Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes nevet változtatni ha...

Érdemes nevet változtatni ha valakit 30 éve szégyell az apja?

Figyelt kérdés

Ennyi idős vagyok.. már kiskoromba egy utcaseprőnek predesztinált, hogy 1.osztály 1.napján, hogy ha nem viszem semmire a csikket fogom söpörni amit a volt osztálytársaim kipöckölnek a kocsi ablakán. Mondjuk ebben még van is valami. De kb mindig hasonló véleménnyel volt rólam, meg kb le se sz*rt. (4 éves voltam amikor váltak a szüleim)

Van amikor egész jól elvoltam vele, de általában csak a kioktatás ment. Ritka a családnevünk, egy viszonylag kicsi városban, aztán volt pár utcai alkoholfogyasztás miatti bírság, meg csendháborítás fiatalabb koromban, hogy emiatt mindig szégyenkezni kell de már 30 éve. Megjegyezem nem 30 éve bulizok mert csak azóta élek 😀 volt most egy másik téma, ami miatt felhozta hogy változtassam át anyám keresztnevére, vagy lépjek vissza attól a dologtól. Egy új párt jelöltjeként akartam indulni, mert hogy a rokonok a városi cégeknél dolgoznak és megszívják miattam..mondjuk ebben igaza van, hogy jobb visszalépni, mert elköltözöm külföldre április közepén és nem lenne korrekt, ha úgyse maradok. Annyira sok szégyellnivaló nem tudom mi lehet, szinte mindenki bulizik, nekem van 1 szakmám, munka mellett leraktam az érettségit, nem olyan rosszul, egy tárgyból például emelt szinten 5ös lett, beszélek a magyaron kívül 2 nyelven, a harmadikat most tanulom, vállalkozásom lett közben..

De gondoltam ha annyira szégyen vagyok a szemében akkor visszaadom a jelöltségem, viszont a családnevem is, had csapjak egyszer én is oda, úgyis annyira büszke erre az rokonság.. Szemétség lenne?


2022. jan. 27. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges pénzkidobás.
2022. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nos, anno amikor én osszevesztem apámmal, elgondolkodtam azon, hogy nevet változatok. Olyan nevem van, amit ha a szulovarosomban kimondok, mindenki tudja, kiről van szó. Akkor döntöttem el végleg, hogy mégsem teszem meg, amikor bejött a munkahelyemre, levágott egy műsort és közölte, azt akarja, változtassam meg a nevem ő kifizeti a költségeket. Azért se, b+, azért se.
2022. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek a #2-essel. Ő akarja, neki van veled baja. Már csak azért se tedd meg.
2022. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Akkor változtasd meg, ha te is meg akarod változtatni. Csak azért felesleges meg pénzkidobás is, mert apádra rájött az ötperc... mégiscsak ő nemzett, tehát ha nem akarja, hogy ilyen gyereke legyen, akkor kellett volna gondolkodnia, amikor nem húzott a farkára gumit.
2022. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Én házasságon kívűli kapcsolatban születtem. Apasági per is volt, a családja a mai napig nem tudja, hogy létezem. Nagyon ritka nevem van. De még nálunk se volt ilyen, hpgy változtassam meg. Eszedbe se jusson, ha nem akarod.
2022. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Változtasson ő ha valami baja van.
2022. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Érdemes. Ne olyan emberek tanácsára hallgass, akik csak gondolnak valamit a témáról, de valós tapasztalatuk nincs, hanem inkább célzottan tedd fel a kérdést olyan embereknek, akik bevállalták a névváltoztatást és valós tapasztalataik vannak.

Én túl vagyok rajta. Sokkal jobban érzem magam azóta, amióta nem kell egy olyan ember nevét viselnem, akinek annyi rosszat köszönhetek. Érvelnek azzal, hogy attól az apád ő marad... igen, ő nemzett, de full részegen a kuka mögött is lehet gyereket nemzeni, nem attól lesz valaki igazi apa.

A dolog anyagi részéről pedig annyit, hogy akinek 10 ezer forint illeték soknak számít, az valamit borzasztóan elrontott az életben.

2022. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
7: Bármennyire furcsa, van, akinek sok 10 ezer forint. És becsületesen dolgozik. Lehetne több ilyen szakmát mondani. Amit leírtál, nagyon hajaz egy bizonyos L. J. politikus elhíresült mondatára, miszerint mindenki annyit ér, amije van. Gondolkozz és nézz szét jobban kis országunkban.
2022. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondd neki fizesse ki akkor.
2022. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hála Istennek nem a 10.000fton van a hangsúly, hanem magán ezen a dolgon, ha ennyire szégyell akkor megadjam-e neki ezt az "örömet"? Mert tudom hogy ez azért eléggé betalálna nála..

2022. jan. 27. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!