Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg azt, hogy...

Hogy mondjam meg azt, hogy szeretném otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemre járok. Várost, szakot nem szeretnék írni, ne haragudjatok.

Azért választottam ezt 2 éve, mert ez volt a legközelebb hozzánk, autóval itt vagyok 1-1,5 óra alatt (forgalomtól, tempótól függ). De azóta kész lett Pestig is az autópálya, 2 óra alatt fent vagyok otthonról, és sokkal kényelmesebb szinte végig a pályán menni, mint előzgetni a sima autóúton a kamionokat, buszokat, mezőgazdasági gépeket.


Az egyetem nem igazán azt nyújtja, amit vártam, vagy amit egy felsőoktatási intézménynek kellene nyújtania.

Két barátnőm ugyanazon a szakon van, mint én, csak pesti egyetemen, és mondják, hogy ami nálunk (sajnos) természetes, és az ember maximum megrándítja rá a vállát, náluk elő sem fordulhatna. Mondták, hogy jelentkezzek át, vagy adjam be most a felvételivel a jelentkezésemet és fogadtassam el a tárgyaimat majd ősszel. Ezt szeretném csinálni.

Nem szeretek itt egyáltalán, nagyon összeszokott társaság sincs itt, igazából ha itt vagyok, vagy a lakásban vagyok, vagy az egyetemen. Ami "itt tarthat" esetleg, az a lakás, amit vettünk... 32 millió volt, Pesten ennyiért ilyesmit nem találnánk. De ha kiadnánk, akkor szerintem 150-200 ezret kérhetünk érte, vagyis az ingatlan.com-on az újépítésű lakásokat ennyiért írják kiadásra kb itt. Pesten meg vagy bérlek egy kisebb lakást, vagy az is szóba jött, hogy a barátomhoz költöznék (ő ajánlotta fel, 1,5 éve együtt vagyunk, általában szerdától vasárnapig egymásnál). Így a kiadott lakásból befolyt pénzt gyűjteni is lehetne.


Ilyen paraméterek mellett hogy tálaljam szerintetek?

Amitől még aggódok, hogy az anyám retteg Budapesttől. Ha ott vagyok, folyamatosan felhív, hogy biztos megvan-e mindenem, bárhová megyek, a kocsit azonnal zárjam magamra, ha beülök, ne hagyjak elől értéket sehol, ne legyen rajtam az utcán este semmi olyan, ami drága, vagy annak tűnik, mert bárhol leszúrnak érte... Kicsit mintha Bronxnak képzelné a 12. kerületet.

Itt meg valamiért ez nincs, de ha már csak mondom, hogy megyek Pestre, pánikol.


Másodéves vagyok, a mostani éven kívül még van 3... Ezért szeretnék váltani, mert ha mondjuk másfél lenne, azt mondanám, kihúzom valahogy, de így nem akarok szenvedni itt évekig.


2022. febr. 2. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha most vagy másodéves, és ezen kívül még 3 éved van, akkor 90% hogy jogra jársz. Ha ebben a szakmában érvényesülni szeretnél, akkor meg tudod oldani úgy a problémát, hogy nincs belőle sértődés vagy harag.
2022. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Reméljük jogra jár, de lehet az még tanárképző is. Ez esetben költséges hobbit választott.
2022. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Vagy fogorvos. De tenyleg nem releváns a kérdés szempontjából.
2022. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Megnyugtatok mindenkit, jó volt a tipp. Jogra járok.
2022. febr. 3. 12:36
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én azért kíváncsi lennék, hogy mi az ami nálatok természetes az pesten nincs?

Szóval írhatnál kicsit több konkrétumot (ha gondolod akár privátban). Nem lebeszélni akarlak, csak kíváncsi vagyok.

2022. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Írok privátban.
2022. febr. 3. 14:05
 17/17 anonim ***** válasza:
mondd meg neki egyenesen, őszintén. pont.
2022. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!