Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes ilyen helyzetekben...

Érdemes ilyen helyzetekben magyarázkodni, "tanítgatni"? Vagy bólogassak, és csináljam úgy, ahogy nekem jó?

Figyelt kérdés

Anyukám 51 éves létére elég régimódi. Ezzel nem is lenne gond, de folyamatosan a nemtetszését fejezi ki, ha én valamit máshogy csinálok, vagy máshogy szeretek, mint ő.

Pl. miért ebook olvasót használok, miért nem igazi könyveket (ettől függetlenül mindent, amit elolvasok és tetszik, megveszek rendes könyv formában is). Hétköznap miért nem főzök inkább az éttermezés/rendelés helyett. Miért online fizetem a csekkeket, az nagyon veszélyes, bármikor ellophatják az összes pénzemet. Miért új autót veszek magamnak ilyen-olyan extrákkal, az övé egy 15 éves kis Yaris és a mai napig tökéletes.


De közben meg bármi újdonságot nagy nehezen ráerőszakolok, teljesen ráfügg. Ilyen volt a mosogatógép, a robotporszívó, vagy az 50. születésnapjára kapott okostelefon (addig egy ezeréves nyomógombosat használt, mert ő ugyan meg nem tanulja kezelni az érintőképernyőt). És ezeknél is az volt, hogy ágállt ellenük, neki aztán nem kell, de amikor rá lett kényszerülve, hogy használja, hirtelen már nem kellett neki a "régi módszer". De már belefáradtam abba, hogy ő mindennek ellent mond, neki semmi nem tetszik, ami új, modern, vagy könnyíti az életet.


2022. jan. 29. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem fölösleges belemenni bármilyen vitába is, ö ezt a gondolkodásmódot szokta meg, neki ez a természetes, és nem tud rugalmas lenni.

A helyedben nem foglalkoznék azzal, mit mond, hanem mindent továbbra is úgy csinálnék, ahogy nekem megfelel.

2022. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Idősödik. Ez ilyen sajnos. Próbálj meg türelmes lenni vele.
2022. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ugyanilyen volt 10-15 éve is.
2022. jan. 29. 11:50
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell okosítani. Ha azt mondja, hogy neki ez vagy az nem tetszik, akkor annyiban kell hagyni. Nem kötelező neki se az okostelefon, se a mosogatógép, se egyéb modern cuccok. Ha neki nem számít a kényelem, akkor maradjon régimódi. Együtt éltek egyébként?

Ui: Egy robotporszívóra hogy lehet ráfüggni? Azt bekapcsolod, aztán megy magától.

2022. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Az is lehet hogy csak így akar foglalkozni veled
2022. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne bólogass, hanem azt mond meg neki, hogy gyakorlatilag kur.vára semmi köze ahhoz hogy te főzöl vagy nem főzöl hétvégén. Külön álló felnőtt ember vagy. Na ezt kell neki mondani mindig, hogy ne okoskodjon olyanba amihez semmi köze. És ezt ne fogjuk a korra, 51 évesen nem öreg. Ez a rossz okoskodó mindent jobban tudok természet. Ne bólogass, mert csak lovat adsz alá. Azt kell mondani: közöd anya? Semmi.
2022. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
3, ha ugyanilyen volt 35-40 évesen is, akkor meg miért csodálkozol, hogy 51 évesen sem változott? Ha ilyen, akkor ilyen, nem tudsz vele mit csinálni. Az idősödés pedig tényleg nem segít, hidd el. Ezért mondom, hogy próbálj meg türelmes lenni, hagyd rá, egyik füleden be másikon ki.
2022. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy az éttermi kaja elég egészségtelen, csak szólok
2022. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Ez a korosztály nem nõtt fel a modern technikával persze,hogy idegenkedik minden ujtól.
2022. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Én anyukám szintén 51 éves, de nagyon modern gondolkodású. Most költöztek új lakásba, és mindenben megvolt az elképzelése, hogy modern dolgokkal legyen felszerelve a lakás. Szárítógép, mosogatógép, robotporszívó, elektromos zsalu, LED-es lámpák, szpotok, stb. Meg hát okostelefon alap, a facebookot nem akarta, de rábeszéltem. Mindig is iwiwes volt, de ugye az megszűnt, úgyhogy azóta is boldogan facebookozik:D
2022. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!