Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 33 évesen még mindig vágyom a...

33 évesen még mindig vágyom a szüleim szeretetére, valaha elmúlik ez?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy éreztem elhanyagolnak, nem vagyok olyan fontos nekik. Illetve ők állítják, hogy fontos vagyok, csak valahogy sosem jött le, meg mindig az volt a vége, hogy reménykedtem és csalódtam, bonyolult részletekbe nem szeretnék menni. Azt hittem felnőtt fejjel az ember már nem vágyik ilyesmire, mégsem tudtam soha feladni, ami egyre elérhetetlenebb. Sajnos úgy érzem, romlik a velük való kapcsolatom, és bármit tennék ellene, csak rosszabb lesz, kicsúszik a kezeim közül. Néha úgy érzem él még bennem egy kislány, akinek összeszorul a szíve a szülei után. De a nagyszüleimmel még rosszabb a helyzet. Iszonyúan irígylem azokat az embereket, akik szeretetben nőttek fel, és felnőttként normális egészséges lelkületű emberekké váltak, én pedig folyamatosan küzdök a démonaimmal, mindenféle lelki problémával. Hogy tudnék nem vágyni a szüleimre?

2022. márc. 5. 17:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10 teljesen jól össze foglaltad
2022. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

"és úgy építeni tovább az életünk, ahol már megéljük a szeretetet. Tapasztalatból írom."


Ja, csak az írásodból az jött le, hogy szerinted vígan, normál lelkivilággal lehet élni, ha sem a múltban, sem a jelenben nem szeret senki. Ugynais nem azt írtad, hogy akinek a múltja szeretet nélküli volt, hanem úgy általában. Hát én még normális emberi lényt nem láttam, akinek ne lettek volna értékelhető emberi kapcsolatai.

2022. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%
#9: Látom, nálad sincs rendben minden, hogy ennyire agresszíven nyilvánulsz meg.
2022. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
13 ok, köszi a diagnózist. Kérdezte amúgy valaki?
2022. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, csak az írásodból az jött le, hogy szerinted vígan, normál lelkivilággal lehet élni, ha sem a múltban, sem a jelenben nem szeret senki."


Nem mondom hogy vígan lehet élni, mert sok szenvedéssel jár, de nem mindegy mit kezdesz ezzel. Emészted magad vagy megpróbálod feldolgozni, tenni ellene. Azt nehezen hiszem hogy valakit egyáltalán ne szeretne senki vagy ne lenne szimpatikus senkinek. Akkor ott tényleg komolyabb gondok lehetnek a személyiségében, ahol érdemes elgondolkodni mi a baj, mit lehet tenni ellene, hogyan lehet dolgozni rajta. Akár pszichológus segítséget is lehet kérni.


Kérdező, teljesen meg tudlak érteni. Átmentem ezen, mint te. Ajánlom az Örökölt sors című könyvet. Kezdj el a témában sokat olvasni, sokat tud segíteni. Ha megérted a dolgokat, sokkal megértőbb leszel mindenkivel szemben, főleg magaddal. Normális amit érzel. De nem szenvedhetsz emiatt örökké, meg kell értened miért alakuktak így a dolgok és mit tehetsz azért hogy boldog lehess.


Engem sem szerettek jól, elhanyagoltak, voltak traumáim is. Éreztem azt, amit te. De feldolgoztam őket, javarészt önerőből. Nehéz volt, de mára már tényleg úgy érzem, hogy boldog vagyok és akármi is volt, elfogadtam, megértettem, és békével, boldogan élek tovább.

2022. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
2022. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem fog elmulni.
2022. márc. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megfelelési kényszered?

Ők szoktak sóvárogni a szeretetért...

2022. márc. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

De mégis mit vársz?


33 vagy, ha ennyire zavar, menj el pszichológushoz, aki segít rendbe tenni az érzéseidet.


Engem is zavart, hogy apa elhanyagolt egész sokáig, de a szakember segített megérteni, hogy ez nem az én hibám, csakis apám döntése, és hiába kesergek ezen még 80 évesen is, ő akkor is le fog tojni lényegében.

2022. márc. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Te szereted a szüleidet és a nagyszüleidet? Ha igen, hogyan mutatod ki a szeretetedet?
2022. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!