Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek túl a múlton?

Hogyan lépjek túl a múlton?

Figyelt kérdés
Az apám mindig agresszív volt velünk, de a családból csak egyedül én nem tudtam elengedni a dolgot. Még a mai napig haragszom rá, hogy elrontotta az egész gyerekkorom. Pedig már fiatal felnőtt vagyok. Hogyan tegyem túl magam a múlton?

2022. márc. 29. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Menj el egy szakemberhez.
2022. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
... És távolodj el tőle amilyen messzire csak tudsz / ha még él / akár külföldre egy teljesen új életet kezdeni!
2022. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologushoz menj el.
2022. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt egy hú de jó gyerekkorom, de "fiatal felnőttként" nem hagyhatom, hogy ez keselyűként felfalja az életemet. Történt, ami történt,gondosan kiveséztem ezerszer a témát, rájöttem sok dologra, nekem már nincs más dolgom, mint ezzel a tudattal együtt élni és angolos méltósággal viselni a fájdalmat. Csak vigyázz arra, hogy ilyen érzelmileg kiszolgáltatott állapotban ne tegyél tönkre magad körül mindent.
2022. márc. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1Léna ***** válasza:
76%

Szomorú, hogy nem szeretett az apád. Megértem, hogy ez fáj. Nehéz elengedni, mert haragszol miatta. Mintha elvett volna tőled valamit.

Nos az hogy haragszol rá az nem enyhítette a fájdalmad. Mással kellene próbálkozni.

Bár nem érdemli meg, mégis az segíthet rajtad ha te megbocsájtasz neki. Az agresszív ember indulatból cselekszik, nincs önuralma, nem tekint a következményekre. Nem tudja mit cselekszik.

Nem nem érdemli meg, talán nem is érdekli őt, nem is tudja milyen mély sebet okozott neked, benned. Nem is miatta érdemes megbocsájtanod, hanem magad miatt. Nem kell elhinned, hogy ez működik, de nem vesztesz semmit azzal ha kipróbálod.

Nem fogod elfelejteni a történteket, de nem is kell elfelejtened, mert tanulhatsz belőle. Tedd fel a kérdést magadban, " Mit tanított ez nekem? Milyen a helytelen és a helyes magatartás? Hogyan fogom én élni az életem? Hogyan fogok viselkedni én a szeretteimmel? Hogyan kezelem majd én az indulataimat?

Így meglátod milyen sok mindenre tanított ez téged.

2022. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Nem vagy normális. Mégis miért bocsásson meg neki? Nem lesz neki attól jobb, az égvilágon senikinek se kell megbocsájtani. Tanulni meg úgy tanulhat belőle az ember, hogy észreveszi a velejáró problémákat, a szeretethiányt, a hangulatingadozásokat, és megpróbál ezek ellen tenni az illető úgy, hogy megőrzi a hidegvérét. Az utóbbi pedig nagyon fontos, mert mi más lenne az agresszor, ha nem a mester és mi más az áldozat, ha nem a tanítvány. Csak akkor tanul belőle az áldozat, ha észreveszi magát, mer rájönni, hogy miért nem jönnek össze neki a dolgok, és mélyen magába néz. De ehhez az kell, hogy az önmagunkba vetett hit mindennél erősebbnek kell lennie, de egyben az egoizmust is el kell kerülnünk, mert az is csak egy zsákutca. A cél, hogy ki kell alakítani egy olyan életberendezkedést, amivel a traumákat a lehető leghatékonyabban el lehet halványítani. Ennek érdekében az embernek nem árt ha néha kussol és csinálja a dolgát, vagy legalábbis csinál valami értelmes tevékenységet.Persze sokáig kérdezgethetjük ezeket magunktól, hogy mit miért hogyan stb...de utána átmegy az egész egy monomániába ami szintén nem jó, mert a saját rögeszménkké válunk. Nagyon összetett, nagyon nehéz, és nem mindenkinek van meg a komoetenciája ahhoz, hogy megtegye a szükséges lépéseket.
2022. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!