Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 33 évesen még mindig vágyom a...

33 évesen még mindig vágyom a szüleim szeretetére, valaha elmúlik ez?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy éreztem elhanyagolnak, nem vagyok olyan fontos nekik. Illetve ők állítják, hogy fontos vagyok, csak valahogy sosem jött le, meg mindig az volt a vége, hogy reménykedtem és csalódtam, bonyolult részletekbe nem szeretnék menni. Azt hittem felnőtt fejjel az ember már nem vágyik ilyesmire, mégsem tudtam soha feladni, ami egyre elérhetetlenebb. Sajnos úgy érzem, romlik a velük való kapcsolatom, és bármit tennék ellene, csak rosszabb lesz, kicsúszik a kezeim közül. Néha úgy érzem él még bennem egy kislány, akinek összeszorul a szíve a szülei után. De a nagyszüleimmel még rosszabb a helyzet. Iszonyúan irígylem azokat az embereket, akik szeretetben nőttek fel, és felnőttként normális egészséges lelkületű emberekké váltak, én pedig folyamatosan küzdök a démonaimmal, mindenféle lelki problémával. Hogy tudnék nem vágyni a szüleimre?

2022. márc. 5. 17:37
A kérdező szavazást indított:
elmúlik
soha nem múlik
69 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
ne náluk keresd ezt, hanem másoknál, pl. barátoknál, párkapcsolatban, a másik nem képviselőinél
2022. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik szenvedsz attól, hogy egyoldalúan vágyodsz a szűlői szeretetre.


... Talán mégis érdemes részletekbe bonyolodnod, de az biztos hogy a felnőtté válással, a családtól való elszakadás sokunknak trauma. Mert a dédelgetős szeretetnek vége van.

2022. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

A szenvedés addig szükséges, amíg rá nem jössz, hogy szükségtelen.


Egyébként is kizárólag a saját szeretetedre van szükséged, sosem másokéra

2022. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsó válaszoló nagyon megmondta az igazat. 🙏
2022. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként is kizárólag a saját szeretetedre van szükséged, sosem másokéra"


Ez nagyon nem igaz. AKit soha nem szerettek, az nem lesz egészséges lelkivilágú ember. Azzal a részével egyetértek, hogy fontos, hogy magunkkal jóban legyünk.

2022. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Van saját családod?
2022. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
29 évesen ugyan a szüleimnél lakom, a bátyámmal együtt. De mivel szociopata vagyok, így nincs igazán szeretetre szükségem. De attól még fontosak.
2022. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nagyon átérzem. A szülők néha nagyon gonoszak, ridegek tudnak lenni. A szülő a legnagyobb hiba, amit elkövethet az az, ha nem szereti a gyerekét.
2022. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
5 a soha nem emberi lépték. De milyen jogon versz szöget mások koporsojába? A lotto számokat nem tudod? Pedig az egyszerűbb és beláthatobb időtáv. Bízzuk ezt az adott emberre. Aki szerint valami lehetetlen, legalább ne zavarja az obégatásával azt, aki képes rá
2022. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Akit sosem szerettek az nem lesz egészséges lelkivilágú ember? Ezzel nem értek egyet.

Tény, hogy hátrányból indulunk az életben mert kevesebb az ömbizalmunk, az önszeretetünk, nem tudjuk/nem érezzük hogy megérdemeljük, hogy szeressenek és hogy van miért szeretni magunkat.

De igen is, kellő önismerettel, önelfogadással igen is lehet egy ilyen ember is egészséges lelkileg. Fel kell dolgozni a múlt sérelmeit és megérteni, hogy miért voltak ilyenek a szüleink. Fontos hogy megértsük hogy SOSEM MIATTUNK voltak rosszak a szüleink hozzánk. Nem azért nem szeretnek mert nem érdemeljük meg. Én rengeteget dolgoztam ezen.


Tehát továbbra is tartom, és továbbra is lehet lepontozni, de szerintem akkor is a saját magunk szeretete a legfontosabb, és keseregni a múlton és állandóan ezen bánkódni teljesen felesleges. Meg kell érteni mi miért volt, elfogadni, és úgy építeni tovább az életünk, ahol már megéljük a szeretetet. Tapasztalatból írom.

2022. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!