Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is fél a szüleitől? Ez...

Más is fél a szüleitől? Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Más is fél a szüleitől? Ez normális dolog?

2022. jan. 19. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem normális, te is tudod.

Soha nem féltem tőlük, mindig is tiszteltem és szerettem őket.

2022. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Én is féltem gyerekkoromban. Jónak semmiképp sem mondanám.
2022. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Én nem félek soha ,pedig apámtól lehetne félnem mert egy kiszámíthatatlan idegbeteg állat néha. Nem jó félni semmitől, főleg a szülőktől nem.
2022. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális, és nem is egészséges rád nézve (tartósan félelemben élni egészségtelen, és nemcsak a mentális, hanem a testi egészségre nézve is káros).

Nem írod, pontosan mitől is félsz (hogy téged megbántanak? hogy téged bántalmaznak? hogy egymást bántalmazzák? hogy elválnak? hogy elhagynak?). Ha van az iskoládban pszichológus, menj el hozzá, és beszélgess vele. Ő tud abban segíteni, hogy megfogalmazd a problémát és megoldást találjatok rá.

2022. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt fontos lenne tisztázni, hogy mitől is félsz pontosan.

Konkrétan tőlük, hogy bántani fognak? Vagy attól, hogy mit mondanak / hogy reagálnak bizonyos dolgokra?

2022. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát félni nem féltem tőlük soha, nem is volt rá ok, soha nem bántottak szóval sem. De egy kis felelemhez hasonló izgalom mindig volt bennem, ha valamit el kellett mondanom nekik. Ez felnőttként is megmaradt
2022. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb akkor féltem tőlük legutóbb, amikor 9 évesen nagy hülyeséget csináltam (tönkretettem valamit otthon, amiből gond lett). Akkor sem tőlük féltem valójában, hanem a - jogos - büntetéstől. Konkrétan félni nem normális.
2022. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
apamtol a mai napig felek, pedig mar 20 vagyok es nem lakom otthon. ez inkabb ilyen tudat alatti felelem, mindig extra ovatos vagyok korulotte hogy ne idegesitsem fel, sok mindent most is eltitkolok ami mar nem lenne indokolt, es ramtor a szorongas amikor nala vagyok, amit neha csak kesobb realizalok, hogy miatta van. nem normalis dolog, azert van ez mert gyerekkoromban rengetegszer uvoltozott velunk vadallat modjara, bar fizikai bantalmazas sosem tortent, allitom hogy ez is volt olyan rossz, a mai napig lefagyok ha valaki csak kicsit is felemeli ram a hangjat
2022. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
89%
Az egész gyerekkorom félelemben telt és rohadtul nem normális.
2022. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Engem fizikailag csak ritkán bántottak (gyerekkorom során talán 2x), de sajnos szüleim nagyon konzervatív nevelést vallottak, így leszidtak, ha pl. rossz jegyet kaptam. Nem elmagyarázták, hogy miért lenne szükség arra, hogy tanuljak, hanem megbüntettek.

Ez oda vezetett, hogy amikor év végéhez közeledve osztályfőnöki figyelmeztetést kaptam, felgyújtottam az ellenőrzőmet a haverokkal. Az osztályfőnöki sosem derült ki (mivel már tényleg csak 1-2 hét volt az évből, nem vettünk újat, nem pótoltuk, arra a pár napra minek...)

Sajnos a büntetések azt eredményezték nálam, hogy ne a rosszat kerüljem el, hanem azt, hogy az kiderüljön. Emiatt később nagyon éretlen voltam másokhoz képest, a morális értékítéletem is teljesen fejletlen volt, talán csak a szerencsén múlt, hogy ezt felnőttként pótolni tudtam és ma már azért nem csinálok rossz dolgokat, mert azzal másnak árthatok, nem pedig azért, mert félek attól, hogy kiderül.

2022. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!