Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50-60 közöttiek! Milyen érzés...

50-60 közöttiek! Milyen érzés a szülőket gondozni, házat ellátni, miközben a gyereketek Pesten vagy külföldön él?

Figyelt kérdés

Ezek a gyerekek nem önzőek? Mennyire bírjátok az iramot.

24 éves diplomás vagyok és kaptam Pesten egy jó állást. Egész életemben otthon éltem, az apámnak volt egyszer egy szívrohama az anyám cukorbeteg. Érdemes nekem másik városban gondolkodni?


2022. márc. 12. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Persze. Az idősek gondozására ott vannak a szakemberek, ha eljön az ideje. Te szeretettel, esetleg ha szükséges, akkor pénzzel támogathatod őket. Neked a saját életedet kell élni. Ők vállaltak téged, nem te őket. Hálával nem tartozol, hiszen az élet rendje az, hogy mindenki külön egyéniség lesz, külön élettel.
2022. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Milyen kis naív vagy, hogy azt hiszed, hogy képes lennél ellátni egyedül mindkét szülődet, majd ha tenyleg kelleni fog. :)


A "volt egyszer egy szívrohama" meg hogy "cukorbeteg" nem ok a teljes ellátásra. Magukról tudnak gondoskodni.

De majd ha lesz is valami, ami ok lenne, légy megnyugodva, nem fog menni. Persze rövid ideig tartható, de akkor a te idegeid, egészséged meg életed fog rámenni. Főleg ha majd a demencia is befigyel.

2022. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Életmódot lehet vagy kell váltani. A feleségem szülei 80 éves koruk körül kezdtek önellátásra alkalmatlan állapotba kerülni, ez olyan 30 éve volt. Feleségem akkor otthon dolgozó magánvállalkozó lett, egy kifőzdéből naponta vitte az ebédet a szüleinek (Budapesten viszonylag közel laktunk egymáshoz) és közben bevásárolt nekik, délután dolgozott otthon. Nagyon megterhelő volt, hisz nem maradhatott ki egyetlen nap sem. Apósom halála után anyósom lényegében ágyhoz kötött lett és teljes felügyeletre szorult, akkor a feleségem és sógorom szereztek mellé egy bentlakó idősebb asszonyt, aki a bentlakás és teljes ellátás mellett kapott tisztességes "fizetést" is. Persze a feleségem emellett azért szinte naponta látogatta az anyját.
2022. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon szeretem a szuleimet, de elnem kell a sajat eletemet. Nem maradhattam otthon egy olyan varosban, ahol alig van munkalehetoseg, csak azert, mert majd egyszer valamikor 20-30 ev mulva apolnom kell oket.

Na meg a 2-es tokeletesen leirja, nem olyan egyszeru az apolas.

2022. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a nagyszülők? Az unoka nem tartozik nekik azzal hogy pucolja az ablakukat és lenyirja a füvet?
2022. márc. 12. 09:58
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

#5, nem. Eszedbe ne jusson. Vannak takarítók és kertészek, akik mindezt megcsinálják pénzért. Te annyiban tudsz segíteni - ha nekik kicsi a nyugdíjuk -, hogy anyagilag segíted őket.

És most menj, és éld a saját életedet :)

2022. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
ad #5: nincs olyan, hogy TARTOZIK !! Fene megette az olyan emberi (rokoni) kapcsolatot, ahol ilyen egyáltalán felmerül. Kinek mit diktál a lelkiismerete és azon is felesleges vitatkozni. Szóval erősen áttérünk az irracionalitás (érzelmek) kategóriájába.
2022. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Elöször is, egész biztos, hogy ezt a kérdést NEM egy 24 éves lány írta ki, hanem egy önzö szülö/nagyszülö!

A szülök gondozását megfelelö szakemberekre kell bízni, a takarításra szintén felfogadni valakit.


Ha a gyerek/unoka feladja az életét, és a szülökkel/nagyszülökkel van elfoglalva, akkor miböl fog megélni? Ugyanis egyetlen munkahely sem tolerálja, ha nem dolgozik valaki rendesen, meg ha valaki évekig kiesik, utána visszakerülni a megfelelö munkakörbe gyakorlatilag lehetetlen.


A szülök meg kezeltessék a betegségeiket, váltsanak életmódot, ne pedig a gyerekre akarják tolni a felelöséget.

És NEM, az unoka NEM TARTOZIK AZZAL, hogy pucolja az ablakukat és lenyirja a füvet, ezt máshogy kell megoldani.


Mellékesen 50-60 évesen még egyáltalán nem annyira elesett valaki, hogy segítségre szorulna a mindennapokban.

Én 66 éves vagyok, eszembe sem jutna a gyerekeimet terhelni ilyenekkel, igaz, hogy normál életmódot folytatok, inkább én segítek nekik, ha pl. költöznek a takarításban, stb.


Emellett, ha netán egyszer - majd kb 15-20 év múlva problémás lenne egyedül elrendezni a tennivalóimat, akkor vagy felfogadok valakit segítségnek, vagy beköltözök egy otthonba, de a gyerekeim/unokáim életét nem teszem tönkre önzésböl!

2022. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

61 éves vagyok, simán megmosom az ablakokat. Nem egy nap alatt, mint 30 évvel ezelőtt, hanem lassabban, de elkészül. És ha nincs kedvem megmosni, akkor úgy marad. Már régóta nem érdekel az, hogy "mit szól hozzá a szomszéd".

De hogy a gyerekeimet rángassam ide ablakot mosni, azt nem.

Igen, ez önzőség.

2022. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugye téged a szüleid nem azért szültek, "Hogyha idősek lesznek valaki rájuk nyissa az ajtót?"
2022. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!