Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a férfiak /apák?

Miért ilyenek a férfiak /apák?

Figyelt kérdés

Van egy csodálatos 2 hónapos kisfiúnk.

Terveztük, akartuk mind ketten.

Én teljesen bele vagyok szerelmesedve, mindig mellette akarok lenni, folyton kapcsolatban vagyok vele. Puszilgatom, szeretgetem egyszerűen nem birok betelni vele. Nekem teljesen megváltozott az életem és ezt elfogadtam.


Rendben! Értem én az én érzéseim anyai ösztönök, a hormonok.


De a férjem valahogy úgy van a picivel hogy van és kész.

Tudni kell róla, hogy nehezen fejezi ki az érzéseit, de ez nem csak erről szól. Ő ugyan úgy éli azt az életét mint gyerek előtt.

Félreértés ne essék nem jár el, ő nem is az a fajta csak, itthon mindig talál magának valami elfoglaltságot kint a kertben, udvaron minthogy velünk legyen. Képes egésznap kint lenni hétvégén minthogy esetleg a babával legyen picit. Az a kifogás, hogy helyette nem csinálja meg senki, és hogy fontos dolgokat csinál, mint pl összepakolja a kupis garázsát. A másik mindig haza jár a szüleihez és ott van 1-2 órát már a szülei mondják hogy menj haza a fiadhoz.. Félreértés ne essék, mielőtt gonosznak lennék elitélve, nem az a bajom hogy

haza jár, hanem az hogy 7napbol 7 et haza jár. Nem lakunk messze egymástól egy faluban élünk és ráadásul ő egyhelyen dolgozik az édesapajával és egy autoval mennek így mindennap otthon van munkautan is eltölt velük egy órát. Neha mar ugy kell felhívnom hogy te nem akarsz véletlenül haza jönni a családodhoz?


A probléma az , hogy nem is látom rajta a babázás vágyát. Én mellette babázom az ágyban beszélek hozzá, éneklek,gagyogok foglalkozom vele, ő meg mellettem vígan nyomkodja a telefont.

Idáig egyszer sem fürdette meg. Nem is akarja...

Ha sír megvárja amíg én oda megyek hozzá.

Tegnap tünt fel, elaludt a pici a babakocsiba, és s ő ott térült fordult és rá sem nézett egyszer sem.

Én nem bírnám ki hogy ne nézzek rá...

Egyedül akkor vigyáz rá amikor én este közlöm vele hogy most már én is elszeretnék menni fürödni es már múltkor megjegyezte hogy milyen sokaig fürödtem...


De hát amikor a picivel is van akkor is leteszi maga mellé oda adja neki a cumit, elkapálózik ő meg nezi a tv-t vagy a telefont nyomkodja... Ha nem bír vele akkor felveszi...


Nagyon rossz látnom, elszomorit hogy ennyire érdektelen a sajat gyereke iránt. :(


Már beszéltem vele erről hogy miért nem szán ránk több időt, azt mondja az ő apja is ilyen volt amikor ők kicsik voltak. De hát nem ezt a rossz példát kellene követnie.


Először azt hittem hogy csak új neki a dolog, bele kell jönnie, biztos fél megfogni olyan pici.. De most már két hónap elteltével szerintem más a dolog. De nem ertem miért...



2022. jan. 31. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell általánosítani. A te férjed/gyereked apja ilyen.
2022. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
66%

1. A te gyereked apja ilyen.

2. A te viselkedésed meg kifejezetten beteges, ha "szerelmes vagy " a gyerekedbe!

3. Ha csak a babával foglalkozol, a pároddal nem, akkor meg rövidesel egyedül maradsz a gyerekkel!

2022. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 anonim ***** válasza:
24%
Megragadtad a lényeget 1-es..
2022. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/124 anonim ***** válasza:
75%

"A probléma az , hogy nem is látom rajta a babázás vágyát."


Nos, ez konkrétan azért van, mert az átlag férfi nem akar babazni.

2022. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
42%

Remélem nem vagy édesanya kettes válaszoló! 2..azaz KETTŐ hónapja szült!!! Hogy kéne, hogy viselkedjen? Úgy, mint a férje? Hogy leszarja a gyereket és majd az élet felneveli?

Szerintem meg tök normális amit érzel kérdező. Sajnálom, hogy így viselkedik a párod. De vannak olyan férfiak, akik nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel. Csak adj neki még időt, hidd el, hogyha majd beindul a kicsi fejlődése és nem csak egy icipici mozdulatlan gombóc lesz, akkor megváltozik a helyzet. Öcsém pont így volt az én lányommal. Meg is mondta, hogy majd ha nagyobb lesz, akkor máshogy viszonyul majd. És tényleg. Addig is kitartás, járjatok el együtt sétálni, kikapcsolódni.

2022. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
42%
Miért, mit csináljon, ha ennyire bele vagy szopódva a gyerekedbe? Teret sem hagysz neki, jóformán számára is megszűntél létezni, annyira bele vagy buzulva a gyerekbe. Ennek az a vége, hogy rád hagyja, mert úgy kellene téged kitúrni a gyerek mellől, hogy ne állj neki okoskodni meg pattogni, hanem meghagyd kettejüknek a pillanatot...
2022. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
19%

Kényszerítsd bele abba, hogy törődnie kelljen vele. Hátha egy nap gondoskodás ráébreszti milyen csoda is van mellette.

Pl. menj el wellnesezni egy napra a barátnőiddel és bízd rá a gyereket.

2022. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
90%

Kezdésként tényleg nem minden férfi ilyen.

Legtöbbször 3 opció van a férfiaknál:

1, a kezdetektől kiveszi a részét a baba körül amennyire csak tudja

2, nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával, ahogy nő egyre inkább törődni fog vele

3, egyszerűen nem akar foglalkozni a gyerekkel. Vagy hirtelen nagy lett a felelősség, másnak képzelte el, vagy nem is akarta igazán a gyereket.

Reméljük a 2igaz rátok

Próbálj meg erről beszélgetni vele erről, de ne tolakodóan.

2022. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 anonim ***** válasza:
69%

"ez konkrétan azért van, mert az átlag férfi nem akar babazni."


Amelyik nő erről tud és az apák akiknek herótjuk van a gyereküktől ugyan kezdjék már el kamaszkortól felvilágosítani a lánygyerekeket erről! Pofáraesések ezreit előzhetnétek meg ezzel. Lehet kérdező sem tette volna ki sem a manuszt, sem saját magát ennek. Ha mégis, akkor azzal a tiszta tudattal állna neki minden nő a gyerekszülésnek, hogy ez saját hobbi lesz.


Kérdező, bocs, felfordult a gyomrom a f.aszidtól.

2022. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:
52%

9!


Csak szólok, a ne, akár babázni és a "herótjuk van a gyereküktől" nem ugyanaz. Ahogy a normális anya se olyan, mint a kérdező, aki "Én teljesen bele vagyok szerelmesedve, mindig mellette akarok lenni, folyton kapcsolatban vagyok vele. Puszilgatom, szeretgetem egyszerűen nem birok betelni vele." Beteges, bakker.

2022. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!