Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban annyira rosszat...

Valóban annyira rosszat mondtam, és apám jogosan kiabált velem?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit indulatosabban szólt apám, hogy ne menjek mindenhová autóval mert már havi egy teletank nem elég és drága a benzin. Na most én heti kb 30-40km-t használom az autót, a többit mind a szüleim, dolgozni is gyalog járok.

Csak annyit válaszoltam szépen, hogy ő sokkal többet használja és ha spórolni szeretne, akkor járhatna ő is bringával dolgozni. Erre hirtelen nagyon felháborodott, már-már üvöltve azt vágta a fejemhez, hogy ne pofázzak bele a dolgába és ha kocsikázni akarok, akkor legalább tankoljak is vagy vegyek saját autót.


20évesen sajnos nem keresek annyit, hogy autót vehessek de eddig is tankoltam volna, csak soha nem mondta, most meg hirtelen ingyenélőnek állít be.



2022. márc. 3. 22:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem csak a feszültség jött ki belőle és pont te voltál kéznél akin levezetheti. Az embereknek sok minden összejött az utóbbi két évben. Folyamatos korona-para, infláció, a benzinárak elszállása, most a háború miatti további bizonytalanság a jövőre nézve, mindenkit egy idegronccsá tesz. Aggódik hogy mi lesz még, és így ventillálta ki magából. Kicsit elszakadt nála a cérna. Most mindannyiunknak tudatosan türelmesebbnek, kedvesebbnek kéne lennünk egymással. Neki sem kellett volna rád zúdítania a frusztrációját ilyen stílusban, normálisan is közölhette volna hogy beleadhatnál a benzinbe most hogy ilyen ijesztő méreteket öltött az ára, és te is mondhattad volna megnyugtatásképp hogy megérted és mostantól vissza fogod tankolni amit elhasználsz, ahelyett hogy még jobban felhúzod azzal hogy járjon biciklivel.
2022. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy most eltekintve az egész szituációtól, hogy ki a hibás a konfliktusban. Azt azért lássuk be, hogy ha spórolni kell, mert azt hozza a szükség, akkor azért az lenne az ideális ha mindenki spórolna. Nem csak az aki nem adott bele, főleg hogy ha tényleg kevesebbet használja. Csak kicsit tiszteletlenül reagált a helyzetre a kérdező, persze ettől még nem kell ordítani. Szépen meg lehet beszélni civilizáltan. Nyilván ő keresi meg a pénzt rá tehát elv magára annyit költ amennyit, akar és nincs beleszólása gyerekeként, de azért még is csak egy családról van szó. Ne játsszák már a családfők a kiskirályt, akik pazarolhatnak míg a családtagok spóroljanak, mindenkinek illene odafigyelni a kiadásokra.
2022. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk az tényleg fura, hogy nem a tiéd a kocsi, mégis te akarod megszabni, hogy ki mennyit használja a kocsit. Én értem a te álláspontodat is (gyakorlatilag rád kente azt, hogy te használod el az összes benzint), de flegma voltál vele. Egyébként van realitás abban, amit apád mond; ha kiszámolod, 1 hónapban elkocsikázol 120-160 kilómétert. Az újabb kocsik rövid távokon vagy 10 litert benzint megesznek 100 kilométeres bizonylatban, tehát 12-16 liter benzint használsz el egy hónapban, ami kb. fél tank benzin! És akkor azt még nem is számoltad hozzá, hogy amíg te használod a kocsit, addig ők nem tudják, tehát még nekik hozzád is kell igazodniuk!


Mindezt úgy, hogy te nem adsz bele. Jó, gondolom volt egy ilyen hallgatólagos megegyezésetek, hogy nem kell beleadnod a benzinbe, de ez téged nem jogosít fel arra, hogy apádat ráültesd a biciklire.


Teljesen érthető, hogy szólt érte, de neked azt kellett volna mondanod, hogy rendben, akkor innentől beszállsz a benzinköltségbe, és akkor nem lesz annyira megterhelve a pénztárcájuk.

2022. márc. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
62%

Mondani kell hogy tankolj?

Amúgy meg pár 100 ezerért már kapsz autót ami elvisz A-ból B-be, szóval ez sem kifogás, mert ha valaki dolgozik nehogy már ennyit se tudjon autóra költeni.

2022. márc. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
80%

Apádnak van egy kocsija, amit ő vett, ő tankol, te (is) használod, és még ő járjon biciklivel?

Mekkora pofátlanság már ez? 30 éves vagyok, nem boomer, de pofam leszakad tőled.

Nem mondta, hogy tankolj... istenem.

2022. márc. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
9%
Ennek a haragnak tuti van elozmenye... Egy ilyen beszélgetésben, mindenféle elozmeny nelkul soha kiabaltan volna ra a lanyomra. Sot valoszinuleg rohogtunk volna rajta... Nalatok ez hab lehetett a tortan. Gondolom ha belegondolsz te is latod
2022. márc. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
79%
Igaza volt.Mondani kell, hogy tankolj?
2022. márc. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
75%
Barátom, ha annyi eszed sincs mint egy molylepkének. Komolyan mondani kell tankold már vissza amit elfurikáztál? 🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. márc. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
80%

de eddig is tankoltam volna, csak soha nem mondta - ja, hogy ezt neked mondani kell?


Kicsit vegyél vissza az arcodból, mert nagyon fordítva ülsz a lovon.

INGYEN használod az autót és még aztán te pfázol?

2022. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
83%
Jó nagy tapló kölyök vagy. Remélem, hogy nem engedi meg az apád, hogy használd az autóját. Megáll az ész, ingyen használod és még neked áll feljebb! 🤬🤬
2022. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!