Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fair ahogy viselkedik apukám...

Fair ahogy viselkedik apukám párja?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a húgom mindig kitalál valami indokot, hogy miért nem mehetek oda. Kicsit úgy érzem, hogy nem szereti ha a gyerekével foglalkozom, mintha féltené tőlem. Sokszor van, hogy apuval megbeszélem, hogy átmegyek egyik nap délután és aztán lemondják, mert a párjának nem jó. Persze, fáradt, megértem, de nem hiszem, hogy hetek óta nem jó neki egy nap se. Mindig otthon van szinte, úgyis akkor mennék, mikor apukám is otthon van.

Ha meg esetleg el tudok jutni, akkor úgy néz rám mint valami bűnözőre ha fel merem emelni a gyereket. Mindig jajjgat, hogy így tartsam, úgy tartsam. Tudom, hogy kell tartani. Meg 2-3 perc után kikapja a kezemből. Meg célzásokat tesz, hogy mikor tűnök el. Most lesz 4 hónapos a húgom és 5x láttam eddig. Pedig egy városban élünk.

Nem adtam rá okot, amiért így kéne viselkedni. Mindig felelősségteljes voltam minden téren. Felnőtt nő vagyok. Vagy ez csak túlféltés? Apámat is mindig b@szogatja, hogy semmit se tud a gyerek körül.


2021. aug. 14. 23:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Sok anya kikészül a szülés után. Fizikailag, meg idegileg is. Persze lehet hogy tényleg simán útban vagy a nőnek.
2021. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
De ha nem szereti, hogy emelgeted a babát, akkor miért csinálod? Aztán csodálkozol, hogy utálja ha mész.
2021. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el apádnak, hogy szeretnéd többet látni, és szeretnél jó nővére lenni, ezért sajnálod, hogy nem tölthetsz vele több időt. Ajánld fel esetleg, ha már majd úgy érzik, lefejt tejjel otthagynák egy nyugis bevásárláshoz, vagy mozihoz, vigyázol rá szívesen. Lényeg, hogy ne vedd fel a nő ellenségességét, mert a végén eléri, hogy eltűnj onnan. Legyél megértő és segítőkész.
2021. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 flora08 ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy személy szerint veled van baja. Vannak, akik nem szeretik a látogatókat, amikor még pici a baba, frusztrálja őket, ha más is ott van (mármint olyan személy, aki nem ott lakik). Nagyon félti még a babát, lehet még ő is bizonytalan, ezért nem örül neki, ha felveszed, zavarja őt. Van ilyen, el kell fogadni. Beszélgessetek apukáddal, ő meg hadd foglalkozzon a babával, hagyd egy kicsit békén. Ha apukád ráér és van kedve, elmehettek kettesben, beülhettek valahová beszélgetni.
2021. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
34%
ne erőltesd a kicsivel való foglalkozást, túlfélti az anyja.
2021. aug. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem, nem halsz bele, ha nem mész oda. Mi az, nincs életed, hogy ennyire a nyakukra akarsz járni? 🤨
2021. aug. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

A babával ne foglalkozz, ha nem akarja az anyja. Ettől függetlenül az apáddal való kapcsolattartást is akadályozza? Ha igen, hívd fel apádat telefonon és vond kérdőre, hogy attól, hogy született egy második gyereke, már el is felejtette az elsőt?

A nővel ne kommunikálj, ezzel is csökkented a súrlódás lehetőségét.

2021. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Egyreszt tulfelti de a sorokbol en inkabb azt olvasom ki hogy harit minden talalkozast. Elotte is ilyen volt? Mert ha igen szerintem akkor nem szeret, ha a hugod szuletese elott is ilyen volt. Rengeteg ilyet olvasni csak ott nagymamak reszerol hogy a meny kiveszi a kezebol es harít es kerek perec megmondta nekik ha baj van akkor a sajat anyjat hívja.


Ez az a helyzet szerintem amikor kiakar zarni a csalad eletebol ha elotte is igy viselkedett, ami szerintem csunya dolog. Ha nem akkor csak szimplan tulfelti.

Azt megertenem, hogy tulfelti, de aki tulfelti az jelez elore es bocsanatot is ker ha tulzasba viszi, de nem bantod es csak reszese szeretnel lenni edesapad csaladjanak az eleteben így jogos hogy fáj neked ez az egész. Ha nem csinaltal semmi olyat akkor szerintem bunkosag ez az elzarkozas es gyakorlatilag kifogasokat talalo elharito viselkedes egy kislannyal.

2021. aug. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Ne erőltesd ezt most.
2021. aug. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Megszülte a gyerekét, és mostmár mindent neki akar apai részről. Az api figyelmet, szeretetet, anyagiakat. Mostmár a vetéjtársat látja benned, aki miatt a gyerekének nem leget 100%-os apja. Persze ez nem a te hibád. Beszélgess sokat apáddal. Ne hagyd, hogy miatta megszakadjon a kapcsolatotok.
2021. aug. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!