Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bi lány vagyok és nem rég...

Bi lány vagyok és nem rég mondtam el a szüleimnek és hát látszólag jól reagáltak de ha szóba jön a téma, azt mondják hogy ez rossz és hogy miért ne legyek bi, de azt szeretném hogy jobban megismerkedjenek evvel a témával, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 18:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%

"Ha elfogadják, nem értem mit akarod hogy "megismerkedjenek a témával""


Talán mert a kérdező szülei még annyit se tudnak, hogy ez nem úgy megy, hogy eldöntöm, hogy heteroszexuális akarok lenni és akkor az leszek. Pedig ez azért elég evidens dolog, hogy a szexuális irányultság nem döntés kérdése.

2022. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem tök jó , hogy elmondtad idővel már lehet velük erről beszélni is , írj privátot ha gondolod - bi srác
2022. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
"Talán mert a kérdező szülei még annyit se tudnak, hogy ez nem úgy megy, hogy eldöntöm, hogy heteroszexuális akarok lenni és akkor az leszek" Ja, mert a szülők sík hülyék. Tök jó dolog az elfogadás, de miért nem elégszik meg ennyivel? Mit akar még? Még az elfogadó szülőknek sem egyszerű ez. Tessék már nekik is némi teret, levegőt hagyni.
2022. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

13, idézem a kérdezőt, ezt írta a szüleiről:

"azt mondják hogy ez rossz és hogy miért ne legyek bi"


Ez NEM elfogadás.

2022. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell lenyomni a torkukon a témát. Ha barátod lesz, bemutatod. Ha barátnőd, azt is ugyanúgy bemutatod. Pontosan tudják mit jelent mindkét nemhez vonzódni, csak ülepednie kell a dolognak (a tudat, hogy esetleg nem lesz unoka stb.)


Manapság az a baj, hogy leginkább Amerikában a nem-heteróság azt jelenti, hogy egy különlegesség vagy, akit óvni kell, és akinek feladata felvértezni a világot ezzel a nemes dologgal. Számukra LGBTQIA+++-nak lenni a legnagyobb személyiségjegy. Valójában meg pont ugyanolyan ember vagy, se több, se kevesebb, hát tekints magadra így -> ha azt akarod, hogy elfogadják normálisként, fogadd el te is magad normálisként.

2022. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Azt is vedd hozzá, mikor mondják ezt: amikor újra és újra csak a szexualitása a téma. Az idő sok mindenre jó ám, csak a kérdező rohadt türelmetlen. Mert neki is el kéne fogadni hogy nem könnyű a szüleinek sem ez a helyzet- de ugye az elfogadás csak irányában elvárás.
2022. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami az elfogadást illeti: az nem azonos azzal hogy egyetértek veled. az elfogadás azt jelenti, hogy akkor sem csesztetlek ha nem értek egyet a nézeteiddel, életviteleddel, akármivel. a kérdező maga írta, hogy a szülei ellenérzései csak akkor jönnek elő mikor ő erőlteti a témát.
2022. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

"[...] azt mondják hogy ez rossz és hogy miért ne legyek bi [...]."


Mit mondanak, miért ne legyél biszexuális? Ha nem tudjuk az érveiket, akkor még teoretikusan sem tudunk ellenérvelni.


Egyébként egyetértek az előttem szólókkal: hagyj nekik időt a feldolgozásra.

2022. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
27%

"az elfogadás azt jelenti, hogy akkor sem csesztetlek ha nem értek egyet a nézeteiddel, életviteleddel, akármivel."


A biszexualitás nem egy nézet és nem egy életvitel. Annyit jelent, hogy az adott személy mindkét nemet tarthatja vonzónak. Ezt az ember nem maga választja, senki nem tudja irányítani, hogy ki iránt érez vonzalmat és ki iránt nem. Ezzel nem lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni. Ez olyan, mintha azzal nem értenél egyet, hogy a gyereked szeme kék, nem pedig barna.

2022. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
Miről szeretnél még beszélni? Elmondtad a tényeket, aztán majd ha párod lesz, bemutatod. Én heteroként sem beszélek többet a szexuális érdeklődésemről a szüleimmel.
2022. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!