Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem lőttek túl a...

Szerintetek nem lőttek túl a nagynénémék a dolgon?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm nálam 2 évvel idősebb, én 24 vagyok, ő 26. Középiskola után, 20 éves korában beiratkozott egy OKJ-s képzésre, de csak estire. A szülei ekkor úgy döntöttek, hogy jó lenne ha önállósodna, így azt mondták neki, hogyha nem keres egy főállású munkát mellett, akkor ki fogják rakni otthonról. (Ebben főleg az anyja volt benne, az apja támogatta volna a fia elképzelését.) Ekkor még diákmunkán volt, heti kb. 20 órában, mert iskolába mindig 4-re ment és csak 10 fele tudott annál a cégnél kezdeni. Az anyja megelégelte ezt az állapotot, nem akart egy Forintot sem kifizetni a fia után, a saját életét akarta élni. Emiatt unokaöcsém először elkezdte kifizetni az étkezését, a rezsijét. Ez nem volt elég, pár hónap után már a lakhatásért is fizetett, de nem tudott annyit adni, amennyit az anyja akart volna. Így az anyja kirakta otthonról. Ezek után albérletbe ment, amit nem tudott volna fizetni a diákmelós pénzből, így keresett egy rendes állást, ami mellett nem tudta elvégezni a képzést, így kiiratkozott onnan. A mai napig egy raktárban dolgozik, minimálbérnél kicsit többet keres. Valószínűleg sosem lesz annyi pénze, hogy vehessen egy saját lakást, havi szinten talán 10 ezret tud félrerakni. A nagynéném a mai napig veri a mellét, hogy "milyen ő jól felnevelte, így kell az életre felkészíteni valakit". Volt olyan családi beszélgetés, ahol szóba került ez, a szüleim nem értettek vele egyet, szerintük inkább támogatniuk kellett volna. Ezen a nagynéném nagyon beidegesedett, mert hogy "annál jobb támogatás nincs hogy valakit felkészítünk az életre", "ebben a korban már dolgoznia kell mindenkinek", jobb anyja nem is lehetett volna, szerinte. Azt, hogy most nincs túl jó munkája csak úgy kommentelte, hogy "ő erre volt képes, nem tudunk volna jobban segíteni rajta".

Egyetértetek vele? Szerintetek helyesen cselekedett a nagynéném, tényleg ilyen fontos hogy független legyen mindenki a szüleitől?



2022. febr. 15. 16:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
nyilván van előzménye. Jobban ismerik mennyire lusta, vagy élősködő a saját gyerekük mint egy rakás idegen a gyakoriról..
2022. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
esti OKJ mellett nem lehetett diákmunkán.
2022. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
28%
Valóban: esti mellett rendes munkája kéne hogy legyen.
2022. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
63%

Meghallgatnám a másik felet is. 20 évesen nem tanult tovább, de nem is dolgozott. Egy esti okjt talált. Gondolom, vmi nagyon versenyképes képzést. Szóval a srác is fura.

Tanulni most is tanulhatna, ha akarna. Teljes állás mellett szereztem 2 diplomát.

2022. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, hány éves vagy, 14? Mert max annak akkora dolog, hogy évente futja Horvátországra (ami kb olcsóbb a Balatonnál) :D
2022. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%
Ne is merj ilyet mondani, mert lepontoz a kérdező: hisz van merszed nem a szülőt szidni amiért nem pénzeli a kis huszonhat éves dolgozó embert...
2022. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem teljesen mindegy, mi volt 6 éve, unokatestvéred most 26 éves felnőtt, ha akarna, be tudna iratkozni akár egyetemre is. Én két helyen dolgoztam egyetem mellett, diákszállón laktam, anyámék nem adtak pénzt, nekik sem volt sok.

Voltak szerencsésebb helyzetű emberek is az egyetemen, de nem volt ritka, hogy magukat tartották fenn, nem egy ilyen barátom van.


Nyilván nem volt szép a nagynénéd viselkedése, de az unokatestvéred amúgy mit tesz, hogy jobb legyen a helyzete?

2022. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
21%
Nekem csak az a kérdés hogy minimálbér 200k ft akkor miért nem spórol annyit hogy legalább többet rakjon félre. Vagy a családja kifosztja őt?
2022. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
49%
200at kézhez nem feltétlen kap.
2022. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, ne kerülgesd a forró kását: írd ki egyenesen, hogy csak szülőszidó válaszokat akarsz, már ne írjon. Ettől függetlenül: jól csinálták a szülei: nem kell tutujgatni azt aki cseszik bármit tenni a jobb helyzetért, csak lóg a szülő nyakán. az meg alap hogy dolgozó ember fizeti a saját dolgait, nem szívesség.
2022. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!