Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell otthagyni az...

Hogyan kell otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ugye vizsgaidőszak lesz mindjárt és én egy olyan szakon vagyok, ahol október vége óta elég szarul érzem magam. Nem tetszik a szak, nem tudom teljesíteni az összes követelményt, nem is illeszkedtem be a többiek közé, illetve nem is éreztem azt alapból se, hogy én ezt a szakot nagyon akarnám, csak anno 14-5 évesen hasonló volt a gimi helyetti B tervem, így valahogy rábeszéltem magam.

Mindenesetre az van, hogy ez az egész taszít, ha a maradásra gondolok, sírok, ha kérdezgetnek az egyetemről, elmegy az életkedvem, folyton hazudok, eltitkolok dolgokat, a jövőképem, amit kifelé mutatok egyáltalán nem egyezik azzal, amit belül helyesnek érzek. Rengeteget őrlődtem mi legyen, s mióta meggyőztem magam, hogy szakot váltok valami olyanra, ami szerintem tetszene, azóta nem sírok annyiszor és nyugodtabb vagyok.

Viszont...

Nem tudom, hogyan is kéne ezt csinálni.

Először is, egy gazdasági szakról mennék át egy bölcsészetire (jó, ez lehet sok ember szerint rossz döntés, de nekem mindenképp jobb lenne). A 2 szakban semmi közös nincs.

A mostani szakomnál ugye kéne vizsgázni, van tárgy, amiből már le vagyok zárva, valamiből még egyáltalán nincs jegyem. A vizsgákon se szeretnék megjelenni, mert a 2. félévem csak pazarlás lenne, 3. félévben megint gólya lennék ugye.

Van ez a passziválás meg a státusz töröltetés, és nem tudom, nekem melyiket kéne csinálnom és pontosan mikor. Talán pénzbe is kerülnek. Arra lennék kíváncsi, melyiknek mi az előnye és a hátránya a másikkal szemben. Állami finanszírozáson vagyok egyébként, de a tanulmányaim költségében a szüleim támogatnak, úgyhogy nyilván nekik is tudniuk kell majd erről a döntésemről. Nekik az ünnepek után szeretném ezt felvezetni, de másfelől...ráérek addig ezzel?

Egyik testvéremmel se történt eddig ilyen, én vagyok az 1. "elcseszett", így különösen nehezen szánom rá magam erre.



2021. dec. 9. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Félévkor kiíratkozol, még nem keletkezik semmilyen visszafizetési kötelezettség. Felvételizel a kiválasztott bölcsész szakra és ha felvesznek ősszel már ott kezdesz.

Passziváltatni nem érdemes, mert a szakot nem akarod csinálni tovább.

2021. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a kiiratkozást Neptunon keresztül vagy valamilyen e-mailben jelezni kell az ügyintézőm felé vagy csak annyi, hogy nem iratkozom be a félévre és ettől automatikusan úgy veszik, hogy kiiratkoztam?
2021. dec. 9. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem iratkozol be a félévre, akkor automatikus passzív félévre kerülsz.

A kiiratkozásról az adott felsőoktatási intézmény tanulmányi- és vizsgaszabályzata rendelkezik (TVSZ), így érdemes lenne azt elolvasni. Valószínűleg Neptunban kell kérvényt leadni.

2021. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. dec. 9. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélhetnél a tanulmányi osztállyal, kérd a segítségüket.
2021. dec. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Lehet csak időt kell adnod magadnak, hogy megszokd a tempót, a követelményeket egy szemeszterre és a társaidat.

Nekem is nehezen indult az egyetemi élet, vizsgaidőszak előtt ott akartam hagyni, de nem tettem. Talán az ismeretlentől való félelem volt a baj nálam. Most örülök, hogy végül maradtam, megtudtam annyira szokni, hogy néha - néha már hiányzott is nyáron.

2021. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
És a szakot is jobban megszerettem
2021. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes tovább erőltetni azt, ami nem az adott egyén útja. Én is így voltam, beleerőltettem magam, el is végeztem a szakot, lett egy papírom, igen, szuper. De miket váltott ez ki nálam? Végülis, csupa lájtos dolgokat. Autoimmun betegség, pánikbetegség, depresszió. Mindig a megérzésekre kell hallgatni, s váltani, adott esetben.
2023. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!