Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fiatal lennél és külföldre...

Ha fiatal lennél és külföldre költöznél, s ott alapítanál családot, megtanítanád a gyerekeidet magyarul?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. márc. 15. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
48%
Madarat tolláról...
márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
64%
Nem, csak a makogó, hiányos szar nyelvtudásomat adnám át neki...micsoda kérdés
márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
86%

Én csak magyarul szolok hozzá. Az anyukája meg japánul.

A kinti világ pedig megtanitja angolul...

Rosszabb esetben egyik nyelvet sem fogja jól beszélni,és idővel mi alkalmazkodunk hozzá.

márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
100%
En tanitom de nem konnyu mert az anyja angolul beszel hozza es o van vele egesz nap. Azok a csaladok ahol mindket szulo magyar, ok magyarul beszelnek a gyerekhez es eleg jol megy nekik ameddig el nem kezdenek iskolaba jarni mert akkor hatterbe szorul a magyar
márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
55%
Amikor még frissen költöztem külföldre akkor én is úgy vélekedtem, mint az 52-es, de lassan 10 év külföld után magyar barátok nélkül azt kell, hogy mondjam, hogy nekem egyrészt nem könnyebb magyarul beszélni, másrészt a kötődésem a magyar nyelvhez is kisebb lett. Abszolút az itteni nyelven gondolkodom, magyarra váltani nehezebb, keresem a szavakat. Pedig nem beszélek teljesen anyanyelvi szinten, bár másoknak csak egy hosszabb beszélgetés után szokott feltűnni, hogy külföldi vagyok. Nincs az az érzésem, hogy magyarul jobban ki tudnám fejezni magam, épp ellenkezőleg.
ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
0%

"a kötődésem a magyar nyelvhez is kisebb lett"

Hát igen, ha fontos neked, hogy megmaradjon a kötődés

"lassan 10 év külföld után magyar barátok nélkül",

akkor tenni kell érte, nem csak sodródni az árral: először is azért, hogy saját magad ne felejts el magyarul - és akkor fogsz tudni tenni azért is, hogy a gyereked megtanulja. Ha feladtad, senki más nem tehet semmit, csak rajtad múlik...

Még egyáltalán nem késő elhatározni, hogy igenis mondjuk napi min. egy órát arra szánsz, hogy magyarul olvass vagy ilyesmi, mert még teljesen jól, és hibátlanul tudod kifejezni is magadat, meg helyesen írni is tudsz. A világ minden részén élnek magyarok, akikkel felveheted a kapcsolatot, online is tarthatsz élő kapcsolatot magyarokkal szóban is, írásban is, olvashatsz szépirodalmat, híreket, meg minden mást, amit csak akarsz, nézhetsz filmeket magyarul, meg bármi, itt az egész internet a kezedben. Csak rajtad múlik, tényleg.


"magyarra váltani nehezebb"

Maga a váltás a nehéz. De aztán már megy, ha csinálod. Senki más nem csinálhatja helyetted. Csak némi időt kell szánni rá, hogy magyarul kommunikálj, mégpedig minél gyakrabban, lehetőleg napi szinten.

Nagy kár lenne, ha hagynád, hogy lassacskán valóban elfelejtsd. Tényleg nagyon megbánhatod később te is, meg a gyereked is bánhatja majd, hogy nem tanítottad meg neki, pedig annyira azért nem lenne nagy ügy, hiszen te már anyanyelvedként beszéled, és a nyelven keresztül értené majd a gyerek is, hogy hol is vannak a gyökerei, hogy milyen kultúrából származnak a szülei, stb., ami nagyon fontos szerepet játszhat majd nem csak a kettőtök kapcsolatában, hanem az önértékelésében is, ami ha csorbát szenved, nagyon is megnehezítheti az egész életét.

ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
0%
utolso, ez egy aprilis elsejei trefa volt?
ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!