Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám elvette a pénzt, amit...

Anyám elvette a pénzt, amit karácsonyra ajándékba adott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám összeveszett velem, mert fel akartam venni egy akkor még vizes pólót. Nyilván megszárítva, szárazon vettem volna fel. Üvöltözött velem, hogy egy szemétláda vagyok és a táskámból, a pénztárcámból kivette a pénzt, mert én azt a ruhát akartam felvenni és nem értettem vele egyet. Mit csináljak?


21 éves vagyok


2022. febr. 6. 00:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Semmit, aludj ehelyett...
2022. febr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Várd a következő karácsonyt.
2022. febr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Érts vele egyet és vissza fogja adni.
2022. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez nagyon gáz. Sajnos az ilyen szülőkkel nem lehet beszélni, és nem képesek megérteni, hogy mekkora hibákat követnek el. Én mondanám neki a helyedben, hogy nem is kell ajándékot adni következő karácsonyra, kell a fenének ez a hiszti újra, tartsa meg magának ezentúl. Hátha esetleg ebből leesik neki.

Ha esetleg, amikor legközelebb találkoztok, bocsánatot kér, akkor tárgytalan.

Esetleg köss bele te is legközelebb, ha valamit ő akar felvenni, hogy ne azt vegye fel és balhézz miatta. Hátha megérti...

2022. febr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nála lakom sajnos, nincs beleszólásom
2022. febr. 6. 00:33
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
Úgy érzi rossz, romlott, erkölcstelen ruhára költöd a pénzét? Mond meg neki, hogy a többi hibbant tini is pont erre költi
2022. febr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha neked adta, az már a tied, nics joga visszavenni. Ha annyiban hagyod, mindig hasonlóan fogja/akarja majd megtorolni, ha valamiben ellenkezel vele. Így olyan, mintha zsarolna: ha nem úgy visselkedsz, ahogy én szeretném, vagy ahogy én jónak látom, akkor megvonom tőled azt, amit adtam. Milyen anya az ilyen? Még jó, hogy az anyatejet nem akarja tőled visszaszívni.

Addig ne szólj hozzá, amíg vissza nem adja, vagy találj ki valamit, amivel rá tudod bírni erre.

Máskor olyan helyen tartsd a pénzt, ahol eszébe nem jutna keresni. Egyáltalán, ne tudja, hogy hová teszed a pénzed.


Amúgy pont most olvastam egy írást, és kicsit ideillőnek érzem:

[link]

2022. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a nagyszülő mindig mindent visszavett, amit születésnapra, ünnepre stb. adott. Ha nem tetszett nekünk, azt mondta, takarodjunk a híd alá lakni, itt ő az úr.
2022. febr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Amigossperanto válasza:
81%

Nekem egy kicsit bűzlik ez a történet,neharagudj! Milyen indokkal vette el, vagy meg se indokolta? Amúgy ha neked adta, akkor pofátlanság azt visszavenni, kivétel ezalól az indokolt esetek. Ilyen esetek, amikor drogra, piára, cigire költenéd el. De az se fér a fejembe, hogy 21 évesen ezt megtenné veled, mert ha még 12 lennél, akkor még megérteném valamelyest.


Vond le a tanulságot az esetből:

- Máshol tartsd a pénzedet, ahol nem találja meg!

- Beszélgess el vele, és világosítsd fel, hogy ez nem egy korrekt dolog, hogy amit ő neked adott, azt elveszi.

- Hívd fel a jogi következményeire a dolgot, hogy ez bizony lopásnak számít, amit tett.

- Ha kell mondd azt is meg neki, hogy ha mégegyszer el mer tőled venni pénzt, ami a tied, akkor te kezdeményezni fogsz ezért feljelentést. (Ezek után biztos, hogy nem mer tőled elvenni egy fillért sem)

- Ha nem megoldható a pénzed tárolása otthon, akkor nyiss bankszámlát, amihez ő nem férhet hozzá és a bankkártyádat tartsd egy könyvben! Ezt sose lássa, hogy a könyvbe te elrejtetted és ne is említsed meg senkinek se ezt!

2022. febr. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez a sztori igaz, akkor nem értem, min csodálkozol. nyilván nem most vált ilyenné, kellett neki a pénz és egy mondvacsinált indokkal elvette. Miért olyan helyre raktad, ahol ilyen könnyen meg lehet találni? És miért laksz még mindig otthon, szeretsz szenvedni?
2022. febr. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!