Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a családom...

Mit tegyek ha a családom folyton bántja a kisöcsémet?

Figyelt kérdés

21/N vagyok és elköltöztem otthonról,kollégista vagyok és hétvégén is a barátommal élek.


Viszont a családi háznál szörnyű a helyzet..Apukám alkoholista és láncdohányos év tizedek óta s mikor meghalt az apja ( a nagypapám ) csak rosszabb lett, sokat vert minket (mikor még otthon laktam) rengeteg adósságba keverte anyukámat, úgy beszél a családjával mint a kutyákkal. Le telefonál a dohányboltba hogy majd a 10 éves kisfiú lemegy érte neki..Eljöttem ahogy tudtam.. Azóta apukám sztrókot is kapott és 2 szívrohama volt, de nem áll le.. a testét nem nagyon érintette meg, a bal karja nem tud annyira markolni, de azon kívül nincs baja..mégsem dolgozik s azelőtt sem nagyon dolgozott..de most annyira sem hogy anyukám az egy fizetéséből tartja fent hármójukat.. Régen sem dolgozott fél évnél tovább egy helyen most hetente vált munkahelyet.


Az öcsém..az a kisgyerek hangokat hall a fejében, folyamatosan romból s teszi tönkre a cuccait a sok stressz miatt..Minthogy kaparja a falat a körmeivel s hasonlók..Rossz jegyei vannak mert ilyen légkör van otthon és minél rosszabbak a jegyei annál jobban veri anyukám ( Mivel apukám már gyenge hozzá )


Óóóórákig beszéltem anyukámmal hogy váljon el, hadja ott, de belefáradt.. elengedte.. elfogadta.. s mikor kértem hogy öcsémre oda kellene figyelni (az elmondottak alapján ugye) hogy járassa terápiára vagy küldje el kollégiumba, nem hallgat rám.. Fenn akarja tartani ezt a látszatot hogy minden oké..


Nem is érdekelne ha csak anyukám s apukám lenne..mármint az ő életük, hisz anyukám dönt úgy hogy nem vál el..de a kisfiú? ő nem döntötte el! Ő nem érdemli ezt! Segély vonalakat ajánlottam fel, a kis félre tett takarékpénzemet is de az is olyan mintha azt a pénzt a feneketlen kútba dobnám, apám elveri..


Ma ajánlotta az egyik nevelő a koliban hogy értesítsem a gyámügyet..ők felírhatnak kötelező elvonót apukámnak és családterápiát..de el is vehetik az öcsémet attól félek..

Nem érdekel ha emiatt a szüleim megharagudnának..attól tartok öcsém rossz családot kapna vagy még rosszabb lenne szülői ház nélkül..mert megvan mindene kaja, suli, ahhoz eszközök, xbox, számítógép s hasonlók..

Viszont folymatos üvöltözés és verekedés áldozata..


Kérdelek benneteket hogy ti mit tennétek?



2022. febr. 10. 08:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Jelentsd!

Muszaly...!

2022. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
8%

Mit tegyek ha a családom folyton bántja a kisöcsémet?

.Eljöttem ahogy tudtam


Már megmutattad, mennyire érdekel az öcséd.

2022. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
100%
Szia... Jelentened kell mindenképpen a kisgyereknek ez lenne a legjobb
2022. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Na hagyd magára! Ingyenesen hivhato az orszag egesz teruleterol Gyermekkrizis Alapitvany: 116 111. Biztosan tudnak segiteni. Sok sikert!
2022. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen szólni kell a gyámügynek sürgősen!
2022. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Mivel anyudat nyilván nem érdekli az öcséd, ahogy te sem érdekelted annyit hogy váljon, én is azt mondom hogy jelentsd. Viszont az öcséd aligha a stressztől hall hangokat, gondolom ezt sem vizsgáltatták ki.
2022. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos egyszerű kérdés, öcséd jobban jár, ha a gyámügy figyelni kezdi a családot és segítséget kap.
2022. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
15%
Miért venné magához a gyámügy, ha van egy épkézláb nagykorú nővére, aki magához is veheti és segíteni akar rajta? Vedd magadhoz.
2022. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
14%
Ha a pároddal magatokhoz vennének ocsit?
2022. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%
"Miért venné magához a gyámügy, ha van egy épkézláb nagykorú nővére, aki magához is veheti és segíteni akar rajta? " Egy: nem kötelessége. Kettő: majd pont egy tanuló fog nevelni, eltartani egy mentálisan sérült gyereket. Van annak anyja is, csak nem hajlandó válni a naplopó, alkesz férjétől.
2022. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!