Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, mit tanácsoltok,...

Mit tegyek, mit tanácsoltok, mi a legjobb megoldás? (a többi lent)

Figyelt kérdés
A 20 (nemsokára 21) éves fiamnak még sosem volt barátnője. 13-14 éves korától kezdve próbáltam felhozni a lányok/csajozás témát, de mindig egyből terelt, nem lehetett ezzel kapcsolatban kérdezni őt. Az évek múlásával egyre ritkábban próbáltam beszélgetni vele róla (kb 2 éve pedig egyáltalán nem),a reakció nem változott. Tudom, hogy ez magánügy, de az apjaként mégis kíváncsi vagyok arra, érdekel, hogy miért nem volt még soha barátnője meg egyáltalán, hogyan áll hozzá a témához. Picit zavar, hogy nem tudok semmit ezzel kapcsolatban. Számomra ő a legfontosabb és szívesen segítenék neki ebben (is).

2022. febr. 3. 15:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
#7 Jól vagy, ugye? Nem tudom mi bánt, de hagyj fel a hallucinogénokkal, nem tesznek jót az egészségednek.
2022. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
11%
Csak simán bemennék hozzá és rákérdeznék a másságára. Ha kiakad, lehet mondani, hogy mégis mit kellene hinned, ha nem mondja el? Neked, mint apa fontos ez, szívesen segítenél is tippekkel, ha igényli. Semmi baj azzal, ha nem tartja fontosnak, csak egy kicsit avasson be. Lehet pl. fitymaszűkületet titkol! Ilyesmit is nyugodtan. Akadjon ki, kiabálhat is, legyél nyugodt és hivatkozz erre, hogy szeretnéd ha lenne ilyen jó a viszonyotok, hogy hozzád merjen fordulni bármivel. Gondolom így idegennek érzed. Csacsogjatok! De ne emeld a hangod, ne követeld. Csak minimálisat mondjon, hogy egészségügyi az oka vagy bátortalan vagy nem igényli.
2022. febr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%

26 éves vagyok, gyakorlatilag sosem volt tartós kapcsolatom.

Ettől függetlenül több lánnyal/nővel voltam együtt, csak sosem jutott odáig a kapcsolatunk, hogy bemutassam őket a családnak.

Persze volt akit ismert a szűkebb család, tudták, hogy mit csinálunk este a szobában, de a távolabbi rokonok még sosem láttak "nővel".

Gyakran feljön a téma, hogy miért nincs, hogy már házasodnom kéne stb..elképesztően idegesít, stresszel.

Anno akit először hoztam el hozzánk, és véletlen összefutott a szüleimmel, majd többször is találkozott velük, róla azt gondolták, hogy a barátnőm, elkezdték kedvelni stb...és hát sosem volt a barátnőm, de a rokonokhoz is eljutott a híre, és a mai napig (3-4 év telt el) megkérdezik, hogy mi van azzal a lánnyal, és hiába mondom 3 éve hogy gőzöm sincs, mert nem találkozunk, nem beszélgetünk már évek óta.

Ez is azt erősíti bennem, hogy jó sokáig ne mutassak be senkit, mert ez az eredménye.

Úgy érzem a nehéz személyiségem miatt sosem lesz barátnőm, se feleségem. (nem agresszív vagyok, de ami rossztulajdonság megölhet egy kapcsolatot az mind megvan bennem)

Hiszek benne, hogy egyszer valaki szeretni fog, de őszintén szólva egyre gátlásosabb vagyok, és legbelül úgy érzem, hogy ez nem fog megvalósulni.


Ezzel azt akarom mondani, hogy talán a fiad is túl gátlásos, nehezen ismerkedik lányokkal.

Sajnos nekem nem segítenek mások tanácsai, és én sem beszélek erről soha senkivel, pl. amit itt leírtam az senki sem tudja azok közül (sem) akikkel nap mint nap beszélgetek, akár barát akár családtag.

Ettől függetlenül a kommentekre is reflektálva, teljes mértékben hetero vagyok :)

2022. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%
Ez a dolog csak őrá tartozik. Ha azt akarjátok, hogy a kapcsolatotok változatlanul jó és bensőséges maradjon, akkor semmi célzást ne tegyetek semmire, ne érdeklődjetek, ne hozzátok kellemetlen helyzetbe. Bármi legyen is, majd ő tesz valami célzást vagy megjegyzést, de ti tartózkodjatok bármiféle megnyilvánulástól.
2022. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

1. A fiad lehet, hogy nem hetero. A csajnak udvarlás nem számít. Egy meleg barátom a kollégiumom második legjobb nőjével volt évekig. Utána is volt nője még egyszer, és csak 32 után bújt elő.

2. A fiad lehet, hogy próbálkozik (én annó sajnos azt sem, annyira leértékeltem magamat), és nincs sikere. Vagy nagyon szeretne próbálkozni, de nem mer, mert 0 az önbizalma vagy nem tudja, hogyan kellene. Anyám is beszélgetni akart erről velem, de egyrészt korábbi dolgai miatt nem volt bizalmam felé, másrészt annyira szégyelltem a helyzetemet, hogy a tanulásra hivatkoztam, bármit megtettettem, hogy ez a téma ne kerüljön elő. Természetesen a szüzességemet is 35+ vesztettem el.

3. Ami kellett volna: csajozás 18 után. De ha akkor nem is, pszichológus legkésőbb 23 évesen, hogy miért nem csajoztam (vagy pasiztam), amikor kellett(!) volna. Szerintem mondd el a fiadnak, hogy úgy érzed, hogy talán lenne miről beszélgetnie (még csak nem is érintve a csaj/pasi-szex témát), de nem biztos, hogy veled. Szervezd meg a találkozót, hogy X.Y. pszichológus várja itt és ekkor, és ha a srác hasznosnak tartja a dolgot, fizeted a terápiát. Az ott elhangzottakról ne érdeklődj!

2022. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonymousreview60 ***** válasza:
24%
#14: Az, ha az ilyen fiatal srác boldogtalan, mert a tökmindegy milyen problémájára nem talál/mer kérni megoldást, az nem csak rá tartozik.
2022. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
21%
Lehet h meleg.
2022. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
63%
Egy minimum 40 körüli férfi felnőttként gondolkodna, tehát fel sem emrülne ez a kérdés.
2022. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Bírom amúgy, hogy első tippje mindenkinek az, hogy meleg. Nagy eséllyel csak csúnya szegény fiú, vagy van valami hiányossága.
2022. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hagyd békén ezzel, ez az ő dolga, majd ha lesz barátnője vagy mondani akar erről valamit, akkor úgyis beszámol róla. És nem kell azt gondolni már mindjárt, hogy biztos meleg (persze ez is benne lehet a pakliban, de nem mindig erre kell következtetni). Én kicsit fiatalabb vagyok, 19 éves és lány, nekem sem volt még soha barátom, nagyon a fiúkról sem beszélek, mármint nem számolok be anyámnak csak úgy arról, hogy ki tetszik, ki jön be, ha valakivel randizgatnék vagy alkalmi kapcsolatom lenne, azt sem mondanám el, csak ha komoly kapcsolatról lenne szó, az meg nem tudom mikor lesz… Mindenesetre nem vagyok leszbikus.
2022. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!