Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedüli gyermekként milyen...

Egyedüli gyermekként milyen mértékben szólhatok bele nyugdíj előtt álló édesanyám házvásárlásába?

Figyelt kérdés

Édesanyám nyugdíj előtt áll, jelenleg egy háromszobás, garázzsal és különálló nagy raktárral rendelkező relatíve új téglalakásban él(tehát szerintem tök jó lakásban), amit viszont öreg korára el szeretne adni, és el akar költözni egy nagyobb kertes családi házba.


Én ezt több okból sem tartom jó ötletnek.

Egyedüli gyermek vagyok, édesanyám és a nevelőapám mindketten teljesen elvarázsolt emberek, "csúcs"értelmiségi foglalkozással, nulla gyakorlati tudással, és nélkülöznek bármilyen realitásérzéket. Én velük szemben viszont elég gyakorlatias vagyok, két lábbal állok a földön.

Ha bármi javítani, szerelni, építeni való van otthon, kb 12 éves korom óta egyedül csinálom, mert kis túlzással egy 5 elemből álló ikeás szekrényt sem tudnak anélkül összeszerelni, hogy ne billegjen.

Félek, hogy egy kertes ház esetében olyan mennyiségű pluszmunka zúdulna rám, amit nem bírnék teljesíteni munka, tanulás, család és szociális élet mellett.

Azt sem értem teljesen, hogy miért gondolják, hogy szükségük lehet annyi szobára (a mostani 2 háló 1 nappali helyett mondjuk 2-3 háló 2 fürdőszoba 1 nappali 1 extra szoba pl dolgozó/könyvtár) PLUSZ kert, viszont mindez 2 szinten, lépcsővel elválasztva


A feleségem szerint nem szabad nagyon belefolynom, az ő életük és a döntésük.


Nektek mi a véleményetek?



2022. febr. 20. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire. Magánügye.
2022. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen magánügye, nem szólhatsz bele.
2022. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Annyit tehetsz, hogy beszélsz velük arról, van saját életed, ne számítsanak arra, hogy téged foghatnak majd be a ház körüli munkákba.
2022. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Az ő döntése,maximum beszélj velük erről. A feleséged mondja jól,hallgass rá.
2022. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

Semmi közöd hozzá, ha szerelni kell valamit, akkor majd hívnak szakembert….


Bezzeg, ha a szüleid akarnának a te házvásárlásodba belepofázni akkor te lennél a legjobban kiakadva

2022. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Tanácsot adhatsz, beleszólásod nincs. De azt megteheted, hogy közlöd velük, te nem fogsz segíteni a ház körül.
2022. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Amennyire ő megengedi.
2022. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha megmondod nekik, hogy ne számítsanak rád, ki fogod bírni, hogy tényleg ne segíts majd nekik, ha valami tennivaló akad?...

Ha annyira akarják, hát kipróbálják most, amíg még fiatalabbak, hogy milyen ott az élet, de arra azért számíts, hogy fognak ők még költözni, méghozzá vissza, lakásba a házból.

2022. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Semmi közöd hozzá, kotnyeles.
2022. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
csúcsértelmiségiként majd megfizeti a segítséget. Ha sokat pampogsz, eltartási szerződéssel másé lesz a ház. Semmi közöd hozzá, mit csinálnak.
2022. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!