Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, mikor Jézus...

Mit jelent az, mikor Jézus azt mondja, eljött Istennek országa láthatatlanul, ha nem is történt látszólag semmi?

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Isten országa annak a királyával közelitett el. Ugyanis ő a királya annak. Amikor Jézus ezt hirdette, akkor semmi nem állt útjában annak, hogy megalapitsa a földi királyságát es Izrael királya legyen. Persze Isten tudta, hogy a királyt Izrael el fogja vetni és meg fogja ölni, de ezek a kijelentések titkosak voltak, hogy a Messiás szenvedni fog a bünökért, és hogy Isten egy népet fog kihivni magának a zsidókat es a nemzeteket egybeszerkesztve.
2022. febr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Isten kiralysaga a mennyei jeruzsalem ezer eves királysag meg nem jött el
2022. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"megalapitsa a földi királyságát es Izrael királya legyen"

Ugyanakkor Pilátusnak ezt mondta:

"Az én királyságom nem e világból való!"

Melyiket vegyem figyelembe?

Amit Ő mondott, vagy ahogy (félre)magyarázzák szavait?

2022. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
#3 A királysága a mennyből fog leszállni a földre
2022. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

@4!


Lehet lényegtelen mit mondassz akkor is "félremagyarázás" . :d

2022. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem látszik mert láthatatlan, nem érted?
2022. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
#5 ez az igfazság, persze tudom igazság fáj. mostani háborut is megjövendölte jézus ez is fájhat neked de az igazság akkoris igazság marad ha senki nem hiszi el
2022. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

@7!


Félreértetted amit irtam. Irónia volt azért tettem oda a nevető jelet.

A @4-es válasszal én egyetértettem.

2022. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szeretném, ha valaki elmondaná, mi lesz az Armageddon után azokkal szerencsétlen benszülött törzsek tagjaival, akik még nem is hallottak Jézusról, sőt nekünk még tudomásunk sincs róluk, tehát térítésről szó sem lehet? Nem saját hibájuk.
2022. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"eljött Istennek országa láthatatlanul, ha nem is történt látszólag semmi"

Talán mert láthatatlanul jött el? :D Kicsit értelmetlen a kérdésed, azért nem történt semmi látszólag, mert láthatatlan módon jött el.


Egyébként ennek egyszerű az értelmezése, Isten országa a hívő, krisztusi értékeket követő és közvetítő emberek által már réges-régen eljött, illetve elkezdett megvalósulni. Későpp pedig ez fog beteljesülni, illetve kiteljesülni az üdvösségben.

2022. febr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!