Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes nevet változtatni ha...

Érdemes nevet változtatni ha valakit 30 éve szégyell az apja?

Figyelt kérdés

Ennyi idős vagyok.. már kiskoromba egy utcaseprőnek predesztinált, hogy 1.osztály 1.napján, hogy ha nem viszem semmire a csikket fogom söpörni amit a volt osztálytársaim kipöckölnek a kocsi ablakán. Mondjuk ebben még van is valami. De kb mindig hasonló véleménnyel volt rólam, meg kb le se sz*rt. (4 éves voltam amikor váltak a szüleim)

Van amikor egész jól elvoltam vele, de általában csak a kioktatás ment. Ritka a családnevünk, egy viszonylag kicsi városban, aztán volt pár utcai alkoholfogyasztás miatti bírság, meg csendháborítás fiatalabb koromban, hogy emiatt mindig szégyenkezni kell de már 30 éve. Megjegyezem nem 30 éve bulizok mert csak azóta élek 😀 volt most egy másik téma, ami miatt felhozta hogy változtassam át anyám keresztnevére, vagy lépjek vissza attól a dologtól. Egy új párt jelöltjeként akartam indulni, mert hogy a rokonok a városi cégeknél dolgoznak és megszívják miattam..mondjuk ebben igaza van, hogy jobb visszalépni, mert elköltözöm külföldre április közepén és nem lenne korrekt, ha úgyse maradok. Annyira sok szégyellnivaló nem tudom mi lehet, szinte mindenki bulizik, nekem van 1 szakmám, munka mellett leraktam az érettségit, nem olyan rosszul, egy tárgyból például emelt szinten 5ös lett, beszélek a magyaron kívül 2 nyelven, a harmadikat most tanulom, vállalkozásom lett közben..

De gondoltam ha annyira szégyen vagyok a szemében akkor visszaadom a jelöltségem, viszont a családnevem is, had csapjak egyszer én is oda, úgyis annyira büszke erre az rokonság.. Szemétség lenne?


2022. jan. 27. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ha ennyire kapar èrte ès ha nem hozta volna szóba magadtól nem változtatnád meg akkor ne változtasd meg. Már csak azèrt se mert ő ennyire szeretnè.
2022. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Lehet, viszont nagyon úgy vagyok vele hogy jó lenne egy jó nagyot odavágni mielőtt elmegyek, hálából a sok szarakodásért, csak magam sem tudok dönteni, mert nem vagyok az a bosszulkodós fajta.
2022. jan. 27. 22:31
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Na szar.kodj ám ilyen hülyeséggel. Simán mondd a képébe, hogy apuka drága, ha ennyire büszke akartál lenni rám, akkor neked! kellett volna energiát fektetni az úrifiúvá nevelésembe. Vagy azt vártad, hogy bár fütyülsz rám, de legyek olyan ami neked megfelel? Csak nem még azt is elvárnád, hogy vénségedre majd én gondoskodjak rólad hálából? Popidat is velem töröltetnéd, ahogy te tetted velem? Szerintem ezen hosszabban gondolkodhatana ráérős idejében;)
2022. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Igen, sajnos az az igazság, hogy azok a szülők a leglekezelőbbek meg kioktatóak a gyerekkel akik semmire se vitték. Ezért van bennük ez a kisebbségi komplexus. De, ha már önálló felnőttnek mondod magad akkor miért gondolkozol ilyeneken? Kell az engedélye? Miért nem járod a saját utad? Amúgy ezt a "megszívják miattam" dolgot nem értem. Ha ritka neved is van, mindenki letagadhatja, hogy ismer ha úgy akarja... Ilyen nincs, hogy valakit a neve miatt érne hátrány.

Vannak olyan vezetéknevek, hogy Büdi meg Szopó meg ilyenek, az ő helyükben én is elgondolkoznék névváltoztatáson, de máskor nem.

2022. jan. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
#8 Számomra 10 ezer forint nem sok, és az ismeretségi köröm szerint sem az. Számodra meg a környezeted számára sok. Nyilván hasonló a hasonlót vonzza alapon más-más körökben forgunk, nem meglepő, hogy te azt látod a téged körülvevő embereken, hogy szintén nem telne rá nekik. Ezért ebben soha nem fogunk egyetérteni, felesleges is vitába bonyolódni a témáról. Peace
2022. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
Gondolj már bele, attól, hogy jövő héttől Nyiklatsovolonit (remélem, nincs ilyen név) helyett Németh -nek hívnak, ugyanúgy tudni fogja az egész város, hogy id. Nyiklaakárki fia vagy, nem? Az a szégyellnivaló! :)
2022. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
15: Örülj, hogy neked nem sok. Félreértés ne essék, én se ijedek meg, ha hirtelen nagyobb kiadásom lenne. Csak gondolkozz el a valóságon és nézz szét kis országunkban jobban. Egyébként a hasonló a hasonlót vonzza sem igaz, mert emberfüggő a dolog. Az a baj, hogy aki tehetősebb, lenézi a szegényeket.
2022. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!