert te nen tudod a kerdesre a valaszt , az nem azt jelenti , hogy mas sem ! Maradtal volna inkabb csondben !

2021. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!