Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyukámat a...

Miért zavarja anyukámat a "műkörmöm"?18l

Figyelt kérdés

Hozzáteszem saját magamnak csinálom itthon, tehát nem az van, hogy két-három hetente kérek tőle rá több ezer forintot.

Eredetileg csak géllekkoztam magamnak itthon, és az ahhoz való pár alap cuccot anyutól kaptam szülonapi ajándékként. Aztán fokozatosan vettem pár cuccot a saját pénzemből, neki semmi extra költséget nem jelentett. Mostmár tudok pár nagyon alap dolgot csinálni, és néha szoktam építeni is a körmöm, de nem kell valami nagy extrém hosszúságot elképzelni, mert csak akkor szoktam ha a körmöm letörik, vagy hiányzik belőle egy kissebb darab(mert még nem szoltam le teljesen a körömrágásról), azt szoktam pótolni, aztán lakk alatt nem is látszik a különbség, hogy melyik az épített és melyik a csak simán lakkozott része. Hosszra ilyen ujjbegytől maximum fél centit kell elképzelni egyébként, tehát egyáltalán nem hosszú.

Viszont ha anyu látja, hogy nem csak simán lakkozok, hanem nekiestem a zselével építeni, akkor teljesen kiakad, hogy mi az, hogy nekem műkörmöm van már megint.

És nem értem a problémát. Nem extrém hosszú, az átlagom nem romlik a suliban, itthon megcsinálok mindent ugyanúgy, ráadásul még olyan sokáig se tart, nagyjából havonta egyszer két órát vesz el az életemből. Ráadásul ha simán csak lakkozom, akkor semmi baja nincs vele.


2022. márc. 5. 14:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
Házimunkát végzel vele?
2022. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkinek van egy tűréshatára, amin túl neki már sok, ízléstelen, felesleges, korai, bármi... ha nem extrém durván tilt, vagy hisztizik, le kell nyelni.
2022. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

#1 Írtam, hogy otthon ugyanúgy csinálok vele mindent.

#2 Persze, ezt értem, de ha csak lakkozom a körmöm, mert nem volt törött része, akkor tetszik neki. Ha pont ugyanolyan a körmöm, de a törött részét korrigáltam, és látta a folyamatot, akkor már undorító szerinte. Ha nem látta, hogy korrigáltam, akkor szintén tetszik neki, mert amúgy nem látja a különbséget. És mind a három esetben tök ugyanolyan színű, ugyanakkora, ugyan olyan formájú. :D

2022. márc. 5. 14:40
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Ezek szerint számára ez sem fér bele.
2022. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Az emberekben nem kell mindig logikát keresni :) Még a szülőben se.

Esetleg rémképeiben lát téged hatalmas műkörmökkel, ettől tart, hogy nem tudja, hol lesz a vége.

2022. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
71%
Szard le.
2022. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Ronda és igénytelen. A múköröm felrakása után 1-2 héttel fordíts felfelé a tenyered és nézz a körmöd alá. Ehyszerűen gusztustalan, hogy a műköröm rész ér valameddig, majd jön az saját rész, ami közben nő, és két réeteget látni a köröm alsó részét nézve. Undorító, na.
2022. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Láttam már, hogy hogy néz ki alulról, de szerintem nem olyan vészes. Tisztán van tartva, meg az, hogy néha egy-két körmömön látszik alulról a sáv, ahogy nő nem olyan borzasztó. Pláne, hogy többnyire hasonló színű, mint az eredeti körmöm, nem nagyon látszik, csak nagyon közelről. Anyu meg nem igazán nézegeti alulról a körmöm :D
2022. márc. 5. 15:05
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Azért idegesíti, mint anno a kilyuggatott farmer, vagy ha valakinek kint a hasa, vagy ha gyönyörű gondor haja van, de vasalja..


Maximálisan szubjektív véleményalkotás, de általában meg vannak róla győződve a szülők (már amelyik), hogy azért csinálják ezt a gyermekeik mert szembe mennek a természetességgel, és nem tudnak már mit kitalálni, hogy mindennek látszanak, csak önmaguknak nem. Nyilván nem kicsit sarkítják ki, de na.. :D


Ne foglalkozz vele, majd megszokja :)

2022. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért, mert automatikusan a hosszú műkörmös lányokkal azonosítja, és maga a műköröm is kiveri nála a biztosítékot. :D Csak csináld úgy, hogy nem látja, azt kész.
2022. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!