Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban annyira rosszat...

Valóban annyira rosszat mondtam, és apám jogosan kiabált velem?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit indulatosabban szólt apám, hogy ne menjek mindenhová autóval mert már havi egy teletank nem elég és drága a benzin. Na most én heti kb 30-40km-t használom az autót, a többit mind a szüleim, dolgozni is gyalog járok.

Csak annyit válaszoltam szépen, hogy ő sokkal többet használja és ha spórolni szeretne, akkor járhatna ő is bringával dolgozni. Erre hirtelen nagyon felháborodott, már-már üvöltve azt vágta a fejemhez, hogy ne pofázzak bele a dolgába és ha kocsikázni akarok, akkor legalább tankoljak is vagy vegyek saját autót.


20évesen sajnos nem keresek annyit, hogy autót vehessek de eddig is tankoltam volna, csak soha nem mondta, most meg hirtelen ingyenélőnek állít be.



2022. márc. 3. 22:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
79%
Heti 30-40km azért elég sok hogy csak úgy ingyen autózgass 20 évesen. Én ha anno 5km-re elkértem az autót, azt is ki akartam fizetni a szüleimnek, mert másként nem éreztem volna jól magam.. Az már más kérdés, hogy sokszor nem fogadták el, de a szándék megvolt. Sőt múlt nyáron a saját autóm elromlott, viszont nagyon mennem kellett valahova, ez egy 50km-es út volt. Pénzt nem adtam, de cserébe teljesen teletankoltam nekik, mert kb negyedig volt.. Csak úgy ingyen soha nem jutna eszembe használni.
2022. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
77%

"Ingyenélőnek állít be"

Egy érvet mondj, amiért ne lennél az 🤷‍♀️

2022. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

Másik kérdés... Mi az a heti 30-40km? Mivel munkába gyalog jársz, gondolom a bevásárlást sem te intézed... Akkor miből jön ki ennyi km? Csak úgy elviszed, haverokhoz, szórakozásból? Mert úgy meg még gázabb.

Tankoláson kívül amúgyis számolni kell az autó használatból eredő hibákra, kopó alkatrészek (Fék, kuplung, futómű, gumik), amik szintén nem olcsó dolgok.

2022. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
68%
Apád helyében annyit mondtam volna, hogy tessék, megveheted az autót, aztán megszabhatod, ki jár biciklivel helyette. Csak akkor lehet még jobban hisztiznél.
2022. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a kérdést megválaszoltuk egyöntetűen, ugorhatunk. Te vagy a hülye ebben a helyzetben.
2022. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
82%
Van igazság benne amit mondtal, deeee mivel ezek szerint nem fizetsz bele semmit, ingyen hasznalod ezert ez mind ot terheli. Eltulozta azt h mennyit fogyasztasz az teny, de hat ingyen mit akarsz o dolgozik erte de mad rajosssz. De van képed azert fel hanytorgatni h o ne hasznaja a sajatjat amit o fizet, ez pofatlansag nalunk kb.
2022. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, ezért fontos a kommunikáció. Neked is eszedbe juthatott volna, hogy beletankolj néha..
2022. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
95%

Maga az elvárás teljesen jogos. Nekem apósom vitte el mindig a kocsimat, már úgy kellett szólni egy idő után, hogy tankoljon is, ha használja.

De a stílus az lehetett volna normálisabb.

Viszont azt is megértem, hogy felhúzta magát, ez kb úgy hangzott, hogy spóroljon ő inkább, nehogymár te spórolj. - mégha nem is így gondoltad, érthette így.

2022. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Apám háromszoror annyit használja mint én, ráadásúl közel háromszor is annyit keres. Ezekután persze logikus elvárás, hogyha én heti 2-3alkalommal elmegyek a barátnőmhöz akkor mindig teletankkal vigyem vissza az autót...


Midegy is, oké értem hogy néha tankolnom kellene és ezután fogok is. Csak a "ne pofázz" stílus nem esett jól.

2022. márc. 4. 11:59
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Apádé az autó, annyit használja, amennyit akarja. Nem tudom ezzel mit akarsz mondani, hogy ő mennyit keres, és mennyit használja. Neked azzal nem kell foglalkoznod, olyat meg főleg nem kéne mondanod, hogy akkor ő menjen biciklivel.

Menjél te biciklivel a barátnődhöz. Mondjuk gondolom az nem olyan "menő"

2022. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!