Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szégyellem a testem. Hogyan...

Szégyellem a testem. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már évek óta szeretnék lefogyni. A gond az mindig ott van, hogy képtelen vagyok kalóriadeficitet tartani. Gondoltam, hogy az edzés segítene, hisz fennebb emelné a kalóriakorlátot, de egyszerűen nem megy. Még a gondolattól is remegek, hogy elmenjek bárhova (konditerem, futópálya) edzeni. Itthon sem merek, mert szégyellem a testem még a szüleim, testvérem előtt is. Annyira szánalmasnak érzem ezt az egészet.

Mit lehet ez ellen tenni? Van esetleg valami álcázott sport, ami sok kalóriát éget? :D

16/F 178cm/87kg.


2021. szept. 10. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden fejben dől el. Egyél kevesebbet és máris látszódni fog a változás. Kerüld a nasikat, cukros dolgokat, pékárukat, este ne egyél köretet.

A szobádban gondolom egyedül vagy, nem? Ha van kulcs, zárd magadra, míg edzel. Ne szégyelld, hogy elhízott vagy, Magyarország háromnegyede úgyszintén elhízott. Te felismerted a problémát és ez nagyon jó dolog. Most már csak tegyél érte. Legyen sok erőd és kitartásod elérni a kitűzött célodat. :)

2021. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam kevesebbet enni, de képtelen vagyok betartani. Ritkán eszek édességet, nem szeretem túlzottan. A pékárukat szeretem, de mostanában azt sem eszek.

Közös a szobám a testvéremmel, úgyhogy nem. Az a baj, hogy nincs erőm.

Nem magamra főzök, úgyhogy mindig az van, amit épp csináltak. És hát... elég gyakori, hogy nem túl egészséges az étel, sokszor kalóriában gazdag, de nem laktató. Számoltam kalóriát, nagyjából pont a szintentartásai mennyiséget viszem be, olyan 2300 kalóriát. Beállítottam egy 500-as deficitet Kalóriabázison, de mindig túllépem. Nem tudom tartani...

2021. szept. 10. 10:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj setalni minden nap 1 órát. Minden nap. Felvagy otlozve nem kell senkinek semmit magyaraznod csak elmesz es josz. A tempodat sajat magad diktalod.
2021. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha csak a kifogásokat hozod fel, meg nyafogsz, akkor soha, semmi nem fog megváltozni. Ilyen maradsz, sőt, ahogy idősödsz, még rosszabb is lesz.

Ha napi egy órát sétálnál tempósan, tehát nem andalogva, hanem kb. 6 km/óra legyen meg (síkon), tehát izzadj meg, melegedj ki, kicsit lihegj, menjen fel a pulzusod, már azzal majdnem meglenne a kalóriadeficit.

Kérd meg anyukádat, hogy vegyen neked egy fej káposztát meg egy kiló sárgarépát. Egy kb. 500 ft, ha van bérmennyi zsebpénzed, te is megveheted. Lereszeled és összekevered őket, egy citrom levét és kis sót ráteszel, és van 2 kg salátád, ami a hűtőben 4-5 napig eláll, és kiad kb. 6 étkezést. Ne egyél köretet, hanem ezt edd helyette.

Ez csak egy példa, de vehetsz vagy kérhetsz bármilyen olcsóbb zöldséget, és egyszerű dolgokat (pl. sütőben sült cukkini, zellerszeletek, céklaszeletek) te is csinálhatsz.

Ha csak ennyit változtatnál, a tempós séta meg az édesség, cukor, fehér liszt, péksütemény elhagyása mellett, már tudnál fogyni. Ha ennyit sem változtatsz, akkor viszont soha, semmi nem fog megváltozni az életedben.

2021. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel értek egyet... ha folyton csak sír a szád, meg azt mondod nem tudod megcsinálni, akkor nem is fogod tudni...
2021. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
az én korodban én már nyertem minimum 2 thai-box magyarbajnokságot, és kickbox világkupa 3. helyet... te meg 16 évesen annyit sem tudsz csinálni hogy nem zabálod szét az agyad? inkább nézzél magadba, szégyeld el magad, és mondd azt hogy nem leszel dagadt disznó
2021. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el dietetikushoz.Segítene összeállítani egy étrendet.Ezzel egyidőben kezdj el mozogni,először csak séta biciklizés.Fokozatosan változtass az életmódodon.A szüleid miért nem segítenek?
2021. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
6-os, a kommented alapján lehet, hogy nem volt a legjobb ötlet hagynod, hogy fiatal korodban üssék a fejed.
2021. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne szégyelld!

2. Vedd meg a Gabriel-módszer c. könyvet, szerintem egyszerűbb azzal a módszerrel.

2021. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nyugodtan menj el kondiba, én is eleinte féltem bemenni, de mindenki elkezdte ott is valahol, voltak a te szinteden ők is, senki nem fog egy rossz szót se szólni, ha kissebb terem, akkor még segítenek is ha valamit rosszul/veszélyesen csinálsz. Vegyél fel bő melegítő nadrágot és pólót, hátha az is kicsivel több magabiztosságot ad, többet takar.
2021. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!