Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt mondják,hogy...

A szüleim azt mondják,hogy nem tisztelem őket és hogy haverként viselkedek velük. Ez egy kicsit igaz is. Hogyan tisztelhetném őket és hogyan tartsam meg a szülő-gyerek távolságot?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 12:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem benned van a hiba, kérdező. Egy családban nem olyan hangot kell megütni, mint az angol királynőnél. Semmi baj nincs a baráti hangnemmel, a tisztelet nem ellentétes ezzel. Teljes joggal elvárhatod, hogy ha bajuk van veled, akkor és ott szóljanak, ne utólag kelljen kitalálnod a gondolataikat.
2022. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

9-10-re:

No, ezek tényleg előrébb viszik a kérdés megválaszolását, akár a nyitóban is leírhattad volna ezeket.


Az ágyas esetnél én se érzek benne semmi sértőt.

De az szöget ütött a fejembe, hogy szüleid így viselkednek: "sosem akkor szólnak hanem egy - két nap múlva hogy mondtam valami sértőt de már ők sem tudják mi volt, de többet ne csináljam".

Ennek alapján azt mondom: a hiba az ő készülékükben van. Azt se tudják, mi volt, amit mondtál, de azért többet ne mondj olyat. Hát ezen én csak röhögni tudok! Ezt én magamnak úgy fordítanám le, hogy "bajom van magammal meg az egész világgal, és most épp a gyerekem van itt, beléje rúgok egyet".

Én ezek után sokat lennék a szobámban egyedül, keveset lennék velük a közös helyiségekben, de akkor is csak a minimális szinten kommunikálnék velük. És ha kérdeznék, miért vonulok el mindig ill. miért nem beszélgetek velük, kerek-perec megmondanám, hogy folyton azzal van bajuk, hogyan szólok hozzájuk, úgyhogy inkább már nem is szólok semmit.

2022. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Azt kellett volna mondanod,hogy biztos ott heggesztettek a faterral xD
2022. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen átlagos tinédzser vagy (vagyis nem, inkább átlagon felüli, teljesen jól viselkedsz, tisztelettudó vagy, egy normális gyereknek tűnsz.) A felhozott példa meg vicc, nehogy már ne jegyezhess meg egy ilyen ártatlan dolgot, és utána meg kikapj miatta.


Szerintem itt valami a szüleiddel nem stimmel, bár nem sokat tudunk róluk, de nekem ez nem százas viselkedés, hogy kikérik maguknak napokkal később, hogy te valami "sértőt" mondtál.

2022. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
28%
Hát, itt csak arról van szó hogy nem figyelted mi érzékeny téma anyudnak. Sok nőnek szarul esik ha a súlyára célozgatnak. Amúgy nem látok itt egetverő problémát. A haverokkal belefér a cikizés, a szülőknél ezt illene mellőzni. Szerintem erre célozhattak a szüleid, de lehet hogy tévedek.
2022. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hát pl ez a napokkal későbbi az volt hogy ugyan így filmeztünk és beszélgetünk utána kB 2 nappal az anyukám mondta hogy:aznap este az apám súlyával viccelődtem de apa nevetett rajta, de ezt azért máskor ne mert apa nem szereti a súlyát . Én megkerdeztem hogy mégis mit mondtam, mert nem emlékeztem ilyenre. Azt mondta hogy így már nem tudja pontosan mi volt.
2022. jan. 20. 14:11
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Akkor tényleg csak ennyi a gond, úgy érzi kicikized őket. Ha erre figyelsz, szerintem máson nem kell változtatni.
2022. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat
2022. jan. 20. 14:18
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Hát, itt nem veled van a gond, hanem a szüleiddel.
2022. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18%
Miért, mert érzékenyek valamire? Mindenki az. Ne fájjon már tiszteletben tartani....
2022. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!