Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem lőttek túl a...

Szerintetek nem lőttek túl a nagynénémék a dolgon?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm nálam 2 évvel idősebb, én 24 vagyok, ő 26. Középiskola után, 20 éves korában beiratkozott egy OKJ-s képzésre, de csak estire. A szülei ekkor úgy döntöttek, hogy jó lenne ha önállósodna, így azt mondták neki, hogyha nem keres egy főállású munkát mellett, akkor ki fogják rakni otthonról. (Ebben főleg az anyja volt benne, az apja támogatta volna a fia elképzelését.) Ekkor még diákmunkán volt, heti kb. 20 órában, mert iskolába mindig 4-re ment és csak 10 fele tudott annál a cégnél kezdeni. Az anyja megelégelte ezt az állapotot, nem akart egy Forintot sem kifizetni a fia után, a saját életét akarta élni. Emiatt unokaöcsém először elkezdte kifizetni az étkezését, a rezsijét. Ez nem volt elég, pár hónap után már a lakhatásért is fizetett, de nem tudott annyit adni, amennyit az anyja akart volna. Így az anyja kirakta otthonról. Ezek után albérletbe ment, amit nem tudott volna fizetni a diákmelós pénzből, így keresett egy rendes állást, ami mellett nem tudta elvégezni a képzést, így kiiratkozott onnan. A mai napig egy raktárban dolgozik, minimálbérnél kicsit többet keres. Valószínűleg sosem lesz annyi pénze, hogy vehessen egy saját lakást, havi szinten talán 10 ezret tud félrerakni. A nagynéném a mai napig veri a mellét, hogy "milyen ő jól felnevelte, így kell az életre felkészíteni valakit". Volt olyan családi beszélgetés, ahol szóba került ez, a szüleim nem értettek vele egyet, szerintük inkább támogatniuk kellett volna. Ezen a nagynéném nagyon beidegesedett, mert hogy "annál jobb támogatás nincs hogy valakit felkészítünk az életre", "ebben a korban már dolgoznia kell mindenkinek", jobb anyja nem is lehetett volna, szerinte. Azt, hogy most nincs túl jó munkája csak úgy kommentelte, hogy "ő erre volt képes, nem tudunk volna jobban segíteni rajta".

Egyetértetek vele? Szerintetek helyesen cselekedett a nagynéném, tényleg ilyen fontos hogy független legyen mindenki a szüleitől?



2022. febr. 15. 16:55
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

#20: Ezt jó kérdéshez írtad? Mert ehhez nagyon nem passzol. Hol írtam olyan, hogy "csak szülőszidó válaszokat" akarok? Meg az se rémlik, hogy azt írtam hogy "cseszik bármit tenni a jobb helyzetért". Azt a pénzt amibe a szüleinek került bőségesen kifizette, nem amiatt dobta ki az anyja, hanem azzal a célzattal, hogy ezzel hosszútávon jót fog neki tenni.

Az esti képzés egy elektrotechnikusi képzés volt. Szinte kitűnő volt (abban a fél évben, míg be tudott járni), mellette dolgozott minden nap. Abban igazatok van, hogy elég lusta típus volt, de amibe egyszer belekezdett, azt nem hagyta abba. Szóval 99,9%, hogy nem hagyta volna ott az iskolát. Az anyján kívül mindenki tudja, hogy ezzel a lépéssel gyakorlatilag úgy elkaszálta az unokaöcsémet, hogy után alig tudott talpon maradni. Ezt az apja sem bírta, el is váltak pár éve, mert nem bírt a nagynénémmel lenni ezek után, megelégelte az önző hozzáállását. Az én szüleim nem tették ezt, járhattam középiskola után egyetemre úgy, hogy egy Forintot nem kellett kötelezően beadnom a kasszába, nem akartak kidobni otthonról. Most végeztem idén, gépészmérnök lettem, 2 hete vissza is mentem ahhoz a céghez, ahol töltöttem a kötelező gyakorlatomat. Még csak próbaidőn vagyok, de 99% hogy fel is fognak venni. A fizetésem így több mint 2-szerese lett/lesz, mint az unokaöcsémnek. Az ő szüleinek 1,5 évet kellett volna kibírniuk, mert ha elvégzi azt a képzést, akkor utána el tudott volna helyezkedni kb. 300 ezres bruttó fizetéssel (nálunk ennyit keresnek a technikusok). Szóval az sosem volt kérdés, hogy ezzel jót tette-e neki az anyja. Mert az biztosan tudható, hogy rövid távon semmiképp sem. Itt vagyok ellenpéldának én, engem nem dobtak ki, így sokkal jobb jövőt biztosítottak nekem. Csak kíváncsi voltam, hogy ez a mentalitás mennyire jellemző, mennyien dobnák ki ilyen helyzetben a gyereküket.


Másik: aki azt írta, hogy helyesen tette a nagynéném, ő is kidobná ilyen helyzetben, kérem írja meg, hogy mivel indokolná ezt. Jobb lesz az a gyereknek hosszútávon, ha egyedül, igaz nehezen de talpon tud maradni, mintsem hogy stabil anyagi helyzetbe kerülésig végig van kísérve és akkor van elengedve? Ha igen, jobb lesz neki, akkor az mikor fog bekövetkezni? Mikor szoktak úgy dönteni az emberek, hogy munka mellett továbbtanulnak? Hány éves korban / hány év munka után? (Mert ha mondjuk az érettségivel elhelyezkedők 100%-a továbbtanul mondjuk 5 év munka után, akkor arra azt lehet mondani, hogy nem tett neki rosszat, hiszen ugyan oda fog eljutni, mintha segítettek volna az életben még egy pár évet. De ha ez csak 20 év után következik be, akkor már kérdéses a dolog, hiszen akkor 20 éven keresztül rosszabb élete lesz, mintha még pár évig lakhatott volna a szüleivel. Ha meg nem is 100%, hogy munka mellett tovább fog tanulni, akkor meg szinte biztos, hogy hosszú távon sem tettek neki jót.)

2022. febr. 16. 00:20
 22/27 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, arra nem válaszoltál, hogy az unokatestvéred jelenleg mit tesz azért, hogy jobb legyen neki szakmailag/anyagilag stb?
2022. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Az adott munkahelyén akar előrébb lépni. Vagy egy valamilyen irányítói beosztás, de ahhoz el kell végeznie valamilyen gyorstalpalót. Most azt csinálja. Az eredetileg választott szakmájához már nem fog visszamenni, nagyon rossz emlékek kötik hozzá amiatt, hogy ki kellett iratkoznia.
2022. febr. 16. 12:41
 24/27 A kérdező kommentje:
*Van egy
2022. febr. 16. 12:51
 25/27 1Léna ***** válasza:
15%

Mihez képest borzasztó ez?

18 évesen válunk nagykorúvá, felnőtté, attól fogva a döntéseink felelőssége a mienk. Fizikailag és szellemileg képesek vagyunk az önálló életvitelre.

40 éve természetes volt, hogy 18 évesen sokan dolgozni kezdtek. Az ő szüleik a háború után már 10-14 évesen is dolgoztak.

2022. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy neked ezzel mi dolgod van, Kérdező?
2022. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
89%

25


Párszáz éve meg az volt természetes, hogy 15 évesen szültek a lányok...

Próbálnád meg ezt most a 21. században. Kicsit más lenne a megítélése.

2022. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!