Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jogos kérés?

Szerintetek ez jogos kérés?

Figyelt kérdés

Anyám minden nap cirkuszol amiatt, hogy délután nem tud aludni. Általában ilyen 2 óra környékén fekszik le a nappaliban és mivel délután van, mi járkálunk, dolgokat csinálunk stb. ami felébreszti. Ezután kb fél óra ordítás, csapkodás következik. Heti 4 alkalommal biztos megtörténik.

A házban vannak olyan helyek, ahová el lehetne vonulni csendben aludni, tehát nincs az, hogy azon az egy helyen tud. Emiatt nem érzem úgy, hogy mi lennénk a hibásak ebben a helyzetben. Ha ezt felhozom, jön az "érv", hogy a saját házában nehogy már neki kelljen alkalmazkodni. Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel? Az nyilván nem megoldás, hogy mindenki lábujjhegyen közlekedik és semmit nem csinál addig, amíg alszik.



2022. márc. 2. 14:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

a) Ha tényleg zavarja, ne a nappaliban feküdjön le.

b) Én is néha le szoktam feküdni, nagy ritkán a feleségem is. Be lehet jönni a szobába akkor is, csak kérjük, hogy ilyenkor ne legyenek hangosak. Pl. kislányom ne énekeljen túl hangosan. :-) Szóval aki aludni akar, nem cirkuszolni, az két jól nevelt kisgyerek mellett is tud.


Amúgy ti mit csináltok, hogy ilyenkor otthon vagytok? Délután kettőre munkából még aligha, de iskolából is kevesen érnek haza.

2022. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
22%
Mikor is kel anyád? Ha hajnalban, igen, jogos kérés hogy hagyjátok aludni délután. Miért van az hogy csak elvárás a fiatalabbak részéről hogy tekintettel legyenek rájuk, de visszafele nem adják meg?
2022. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
26%
Csak érdeklődni szeretnék (udvariasan) hogy kérdező és hozzaszóló, hány évesek azok akik délután alszanak?
2022. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Hozzaszólónak igaza van, ez így nincs rendben.


Anyukája aludjon más helyen. Ezt úgy hívják hogy kompromisszum.

2022. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
31%
Felnőttek, mondjuk, akik hajnalban kezdik a melót? Mondjuk ezt nagylelkűen kifelejtette a kérdező, nehogy már pontos képet kapjon az ember.
2022. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%
menjen a szobajaba aludni
2022. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

Mit számít, hogy hajnalban kezdi-e a melót? Aki hajnalban kezd, az nem tud az ágyában aludni délután? Vagy van valami előírás, hogy délután kizárólag a nappaliban a kanapén lehet aludni?

Ez csak erőfitogtatás az anya részéről. Nem az a lényeg, hogy pihenjen, hanem hogy csak azért is megmutassa, hogy neki van igaza.

2022. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Az én anyám ugyanez volt, amikor még otthon laktam. Lefeküdt aludni ebéd után 1-2 órákra és az egész házban síri csendben kellett lenni. Ő a szobába feküdt le aludni, de sosem volt hajlandó becsukni az ajtót valamiért.

Tél kivételével mindig kizavart az udvarra és adott valami munkát, hogy még véletlenül se pisszenjek meg odabent, pl. nyírtam a füvet. Aztán egyszer kijött ordítani velem, hogy hangos a fűnyíró, hülye vagyok, nyírjam hátul.

Aztán egyszer bent voltam a szobámban olvasni, az ő szobája közel volt az enyémhez, leesett az ágyamról a zsíroros fülesem, nagy zajt nem csapott, de akkora ordítást rendezett, hogy őt nem hagyom aludni.


Én amint lehetett elköltöztem otthonról (18 évesen egyetemi koleszba), és nagyon ritkán megyek csak meglátogatni, akkor sem alszom ott. Egyébként nem érti, miért van ez így, sejtésem szerint a te anyádnak sincs semmi önreflexiója, így okosat mondani nehéz.

2022. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem direkt cirkuszolni akar. Ha tényleg aludni szeretne a szobájában feküdne le.

Nekem egy barátom volt ilyen. Azt képzelte majd a macska is vigyázva áll neki, mert ő délután pont a ház közepén akar fetrengeni.. Nem a szobában elvonulva. Se tévét nem lehetett nézni, se főzni, se játszani a cicákkal, semmi mert mindenre felkelt és rinyált.

Látványosan játssza a fáradtat az ilyen.

2022. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik, 49 éves egyébként. Azért vagyunk itthon, mert itthon dolgozunk.
2022. márc. 2. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!