Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tanácsoltok megoldásnak...

Ti mit tanácsoltok megoldásnak erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Van egy házunk, ami eladósodott.

Tulajdonképpen már el is van adva egy ingatlanosnak a bank által.

Az anyukám elköltözött a hugommal rokonokhoz családi problémák miatt, így akkor megromlott a viszonyunk, amikor én iskolába jártam.

Az apám sajnálja az ételt és már nagyon öreg, nem kap valami sok nyugdíjat, mivel a munka luxus volt számára mindig is.

A bátyjám sajnos pszichés beteg aki szintén ebben a házban lakik, nem beszámítható, emelett súlyos drog, alkohop problémái vannak, a szívem szakad meg, de megbomlottak az agysejtjei és lehetetlen vele együtt élni, csak félelemmel, idegösszeomlás kíséretében.

Mindig is az volt az egyetlen célom, hogy elmeneküljek innen, mivel az apámnak köszönhetõen itt nem szeretet uralkodott, hanem rangok.

Az eszik, akinek van rá pénze.

Kiutaztam külföldre dolgozni egy évre, ami itthoni viszonylatban jó kereset.

Az anyámhoz menekültem vissza, aki az alkoholista rokonoknál lakik a hugommal egy szobakonyhában.

Egyedül nem tudok elmenni albérletbe, mert "felelõsséget" érzek, hogy kihozzam õket innen.

Jelenleg énis itt lakom, volt is probléma a rezsi fizetésbõl, mivel az egyetlen ok amiért itt tartózkodom, az a várakozás, hogy találjunk egy albérletet. Emiatt nyomorgok velük, hogy ne szakadjunk széjjel, napi egyszeri zuhanyzás van beosztva, a földön alszom, bõröndbõl öltözködöm.

A tervem az, hogy folytatom a külföldi munkát és pár év múlva veszek egy házat, amiben addig õk ketten elélhetnek, amég én külföldön tartózkodom a munka miatt.

Viszont! A régi házunkat hamarosan elveszik az apáméktól, akik földön futók lesznek, így ha én saját házat akarok, mindenbizonnyal ott fognak kikötni, és kezdõdik minden elõrõl.

Ha nem lépek és keresek jobb munkát, akkor marad örökké az éhezés, a nyomor, az örök lelki traumák, viszont így, hogy probálok tenni azért, hogy jobb legyen,

minden rám nehezkedik, mindenki rám számít.

Sajnos túl lelkis vagyok ahhoz, hogy fogjam magam és lelépjek, magam mögött hagyva mindent.

Van ilyenkor olyan, hogy megoldás, vagy kiskapu?

Ha igen akkor mégis mi lehetne?


20/L


2017. szept. 18. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy tűnik, hogy ők rászolgálnának a te segítségedre. Eszembe nem jutna velük lakni.


23/F

2017. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat reszvetem a csaladod miatt. Borzaszto emberek es keptelenseg amit varnak toled.

Azt gondolom hogy nagyon fiatal vagy meg, es te sem vagy abban a helyzetben hogy negy emberrol gondoskodj. Foleg ha ok - marmint a szuleid - egyebkent sem teremtettek neked alapot ahhoz, hogy egy normalis eletre legyen kilatasod, hiszen nem tanittatak es nem tamogattak soha ebben.

Barmennyire is sajnalod oket, nem sok mit tudsz tenni ertuk, mert ez a feladat, amit a te nyakadba akarnak varrni, egyszeruen meghaladja a testi kepessegeidet, erodet. Arrol nem is beszelve,hogy hogyan hozhatnad te azt egyedul rendbe, amit ok evtizedeken keresztul rontottak el? Harom felnott ember lusta, devians, proli eletet te nem fogod tudni rendbe tenni, meg kulfoldi munkaval sem. Milyen kulfoldi munka kellene ahhoz hogy ennyi penzt keress ilyen gyorsan? Nehogy mar prostitualtnak menjel miattuk, vagy azert dolgozz hogy a batyadnak meg tobb penze legyen piara vagy drogra.

Szerintem menj kulfoldre dolgozni, es magadert tedd. Probalj meg kint felepiteni egy eletet, es hagyd magad mogott a multat. Neha kuldhetsz nekik penzt, nem tul nagy osszegeket, de elsosorban magadrol gondoskodj, az is eleg nagy feladat lesz egy ilyen indulas utan.

Egyebkent hiaba tennel barmit a csaladodert, valoszinu semmi nem lenne eleg nekik, es kolonc modjara csungenenek rajtad es szipolyoznanak amig csak elnek. Tehat indulj neki az eletnek, es fogadd el hogy nem tudsz nekik segiteni, mert tul sokan tettek a helytelen dolgot tul sokaig, ezt egyetlen ember -foleg egy ilyen fiatal lany egyedul- nem kepes helyre hozni.

2017. szept. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oh értem, valóban szörnyű helyzet

Igen. Konyhai dolgozó vagyok jelenleg,

Rengeteg turista jön, így elég kemény munka. Nem dehogy, semmi olyan munkát nem vállalnék, de a mi helyzetünkben már ez a pénz is elég ahhoz, hogy mindenki az én keresetemmel legyen elfoglalva. Még a bank is, mert télen zaklatták a külföldi főnökömet a házhitel miatt.

Köszönöm a válaszokat !

2017. szept. 21. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!