Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyukámat a...

Miért zavarja anyukámat a "műkörmöm"?18l

Figyelt kérdés

Hozzáteszem saját magamnak csinálom itthon, tehát nem az van, hogy két-három hetente kérek tőle rá több ezer forintot.

Eredetileg csak géllekkoztam magamnak itthon, és az ahhoz való pár alap cuccot anyutól kaptam szülonapi ajándékként. Aztán fokozatosan vettem pár cuccot a saját pénzemből, neki semmi extra költséget nem jelentett. Mostmár tudok pár nagyon alap dolgot csinálni, és néha szoktam építeni is a körmöm, de nem kell valami nagy extrém hosszúságot elképzelni, mert csak akkor szoktam ha a körmöm letörik, vagy hiányzik belőle egy kissebb darab(mert még nem szoltam le teljesen a körömrágásról), azt szoktam pótolni, aztán lakk alatt nem is látszik a különbség, hogy melyik az épített és melyik a csak simán lakkozott része. Hosszra ilyen ujjbegytől maximum fél centit kell elképzelni egyébként, tehát egyáltalán nem hosszú.

Viszont ha anyu látja, hogy nem csak simán lakkozok, hanem nekiestem a zselével építeni, akkor teljesen kiakad, hogy mi az, hogy nekem műkörmöm van már megint.

És nem értem a problémát. Nem extrém hosszú, az átlagom nem romlik a suliban, itthon megcsinálok mindent ugyanúgy, ráadásul még olyan sokáig se tart, nagyjából havonta egyszer két órát vesz el az életemből. Ráadásul ha simán csak lakkozom, akkor semmi baja nincs vele.


2022. márc. 5. 14:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
13%
Az is benne lehet, hogy ő dolgozik azért a pénzért, amiből fizeted, és ami nem tetszik neki, arra nem szívesen ad pénzt.
2022. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
6%

Mert értelmesebb dologra is költhetnéd azt a pénzt amit erre költesz.


Minden forint amit felesleges dolgokra költesz el, az máshonnan fog hiányozni, a pénz pedig legtöbb esetben szabadidő azoknál akik órabérből / munkából élnek.

2022. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%

#12


Köszönjük Emese

2022. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
15%

Ha tetszik ha nem, a pénz nem mindenkinek korlátlan, innentől a lehetőségei sem, de az már csak rajta múlik, hogy közeli vagy távoli célokra szánja!


Kinek mennyit ér az ideje...

2022. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%

Jogsid van már kérdező?

Kocsid? Nyelvvizsgád? Szakmád?


(diplomát már kérdezni se merem + nekem sincs).


Hosszútávon egy alap megélhetéshez szükségesebbek mint egy műköröm...



Tudom vannak műkörmösök, ja de a fentiek közül valamelyikkel mindegyik rendelkezik (előbb-utóbb) és a műkörmözés max másodállás vagy hobbi marad számukra a későbbiekben.

2022. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Jogsim hamarosan lesz, kocsit nem szeretnék a közeljövőben, nyelvvizsgám van, kettő is, harmadik folyamatban, (és egyébként egyik sem a szüleim pénzén) szakmám még nincs, idén érettségizek. Diplomám meg hogy a bánatban lenne ennyi idősen? :D

Illetve azt nem értem, hogy ha ennyire ellenzi, akkor miért ad olyan ajándékot, ami alapfelszerelés az ilyesmihez. Várható, hogy aztán általam bővülni fog a készlet...

Illetve azért nem olyan horribilis összegeket költök el rá, lévén, hogy ritkán csinálom. Ráadásul a lakkok, különböző díszítések amikkel nincs baja, többe kerülnek összesen, mint az az egy zselé. Ráadásul egy szóval nem említettem, hogy az ő pénzét költöm. Van munkám suli mellett(főképp azért, mert amúgy szeretem), gyerekeket is korrepetálok hétvégente. De egyébként ha tőle kapott pénz lenne, sem hiszem, hogy nagyobb gond lenne. Ha megmondja mire költsem, amit adott, akkor nyilván betartom, ha meg nem, akkor neki anyagilag teljesen mindegy, hogy a sokadik festék, festővászon, könyv, vagy bármi értelmesebbnek tűnő, egyébként nem létszükségket hobbi-eszköz vagy bármi más szabadidős tevékenységre ment el, vagy félre raktam.

2022. márc. 5. 17:26
 17/30 anonim ***** válasza:
25%
50 éves vagyok. Az én időmben nem voltak műkörmösök. Emlékszem lehetett kapni olyan ragasztóval rögzített műanyagféle műköörmöket, de ugye azt is sokan pillanatragasztóval rögzítették ( különben a szél is lefújta) Bizony sok fiatal lány ment dokihoz, mert begyulladt a körme. Emlékszem mindig azt hallgattuk, hogy a köröm tönkremegy, megpuhul, begyullad, a végén le kell szedni a körmöt is. Emlékszem amikor 15 évesen a térdemet műtötték a kórház első napján, a nővérek közölték: se műköröm, se körömlakk nem lehet, hiszen az orvosok a körömből is látják ha gond van. Így én ilyen szellemben nőttem fel. EWgészségtelen, tönkreteszi a körmöt, és nagyon nem szép azok a "karmok" inkább. Mondjuk a véleményemet sosem hangoztattam, mert úgy voltam vele, az ő baja a műköröm nem az enyém. De ma már nem idegenkedek én sem, pedig soha nem volt nekem. Kedves fodrászomnak is műkörme van. De nem látni rajta mert nagyon rövid. Azt mondta azért van neki, mert annyira gyenge, és mindig letörik neki, és sokat kínlódik vele. Végül is nem rossz ha nem méteres körmöket csináltat az ember. Nekem is töredezik a körmön, sokszor eljátszom a gondolattal, hogy megcsináltatom, de nem nagyot. De a régi "neveltetésem" miatt még nem szántam rá magam..
2022. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
8%

Egyébként egyik sem a szüleim pénzén - mindegy kinek a pénzén, az idő az idő egymástól veszitek el ha nem a pénzt akkor az idótöket.

18 évesen sem lehetetlen diplomázni, csak elég rendkívüli a mai világban. De mindegy hagyjuk a szigort :D

A nyelvvizsgákhoz meg gratulálok!


Az is lehet hogy a szülőd csak félti az egészségedet, vagy ő is akar ilyen körmöket csak nincs pénze rá, megcsinálni meg nem tudná, lehet meg kéne kérdezni...

2022. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#18 De ne mond már, hogy nehezményezniük kéne, hogy a nyelvvizsgákra, jogsira készüléssel elvettem volna az idejüket.... Ezt a részt onnan emelted ki, azért mondom... :D

Illetve nem gondolom, hogy az a havi két óra egy hobbira olyan sok lenne, ha a körömmel kapcsolatban mondod. Közben ugyanúgy hozzám lehet szólni, lehet beszélgetni. Ráadásul csak pár hetente egy-két óra, az nem olyan sok. Plusz többnyire akkor kezdem el, ha nincs otthon senki, vagy este, amikor már alszik mindenki. Ráadásul még így sincs későeste, hogy az alvási ciklusaim miatt aggódjanak, mert a szüleim fél kilenckor mennek aludni, lévén minden esetben korábban kelnek, mint ami indokolt. Plusz a fénnyel sem zavarok senkit, mert nem szűrődik át, zajosnak meg nem zajos.

2022. márc. 5. 19:19
 20/30 anonim ***** válasza:
78%
Irigy. Ajánld fel, hogy neki is megcsinálod.
2022. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!