Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fiatal lennél és külföldre...

Ha fiatal lennél és külföldre költöznél, s ott alapítanál családot, megtanítanád a gyerekeidet magyarul?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. márc. 15. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
58%

Anyám olaszul beszél, angolul nem tud és nem is akar megtanulni, amit ugye a legtöbb fiatal beszél.

Azért az bizarr lenne, ha egy szót sem tudna váltani a gyerek a nagyszüleivel. Könnyebb, és nagy előny lenne neki, ha már születésétől két nyelvet beszél.

2022. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
78%
Németországban élünk itthon csak magyarul beszélünk ,iskolába gyerekeim németül tanulnak beszélnek illetve angolul tanulnak.
2022. márc. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
70%
Alap lenne, főleg, mivel én nem is beszélhetnék németül hozzá, mert nem anyanyelvem a német, és szükségtelen, hogy helytelenül tanulja meg.
2022. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
72%

Van egy jo baratom. Az apja magyar, de egy mukkot nem ert belole. Most felnottkent probalja elsajatitani, de korulbelul vert izzad vele. Neheztel az Apjara, amiert egyaltalan nem tanitotta meg magyarul. A vilag egyik legnehezebb nyelverol van szo, soha nem lesz az az igazi..hiaba tanulja ezerrel.


Mas: van egy baratnom, akinek a volt ferje szlovak. Ebbol kiindulva nem beszeltek magyarul a gyerekkel, mivel a ferj nem ertene.

Most ott tartanak, hogy a tini gyerek, nem tud magyarul,a baratnom pedig elvalt, az ex csak hebe hoba talalkozik a gyerekkel. A baratnom meg nem tud a sajat anyanyelven beszelni a gyerekkel.


A ket pelda kivaloan mutatja, hogy milyen egy buta szulo.

A gyerek egy nap neheztelni fog rajuk.

Igazabol teljesen mindegy, hogy mely nyelvrol van szo. Nekem csak az egyik szulom FELIG magyar, de volt annyi esze, hogy tanitson. Ennek koszonhetoen Budapesten jartam egyetemre- magyar nyelvu oktatasban vettem reszt. Ez volt a vagyam. Kulfoldon elek, 5 nyelvet beszelek, de a magyart talalom a legkulonlegesebbnek! :))

2022. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
90%
Dédszüleim alig tudtak magyarul (svábok), nagymamámat megtanították németül, anyu már nem tudott, és így nyilván mi sem. Szerintem nagy hiba volt kihagyni azt a ziccert, hogy egy kisgyerek észrevétlenül tanul meg kér nyelvet is egymás mellett.
2022. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
47%

Egy ismerösömnek oatrák felesége van. Nyolc, igen, 8 gyermeket szült, és éppen nem is olyan régen pont a nyolcadik kérdezte az apját hogy a gyaérekek miért nem tanulhattak töle magyarul ? Kis hebegés - habogás után jött az öszinte válasz, mert be akartunk illeszkedni az itteni társadlomba, nem akarunk külföldinek kinézni.

Szerintem ebben is van igazság, ha nem s értek vele teljesen egyet.

2022. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
42%

mo egy kupac fos miert kellene megtanulni annak anyelvet aki nem magyaro-n lakik?

emberek butak sokan

2022. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
76%

Horvath- Nagy Felix. :D Lenni osztrak? :D



Hidd el, nem a nyelv miatt nezik az embert kulfoldinek. A nyugati orszagok lassan 60%-a kulfoldi! :D

Juj, rettegjunk, nehogy valakinek szemet szurjunk.

A beilleszkedes pedig nem ettol fugg, hanem a viselkedestol.

Szerencsere az ember kepes tobb nyelvet elsajatitani.

2022. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
93%

"Hidd el, nem a nyelv miatt nezik az embert kulfoldinek. A nyugati orszagok lassan 60%-a kulfoldi!"

ez egy remek pont. nem azert vagy kulfoldi mert beszelsz egy masik nyelvet is. Belgium nagyresze alapbol ketnyelvu (flamand-vallon)! plusz angol, mert azt mindeki tanul

2022. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
62%
Még szép, egy plusz nyelv csak előny. Egy ritka nyelv mindenhol jó beugró.
2022. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!